وبلاگ
مراسمات تشییع و وداع با سردار سیدعلی صنیع‌خانی فردا برگزار می‌شود

مراسمات تشییع و وداع با سردار سیدعلی صنیع‌خانی فردا برگزار می‌شود

مراسمات تشییع و وداع با سردار سیدعلی صنیع‌خانی فردا برگزار می‌شود

مراسمات تشییع و وداع با پیکر سردار جانباز سیدعلی صنیع‌خانی از فرماندهان سپاه پاسداران در دفاع مقدس فردا با حضور مردم برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، مراسم تشییع و وداع با پیکر سردار جانباز سیدعلی صنیع‌خانی که جزو فرماندهان سپاه پاسداران در دفاع مقدس بود از ساعت ۹ صبح فردا دهم شهریورماه از مسجد الرسول(ص) واقع در میدان بازار دوم نازی آباد تهران برگزار می‌شود و پیکر وی در قطعه ۲۵ مکرر (۵۲۵) بهشت زهرا(س) جنب سالن دعای ندبه در جوار مادر شهدا به خاک سپرده خواهد شد.

همچنین، مراسم یادبود این سردار جانباز یکشنبه ۱۲ شهریورماه از ساعت ۱۶ تا ۱۸ در سالن همایش‌های فرهنگسرای بهمن برگزار خواهد شد.

سردار سیدعلی صنیع خانی از جانبازان شیمیایی دفاع مقدس و بازنشسته سپاه پاسداران که از چند روز پیش در یکی از بیمارستان‌های تهران تحت عمل جراحی قرار گرفته و به آی‌سی‌یو منتقل شده بود، به شهادت رسید.‌

وی متولد سال ۱۳۲۸ در قم است و پس از جنگ از جراحات شیمیایی در دوران دفاع مقدس رنج می‌برد. صنیع‌خانی همچنین بنیان‌گذار و فرمانده ترابری سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بود.

سردار سیدعلی صنیع‌خانی از اولین مسئولین کمیته و سپاه در جنوب شهر تهران بود و پیش از انقلاب به آموزش و رسیدگی به دانش‌آموزان مستضعف جنوب تهران و خانواده‌های آنان پرداخت و تا آخرین روزهای زندگی در قالب یک مؤسسه مردم نهاد به این‌کار ادامه داد.

سردار جانباز سیدعلی صنیع‌خانی از اولین پاسداران سپاه در جنوب شهر تهران و از جانبازان شیمیایی و پیشکسوتِ دفاع مقدس بود که بعد از دفاع مقدس نیز در خدمت‌رسانی به مردم، همواره فعالیت می‌کرد. دو برادر وی به نام‌های سیدمحمد و سیدحسن نیز جزو شهدا هستند.

پس از درگذشت وی، روابط عمومی کل سپاه پاسداران و مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس سپاه پاسداران نیز این ضایعه را تسلیت گفتند. همچنین، برخی شخصیت‌ها همچون سید عزت‌الله ضرغامی وزیر میراث فرهنگی و گردشگری نیز پیام تسلیتی صادر کردند.

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *