وبلاگ
رئیس سازمان محیط زیست: از واردات خودروهای کارکرده حمایت می‌کنیم

رئیس سازمان محیط زیست: از واردات خودروهای کارکرده حمایت می‌کنیم

رئیس سازمان محیط زیست: از واردات خودروهای کارکرده حمایت می‌کنیم

رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست در مورد موضع این سازمان در قبال واردات خودروهای دست دوم گفت: از واردات خودروهای کارکرده و هرگونه وسیله نقلیه که سطح آلایندگی را از سطح فعلی کاهش دهد، حمایت می‌کنیم.

علی سلاجقه رئیس سازمان محیط زیست در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس در مورد موضع سازمان محیط زیست در قبال واردات خودروهای دست دوم گفت: از هرگونه وسیله نقلیه که سطح آلایندگی را از سطح فعلی کاهش دهد حمایت می‌کنیم.

واردات چه خودروهایی مجاز است؟

مصوبه واردات خودروهای کارکرده اخیرا در شورای نگهبان تائید و با توجه به موافقت هیئت عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام به قانون تبدیل شد.

براساس این لایحه، واردات خودروهای کارکرده که عمر آن‌ها در محدوده پنج سال است، به شرط دریافت گواهی از سازمان‌های استاندارد و محیط زیست مجاز خواهد بود. همچنین در این لایحه تصریح شده است که امکان واردات اتوبوس کارکرده مجاز است.

این لایحه برای الحاق به قانون ساماندهی صنعت خودرو و با هدف ایجاد تعادل میان عرضه و تقاضا در بازار خودرو از طریق آزادسازی واردات خودروهای کارکرده که قیمت آن‌ها کمتر از خودروهای نوست، تدوین شده است.

حمایت از واردات خودروی کارکرده

رئیس سازمان محیط زیست در ادامه گفت وگو تاکید کرد: تراز آلایندگی شهر تهران به حدی رسیده است که گاهی اوقات وارد آستانه خطر می شویم در این فضا از هرگونه وسیله نقلیه که جایگزین شود تا میزان آلودگی کاهش یابد حمایت می‌کنیم.

سلاجقه تصریح کرد: از واردات خودورهای خارجی و خودورهای زیر 5 سال کارکرد با توجه به مباحثی که در حوزه کاهش آلایندگی هوا با توجه به کیلومتر پیمایشی که مد نظر قرار گرفته شده وجود دارد، حمایت می‌کنیم.

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *