وبلاگ
کمسیون مشترک  ایران و عراق برای همکاری‌های اربعین تشکیل می‌شود

کمسیون مشترک ایران و عراق برای همکاری‌های اربعین تشکیل می‌شود

کمسیون مشترک ایران و عراق برای همکاری‌های اربعین تشکیل می‌شود

معاون امنیتی انتظامی وزیر کشور و رئیس ستاد مرکزی اربعین کشورمان با وزیر کشور عراق دیدار کرد و در این دیدار مقرر شد تا کمسیون مشترکی برای انجام توافقات و تفاهمات تشکیل شود.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، سید مجید میراحمدی معاون امنیتی انتظامی وزیر کشور و رئیس ستاد مرکزی اربعین امروز با عبدالامیر الشمری وزیر کشور عراق بمنظور تشکیل قرارگاه مشترک اربعین ملاقات ومذاکره کرد.

هدف از این دیدار بررسی و آسیب شناسی مراسم اربعین امسال و بررسی راهکارهای بهبود و رفع ضعف‌ها واشکالات موجود بمنظور بهبود شرایط زائرین در اربعین سال آینده بود.

در این مذاکرات، دو طرف بر افزایش تعداد زائرین و رفع چالش‌های موجود از جمله همکاری به منظور کنترل جاده‌ها و کاهش تصادفات، ایجاد شهرک‌های زیارتی کنترل و مدیریت بهتر اتباع غیر ایرانی و تشکیل جلسه سه‌جانبه ایران، عراق و پاکستان گفت‌وگو شد.

گفت‌وگو و رایزنی پیرامون چگونگی معابر و بازارچه‌های مرزی مشترک، حمل ونقل و ورود خودروهای شخصی ایران به عراق، فعالیت ترانزیت تجاری درایام اربعین و ادامه تسهیل عبور زائرین با توسعه تبادل همزمان اطلاعات گذرنامه زائرین در کلیه مرزها انجام و مقرر شد تا کمسیون مشترکی برای انجام توافقات و تفاهمات تشکیل شود.

در این دیدار، ضمن بازدید از مقر مرزبانی و اتاق فرماندهی و کنترل مرزی عراق با حضور روسا و فرماندهان پلیس عراق مبارزه با جرائم مواد مخدر کنترل مرزها گفت‌وگو و طرف عراقی گزارشی از پیشرفت‌ها و اقدامات خود از انسداد مرزهای مشترک ارائه کرد.

در ادامه مذاکره با وزیر کشور عراق برای اجرای کامل توافقنامه امنیتی و خلع سلاح و دورشدن عناصر ضدانقلاب از جدار مرزها تاکید شد.

همچنین؛ دیدار و گفت‌وگو با قاسم العرجی دبیر شورای عالی امنیت ملی عراق و مسئولین امور مرزها جزو برنامه‌های بعدی سید مجید میراحمدی معاون امنیتی انتظامی وزیر کشور ایران در سفر خود به عراق خواهد بود.

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *