وبلاگ
6 راز مهم که میلیاردرها به فرزندان خود آموزش می‌دهند

6 راز مهم که میلیاردرها به فرزندان خود آموزش می‌دهند

راز میلیاردرها

تا چه حد در مورد پول، رفاه و نحوه ثروتمند شدن به فرزندان‌تان آموخته‌اید؟ پاسخ اکثر والدین به این سؤال «نه زیاد» است. در واقع از آنجایی که والدین خود با چالش‌های مالی دست و پنجه نرم می‌کنند، نمی‌توانند آموزش صحیحی به فرزندان خود در رابطه با پول بدهند. اما اکنون حتی والدینی که چندان از نظر مالی موفق نبوده‌اند می‌توانند ببینند که فرزندان‌شان می‌دانند الزامات ثروتمند شدن چه هستند. در این مطلب از رده به 6 راز مهم که میلیاردرهای خودساخته به فرزندان خود آموزش می‌دهند، می‌پردازیم.

به فرزندانتان بیاموزید که:

۱- لیاقت ثروتمند شدن را دارند

اکثر مردم بر این باورند که شما فقط زمانی می‌توانید ثروتمند شوید که در یک خانواده مرفه متولد شده باشید، در بهترین مدرسه تحصیل کرده یا استعداد‌های خاصی داشته باشید. با این که داشتن چنین مزایایی کمک‌کننده است اما به هیچ وجه برای ثروتمند شدن لازم نیست. در جوامع آزاد، اگر به اندازه کافی به مردم خدمت کنید و حلال مشکلات باشید، لیاقت ثروتمند شدن را دارید.

۲- تفکرات غیرواقعی نداشته باشند

عباراتی مانند «همیشه همه چیز به بهترین شکل اتفاق می‌افتد»، «عدالت همیشه حاکم است» و «به هرچه فکر کنید خواهید رسید»، تفکراتی غیرواقعی هستند. داشتن تصورات غلط و ماندن در توهم، راه رسیدن به موفقیت در سطح جهانی نیست. راز اصلی این است که واقعیت، پایه و مبنای تفکرات شما باشد. زندگی می‌تواند پرتلاطم و دنیا پر از موقعیت‌های چالش برانگیز باشد. این‌ها شرایط واقعی هستند که باید فرزندان خود را برای آن‌ها آماده کنید. وظیفه شما این است که دنیا را آن‌طور که هست ببینید، نه آن‌طور که دوست دارید باشد.

از گفتن این ۸ دروغ درباره پول به فرزندان‌تان خودداری کنید

۳- حق به جانب نباشند

دنیا چیزی به شما بدهکار نیست. هیچکس امتیاز و درجه خاصی ندارد. این شمایید که آینده خود را می‌سازید. به نظر می‌رسد که امروزه ‌ایده حق به جانب بودن رایج باشد اما این خودرایی بر مبنای توهم است. افراد تصور می‌کنند که با حق و حقوق خاصی متولد شده‌اند، در حالی که این‌گونه نیست. ما فقط به دنیا آمده‌ایم و ادامه راه به خودمان بستگی دارد. به فرزندان خود به جای حق به جانب بودن، اتکای به خود و اعتماد به نفس را آموزش دهید. مزیت چنین دیدگاهی این است که هر چه بیشتر اعتماد به نفس داشته باشید و طوری رفتار نکنید که به کمک دیگران محتاجید، افراد بیشتری به شما کمک خواهند کرد!

۴- خودشان فکر کنند و تصمیم بگیرند

به افراد عادی یاد می‌دهند که چه تفکری داشته باشند، در حالی که به میلیاردرهای در حال ساخت یاد داده می‌شود که چگونه برای خود فکر کند. فرزندان شما درس‌های بسیار خوبی از افراد با نیت خوب و تحصیل‌کرده خواهند آموخت، اما احتمال دارد که اکثر این افراد مبانی اولیه در مورد کسب ثروت را ندانند. به فرزندان‌تان بیاموزید که بزرگ فکر کنند، خود به نتیجه رسیده و مسیر را طی کنند. آن‌ها باید یاد بگیرند که به انتقادات و افرادی که به نگرش و تصمیمات آن‌ها می‌خندند اهمیتی ندهند.

۵- انتظارات سطح پایین نداشته باشند

بسیاری از روانشناسان معتقدند که مردم باید سطح انتظارات خود را کاهش دهند تا اگر شکست خوردند، ناامید نشوند. آن‌ها بر این باورند که مردم کم‌توقع، زندگی شادتری خواهند داشت. همین مورد یکی دیگر از فرمول‌های رایج برای شکست است. به فرزندان خود بیاموزید که با ترس زندگی نکنند و در عوض در دنیایی پر از امکانات، پتانسیل و فرصت‌ها زندگی کنند. بگذارید طبقه متوسط به همان حد متوسط راضی بمانند اما شما از آن‌ها پیشی بگیرید. یادتان باشد که بسیاری از موفق‌ترین افراد امروز زمانی مورد تمسخر دیگران قرار گرفته‌اند.

۶- خودشان را برای آموزش مادام‌العمر عادت دهند

به فرزندان خود بیاموزید که هوش، توانایی و ابتکار آن‌ها بیشتر از آن اندازه‌ای است که تاکنون استفاده کرده‌اند. آن‌ها زرنگ‌تر از آنی هستند که فکر می‌کنند. هرچه قدر بیشتر یاد بگیرند، قدرت یادگیری‌شان افزایش پیدا می‌کند. ۲ کلید برای یادگیری مادام‌العمر وجود دارد؛ کلید اول، مطالعه روزانه به مدت 30 تا 60 دقیقه است. خواندن برای مغز مانند ورزش برای بدن محسوب می‌شود. کلید دوم یادگیری مادام‌العمر، گوش دادن به برنامه‌های علمی و پادکست در اتومبیل است. به طور متوسط هر فرد سالی ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ ساعت پشت فرمان اتومبیل خود می‌نشیند که این مقدار تقریبا معادل با ۲ ترم دانشگاه است! آن‌ها باید یاد بگیرند که از این فرصت‌ها نهایت استفاده را ببرند.

The post 6 راز مهم که میلیاردرها به فرزندان خود آموزش می‌دهند appeared first on رده Rade.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *