وبلاگ
دریافت نام صاحب حساب با شماره شبا

دریافت نام صاحب حساب با شماره شبا

دریافت نام صاحب حساب

سامانه شناسه حساب بانکی ایران که به اختصار به آن «شبا» می‌گویند، از زمستان سال 1385 برای استفاده در حواله‌های ارزی مورد استفاده قرار گرفت. 16سال بعد، شماره شبا به یکی از ارکان جابه‌جایی وجه در شبکه بانکی تبدیل شده است. شماره‌ای 24 رقمی که علاوه بر امکان جابه‌جایی بیشترین مبلغ پول و امنیت بالا، امکان نمایش نام صاحب حساب را هم برای متقاضی انتقال وجه فراهم می‌کند. یکی از دغدغه‌هایی که خیلی وقت‌ها سراغ ما می‌آید، دیدن پیامک واریز پول به حسابمان بدون دانستن نام شخص واریزکننده است. اگر جزو آن دسته‌ای هستید که اهل انجام کارها به صورت آنلاین نیستید، احتمالا باید زحمت رفتن تا شعبه بانک و ایستادن در صف و گرفتن نام صاحب حساب واریزکننده را به جان بخرید. اما یک راه دیگر هم برای این کار وجود دارد.

دریافت نام صاحب حساب با استعلام شبا

تصور کنید یک روز صبح از خواب بلند شده‌اید و با پیامک واریز پول به حسابتان مواجه شده‌اید؛ آن هم بدون اینکه بدانید چه کسی آن پول را به حساب شما ریخته است. یک راه ساده برای فهمیدن نام صاحب حساب وجود دارد. کافی است گردش حساب بانکی‌تان را از اینترنت بانک بگیرید. فرض کنید پول از حساب بانکی ملی به حساب شما واریز شده است. شماره حساب یا شماره کارتی که در اختیار دارید، را تبدیل به شماره شبا کنید. هنگام گرفتن شماره شبای بانک ملی، نام صاحب حساب هم برای شما نمایش داده خواهد شد. به همین راحتی متوجه خواهید شد که چه کسی به حساب شما پول ریخته و دلمشغولی‌تان برطرف می‌شود.

چطور شماره شبا بگیریم؟

اگر دنبال پیدا کردن شماره شبای بانک ملی می‌گردید، کافی است اطلاعات حساب بانکی حسابی که برایتان پول ریخته را در بخش استعلام شماره شبا سایت «رده» وارد کنید. یادتان باشد پیش از گرفتن استعلام شماره شبای بانک ملی، عضو «رده» شوید. عضویت رده هم زمان ازتان نمی‌گیرد. بعد از دادن شماره تلفن همراه و اطلاعات شخصینام نام خانوادگی خودتان، یک رمز عبور می‌گیرید و به همین سادگی به عضویت رده درمی‌آیید. بعد هم امکان تبدیل شماره کارت و شماره حساب به شماره شبا را در تمام بانک‌ها از طریق رده پیدا می‌کنید. بعد از زدن دکمه «تبدیل»، تمام اطلاعات حساب بانکی مانند شماره ۲۴ رقمی شبا، شماره کارت، شماره حساب، نام صاحب حساب و البته فعال یا غیرفعال بودن حساب به شما نمایش داده می‌شود.

مزیت دانستن نام صاحب حساب برای انتقال وجه

علاوه بر این‌که می‌توانید با دریافت نام صاحب حساب از طریق استعلام شماره شبا متوجه شوید چه کسی به حسابتان پول ریخته، دریافت نام صاحب حساب با شماره شبا، یک مزیت دیگر هم دارد؛ فهمیدن فعال یا غیرفعال بودن حساب بانکی مقصد. پس اگر قصد انتقال وجه برای شخصی را دارید، حتما این کار را از طریق شماره شبا انجام دهید؛ هم تا بالاترین سقف ممکن اجازه انتقال پول را دارید، هم کمترین کارمزد ممکن را برای جابه‌جایی وجه پرداخت می‌کنید. هم پیش از انجام مراحل انتقال وجه، می‌توانید از نام صاحب حساب و اطلاعات حساب بانکی مقصد مانند فعال بودن حساب بانکی اطمینان پیدا کنید.از طرف دیگر دادن شماره شبا -برخلاف شماره کارت- هیچ تهدیدی برای امنیت حساب بانکی شما محسوب نمی‌شود.

نکته مهم: برخلاف دیگر شماره کارت یا شماره حساب که اگر یکی از اعداد را نادرست وارد کنید، امکان انتقال وجه به حسابی دیگر وجود دارد، در صورت اشتباه وارد کردن شماره شبا با پیغام خطا مواجه می‌شوید. شماره شبا برای هر فرد اختصاصی است و حتی در صورت اشتباه وارد کردن یکی از اعداد هم پول به حساب دیگری منتقل نمی‌شود.

The post دریافت نام صاحب حساب با شماره شبا appeared first on رده Rade.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *