وبلاگ
۷ پیشنهاد ایران به بریکس درباره توقف جنایات صهیونیست‌ها و کمک به مردم غزه

۷ پیشنهاد ایران به بریکس درباره توقف جنایات صهیونیست‌ها و کمک به مردم غزه

۷ پیشنهاد ایران به بریکس درباره توقف جنایات صهیونیست‌ها و کمک به مردم غزه

رئیس‌‌جمهور در اجلاس مجازی سران بریکس پیشنهادات ایران برای توقف جنایات رژیم صهیونیستی و کمک به مردم غزه را اعلام کرد.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس، آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی در اجلاس مجازی سران بریکس در خصوص بحران غزه، آنچه این روزها در غزه می‌گذرد را نشانه آشکار ناعادلانه بودن نظام بین‌الملل غربی دانست و با تأکید بر اینکه رژیم جنایتکار صهیونیستی که مسلح به انواع تسلیحات شیمیایی، کشتار جمعی و بمب‌های اتمی مجهز است، تهدیدی علیه صلح و امنیت منطقه‌ای و بین‌المللی است، از همه اعضای بریکس و همه دولت‌های مستقل جهان خواست که برای حفظ انسانیت و برپایی عدالت در جهان به پا خیزند و از تمام توان سیاسی و اقتصادی خود برای فشار بر رژیم صهیونیستی و حامیان غربی‌اش استفاده کنند.

رئیس‌‌جمهور همچنین در این اجلاس 7 پیشنهاد ایران به بریکس درباره توقف جنایات صهیونیست‌ها و کمک به مردم غزه را نیز مطرح کرد که این پیشنهادات به شرح زیر است:

۱- با توجه به ناتوانی شورای امنیت سازمان ملل در اجرای مأموریت خود برای ایجاد صلح و امنیت و کارشکنی آمریکا برای صدور قطعنامه الزام‌آور جهت آتش‌بس، لازم است کشورهای عضو بریکس در چهارچوب مکانیزم اتحاد برای صلح، بانی قطعنامه الزام‌آور در مجمع عمومی سازمان ملل علیه رژیم صهیونیستی و با هدف توقف جنایات علیه مردم غزه شوند.

2- حملات مستمر رژیم صهیونیستی به بیمارستان‌ها و مراکز درمانی اماکن مذهبی کشتار زنان و کودکان، پزشکان، پرستاران و خبرنگاران در غزه، همگی اقدام تروریستی هستند و لازم است آن رژیم جعلی به عنوان رژیم تروریستی و ارتش آن به عنوان یک سازمان تروریستی شناسایی شوند.

3- جمهوری اسلامی ایران از اقدام برخی دولت‌ها در ارجاع جنایات اسرائیل غاصب در غزه به دیوان کیفری بین‌المللی حمایت می‌کند و اعتقاد دارد که علاوه بر اسرائیل، آمریکا نیز باید در دادگاه‌های بین‌المللی به جرم جنایت علیه بشریت، نسل‌کشی و کودک‌کشی محاکمه و به سرعت مجازات شود.

4- لزوم اقدام جمعی اعضای بریکس برای شکستن محاصره غزه و ایجاد مسیر دائمی و امن برای ارسال کمک‌های بشردوستانه به غزه و بازگشایی دائمی گذرگاه رفح مورد تأکید است.

5- با توجه به جنایات بی‌سابقه و بمباران‌های چندین هزار تنی تسلیحات به خصوص تسلیحات ممنوعه مثل فسفر سفید در غزه لازم است اعضای بریکس با ایجاد یک مأموریت ویژه بین‌المللی این جنایت را سریعاً بررسی و گزارش آن را به صورت عمومی منتشر کنند تا زمینه کیفر عامران و مباشران آن فراهم گردد.

6- با توجه به جنایت‌های مستمر و ماهیت نژادپرستانه رژیم جعلی اسرائیل انتظار ملت‌های آزاده از تمام دولت‌ها به ویژه اعضای بریکس آن است که قطع کامل روابط سیاسی و اقتصادی و نظامی خود را با رژیم صهیونیستی سریعا در دستورکار قرار دهند. تداوم تعاملات با رژیم جعلی اسرائیل به خصوص در حوزه نظامی و اقتصادی به معنی کمک به تداوم جنایت‌ها و کشتار زنان و کودکان است که مورد مذمت و سرزنش همه ملت‌ها است.

7- شناسایی حق ملت فلسطین در دفاع از خود و مجاهدت آن‌ها برای آزادسازی مناطق اشغالی مورد حمایت همه دولت‌ها و ملت‌های آزاده است حمایت قاطعانه بریکس از این حق نشان می‌دهد که ما به وظیفه انسانی و اخلاقی خود عمل کردیم و دشمنان فلسطین در برابر وجدان بشری و تاریخ سرافکنده خواهند شد.

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *