وبلاگ
توانمندی بسیج برای ایجاد شبکه‌های علمی حل مسائل

توانمندی بسیج برای ایجاد شبکه‌های علمی حل مسائل

توانمندی بسیج برای ایجاد شبکه‌های علمی حل مسائل

جانشین وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در بازدید از رویداد حل مسئله بسیج،‌ گفت: بسیج می‌تواند بانک مسائل کشور و نیروهای فناور را به یکدیگر ارتباط داده و شبکه‌های حل مسئله را تشکیل بدهد.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، سردار سیدمهدی فرحی جانشین وزیر دفاع در حاشیه بازدید از رویداد حل مسأله بسیج ضمن تقدیر از دست‌اندرکاران این رویداد علمی، گفت: چند ماه قبل بود که ستادکل نیروهای مسلح همایشی را تحت عنوان هندسه نظم جدید جهانی در دانشگاه عالی دفاع ملی به مدت سه روز برگزار کرد و طی آن، موضوعات مختلفی در ۸ پنل تخصصی بررسی شد.

وی افزود: هدف از برگزاری این همایش نحوه دستیابی ایران به جایگاه بالاتر در هندسه و نظم جدید جهانی است که در حال شکل‌گیری در دنیاست.

جانشین وزیر دفاع با اشاره به همایش هندسه نظم جدید جهانی، عنوان کرد: یکی از ۸ سر فصل تعریف شده برای این موضوع، نقش علم و فناوری برای توسعه کشورها بود، به این نحو که هر کشوری که بتواند در علم و فناوری نقش بالاتری ایفا کند، حتماً در آینده نزدیک و نظم جدید جهانی جایگاه رفیع‌تری به دست خواهد آورد‌.

وی ادامه داد: اهمیت علم و فناوری در هندسه نظم جدید جهانی به نحوی است؛ هر فردی که به علم و فناوری کمتر توجه داشته باشد با وجود دارایی‌های بسیار جایگاه او نزول خواهد کرد. بنابراین؛ این یک موضوع جهانی است که در آینده نظم جدید جهانی به ارتقای علم و فناوری موکول می‌شود. لذا؛ توجه ما به علم و فناوری بسیار اهمیت دارد.

سردار فرحی با بیان اینکه بسیج به عنوان شجره طیبه ظرفیت‌های کشور در حوزه علم و فناوری را پای کار آورده است، تصریح کرد: در این راستا، بسیج توانسته است ظرفیت‌های علمی موجود در همه اقشار با یک جمعیت چند صد هزار نفره یا حتی میلیونی را مشخص کند و پای کار بیاورد. بنابراین، دریای بزرگی از نیروهای علمی و فناوری داریم که می‌توانند آینده کشور را رقم بزنند.

وی افزود: آینده‌ای که بنا به فرمایش مقام معظم فرماندهی کل قوا ما فعالیت را از انقلاب اسلامی به حکومت اسلامی آغاز کرده و پس از آن به سوی تمدن اسلامی حرکت می‌کنیم و می‌توانیم با ابزار علم و فناوری یک جهش جدی را صورت بدهیم.

جانشین وزیر دفاع، گفت: ما با این ابزار قوی و جمعیت عظیم دارای ظرفیت علم و فناوری باید تلاش کنیم تا جمهوری اسلامی ایران در آینده جایگاه بهتری را کسب کند.

وی ادامه داد: در این راستا، از یک طرف، بهترین کار مشخص‌کردن مسائل اصلی کشور و حل مسئله است. بهترین کار،‌ ایجاد یک بانک مسائل کشور شامل کلان‌پروژه‌ها، خُرد پروژه‌ها و مسائل خرد و کلان ملی از زوایای مختلف تحت عنوان بانک مسائل کشور است. از طرفی دیگر، در مقابل دریای نیروهای علمی و فناوری مشخص شوند. بسیج می‌تواند این دو حوزه را به یکدیگر ارتباط داده و شبکه‌های حل مسئله را تشکیل بدهد.

سردار فرحی، اظهار کرد: این یک افتخار علمی بزرگ است که می‌تواند ما را به سمت تمدن اسلامی سوق داده و عملاً در نظم جدید جهانی جایگاه رفیع‌تری را برای جمهوری اسلامی ایران رقم بزند.

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *