وبلاگ
گزارشی از سفر معاون اول رئیس‌جمهور به کرمان بعد از حادثه تروریستی

گزارشی از سفر معاون اول رئیس‌جمهور به کرمان بعد از حادثه تروریستی

گزارشی از سفر معاون اول رئیس‌جمهور به کرمان بعد از حادثه تروریستی

محمد مخبر معاون اول رئیس‌جمهور که بعد از حادثه تروریستی کرمان به این شهر سفر کرده بود از نزدیک در جریان روند امدادرسانی به مجروحین و سایر اقدامات صورت گرفته توسط مسئولین قرار گرفت.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، محمد مخبر معاون اول رئیس جمهور صبح روز گذشته ( پنجشنبه 14 دی ماه) در جریان پیگیری حادثه تروریستی حامل انتحاری در مراسم سالگرد سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی در گلزار شهدای کرمان، در این استان حضور یافت که گزارش این سفر را در ادامه می‌خوانید.

بازگشت آرامش به دیار کریمان
بعد از ظهر چهارشنبه سیزدهم دی ماه، در سالروز شهادت سردار دلها،‌ شنیده شدن صدایی مهیب در نزدیکی گلزار شهدای کرمان، به خبر فوری رسانه ها تبدیل شد،‌ در اندک زمانی، رسانه های داخلی و خارجی با حدس و گمان از وقوع انفجاری شدید خبر دادند اما هنوز رسانه ها گیج و سردرگم در جستجوی یافتن علت انفجار بودند که انفجار خونین دیگری در نزدیکی گلزار شهدا، خبر از تروریستی بودن انفجارها داد.

پرواز به کرمان

پس از وزیر کشور و وزیر بهداشت و درمان که بلافاصله بعداز حادثه به کرمان رفتند، معاون اول رئیس جمهور نیز صبح روز بعد عازم این شهر شد.

مخبر در همان فرودگاه و در جمع خبرنگاران با تاکید بر پیگیری جدی این حادثه و شناخت عوامل داخلی و خارجی آن، از «اتحاد» بعنوان رمز گذر از شرایط دردناک پس از این حادثه گفت و افزود: «اتحاد مردم، دشمنان را در رسیدن به اهداف شوم خود ناکام خواهد گذاشت»

عیادت مجروحان در بیمارستان شهید باهنر

معاون اول رئیس جمهور، پس از ترک فرودگاه به سرعت به بیمارستان شهید باهنر رفت تا از مجروحان حادثه عیادت کند.
در این بازدید که وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز حضور داشت، وی بر بالین مجروحان این حادثه حاضر شد و با آنها و خانواده هایشان گفتگو و ابراز همدردی کرد.

او در این بازدید پای صحبت رئیس بیمارستان نشست و از وی خواست تا در هر زمینه ای با کمبود امکانات روبرو هستند به سرعت کمبودها را به دولت منتقل کنند تا برای تامین آنها اقدام شود، در این دیدار رئیس بیمارستان نیز با تشریح وضعیت رسیدگی به مجروحان اعلام کرد که اغلب عمل های ضروری صورت گرفته و هم اکنون مجروح بدحال و اورژانسی‌ای در این بیمارستان به عنوان مهمترین و اصلی ترین محل مداوای مجروحان وجود ندارد.

مخبر در این بازدید، ضمن تشکر از زحمات کادر درمان و پرستاران، در گفتگو با خبرنگاران اقدامات صورت گرفته برای درمان مجروحان خصوصا انتقال سریع آنها به مراکز درمانی را مطلوب توصیف کرد و گفت: «با توجه به رفع سریع مشکلات اولیه از جمله کمبود خون و حضور کادر جراحی، امیدواریم بر آمار شهدای این حادثه افزوده نشود».

دیدار با مادری که شاهد شهادت فرزندش بود

معاون اول رئیس جمهور، بعد از بازدید از مجروحان حادثه، به منزل طلبه شهید علیرضا محمدی پور، جوان 24 ساله ای که روز گذشته در عملیات تروریستی در مقابل دیدگان مادر و همسر باردارش به شهادت رسیده بود، رفت.

در این دیدار، مخبر ضمن عرض تسلیت به خانواده شهید، پایداری، ایران دوستی و عشق به شهادت در مردم ولایی کرمان را ستود و گفت: ما شاهد این هستیم آنهایی که چشم دیدن رشادت های سردار سلیمانی را نداشتند به همان اندازه نیز از حضور عاشقان شهید سلیمانی به خشم آمدند و وقتی دیدند مردم عاشقانه به دیدار سردارشان می روند این جنایت بزرگ را رقم زدند.

مخبر افزود: اجر خانواده شهدا نزد خداوند بسیار است و مطمئناً با خشم ملت ایران و تلاش های نیروهای امنیتی، آمران و عاملان این جنایت شناسایی و مجازات خواهند شد.

هم قسم با شهیدان

وی بعد از ظهر پنجشنبه،‌ برای آنکه امنیت و آرامش شهر را به نمایش بگذارد، خاطرجمع در میان حضور پرشور مردم کرمان به گلزار شهدای کرمان که عملیات تروریستی روز گذشته در نزدیکی آن به وقوع پیوسته بود رفت و با قرائت فاتحه بر مزار سردار شهید حاج قاسم سلیمانی به احساسات مردم کرمان و زائران پاسخ گفت.

وی پس از اقامه نماز در جمع مردم عزادار در سخنانی در گلزار شهدا و در نزدیکی مزار سردار سلیمانی با تقدیر از شجاعت و روحیه بالای مردمان این دیار، زائرین مزار شهید سلیمانی را تقویت کنندگان فرهنگ مقاومت دانست و گفت: دشمنان ما با این فرهنگ مشکل دارند چراکه تنها اسلحه ای که قابل تقابل نیست، همین روحیه جهاد، شهادت و فرهنگ مقاومت است.
معاون اول رئیس‌جمهور با تاکید بر اینکه تصور تعرض نظامی به جمهوری اسلامی هم اکنون دیگر وجود ندارد، افزود: این روحیه و فرهنگ مقاومت و مکتب شهید سلیمانی، ایران را در برابر تهاجم نظامی دشمنان بیمه کرده است.

وی با اشاره به پیام تسلیت مقام معظم رهبری پس از این حادثه، خاطرنشان ساخت: ایشان می گویند سربازان شهید سلیمانی انتقام قاطع را خواهند گرفت. الان هم به حول و قوه الهی سخت ترین پاسخ داده خواهد شد.

مخبر با اشاره به اینکه این حادثه تلخ در روز ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) اتفاق افتاد، اظهار داشت: باید مطمئن باشیم که این شهیدان در جوار حضرت حق و در پناه امام حسین(ع) و ائمه اطهار، آرام خواهند گرفت و مشمول عنایت های خاص قرار می‌گیرند و به حول و قوه الهی و حرمت حضرت ابوالفضل(ع) مجروحین نیز شفا خواهند یافت.

حضور در جلسه شورای تامین استان کرمان

پس از حضور در گلزار شهدا، معاون اول رئیس جمهور به جلسه شورای تامین استان کرمان رفت. ‌در این جلسه، ضمن بررسی حادثه تروریستی روز گذشته، شرایط لازم برای برگزاری مراسم تشییع شهدا مورد بررسی قرار گرفت.

محمد مخبر در این جلسه که فرمانده نیروی انتظامی کشور، استاندار کرمان و سایر اعضای شورا حضور داشتند، حادثه تروریستی کرمان را از مصادیق بارز استیصال و باخت دشمن در میدان نبرد دانست و تاکید کرد: در جمهوری اسلامی کسی یا گروهی نبوده که بتواند ضربه ای بزند و پاسخ لازم را نگیرد.

وی بر ضرورت هوشیاری و آماده باش کامل و هماهنگی لازم با خانواده های شهدا برای مراسم تشییع تاکید کرد.در این جلسه، همچنین مسئولان مربوطه، گزارش های خود را در خصوص اتفاقات اخیر ارائه دادند.

امنیت در کرمان، آرامش در ایران

شامگاه پنجشنبه معاون اول رئیس جمهور در حالی به تهران بازگشت که آرامش با مدیریت میدانی قدرتمندانه و اتحاد همه بخش‌ها و مردم کرمان، به استان و ایران ‌بازگشته بود.

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *