وبلاگ
کمک مالی 170 نماینده مجلس به مردم غزه

کمک مالی 170 نماینده مجلس به مردم غزه

کمک مالی 170 نماینده مجلس به مردم غزه

رئیس فراکسیون مقاومت مجلس از کمک مالی 170 نفر از نمایندگان به مردم غزه خبر داد.

احمدحسین فلاحی رئیس فراکسیون مقاومت مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، گفت: تعداد 170 نفر از نمایندگان با اهدای بخشی از حقوق آبان ماه خود به مردم غزه کمک کردند.

رئیس فراکسیون مقاومت مجلس افزود: این تعداد از نمایندگان مجلس حقوق خود از سه روز تا 15 روز را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ برای کمک به مردم غزه اختصاص دادند.

سخنگوی وزارت بهداشت دولت وابسته به حماس در غزه از افزایش تعداد شهدا به ۸۳۰۶ نفر خبر داده است.

به نوشته الجزیره، طبق بیانیه این وزارتخانه، ۲۱۰۴۸ نفر نیز تاکنون با درجات مختلف زخمی شده‌اند. همچنین از میان شهدا ۳۴۵۷ نفرشان کودک و ۲۱۳۶ نفر نیز زن هستند.

وزارت بهداشت غزه همچنین اعلام کرد که رژیم اشغالگر به شکل عامدانه آمبولانس‌ها را با هدف ممانعت از امدادرسانی مورد هدف قرار می‌دهد؛ تاکنون ۲۵ آمبولانس طی بمباران‌ها منهدم شده‌اند؛ همزمان فعالیت ۲۵ بیمارستان نیز در غزه متوقف شده است.

به گفته سخنگوی وزارت بهداشت غزه، ۱۹۵۰ نفر تاکنون زیر آوارها مانده‌اند که از این تعداد ۱۰۵۰ نفرشان کودک هستند. او در ادامه از تمامی ساکنان غزه خواست تا برای اهدای خون به بیمارستان الشفاء مراجعه کنند.

این مقام فلسطینی همچنین از دولت مصر نیز خواست تا گذرگاه رفح را برای ورود تجهیزات پزشکی باز کند؛ او از جامعه جهانی نیز خواست تا برای تضمین امنیت مراکز درمانی در غزه طبق قوانین بین‌المللی اقدام کنند.

از سوی دیگر رژیم صهیونیستی نیز امروز از افزایش شمار کشته‌های اشغالگران به ۱۵۳۸ نفر خبر داد. همچنین، «دانیل هگاری» سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی نیز اعلام کرد که از ابتدای جنگ ۳۱۱ نظامی این رژیم به هلاکت رسیده‌اند.

پایان پیام/‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *