وبلاگ
کریم‌خانی: اهانت به قرآن نفرت مسلمانان نسبت به صهیونیست‌ها را بیشتر می‌کند

کریم‌خانی: اهانت به قرآن نفرت مسلمانان نسبت به صهیونیست‌ها را بیشتر می‌کند

کریم‌خانی: اهانت به قرآن نفرت مسلمانان نسبت به صهیونیست‌ها را بیشتر می‌کند

عضو شورای سیاستگذاری مجمع جهانی بیداری اسلامی گفت: رژیم صهیونیستی برای انحراف افکار عمومی از تحولات فلسطین فتنه اهانت به قرآن را طراحی و‌ اجرا می‌کند، غافل از اینکه چنین اقداماتی ناکام می ماند و نفرت و انزجا ر مسلمانان نسبت به صهیونیستها را بیشتر می‌کند.

احد کریم‌خانی عضو شورای سیاستگذاری مجمع جهانی بیداری اسلامی در گفت و گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس ضمن محکومیت اهانت به قرآن در سوئد و دانمارک، اظهار داشت: این قبیل اقدامات نشان می‌دهد برخی دولت‌های اروپایی برخلاف ژست‌ حقوق‌بشرمآبانه هیچ احترامی به اسلام و پیروان آن قائل نیستند.

وی اضافه کرد: هتک حرمت قرآن کریم مسأله جدیدی نبوده و ریشه در سیاست‌های اسلام‌هراسانه آمریکا و کشورهای غربی دارد که متأسفانه در هفته‌های اخیر تشدید شده و باعث جریحه‌دار شدن احساسات بیش از دو میلیارد مسلمان در جهان گردیده است. این در حالی است که هرگونه توهین به مقدسات دینی و رفتارها و مقررات اهانت‌آمیز، در تمام ادیان الهی امری مذموم بوده و غیرقابل تحمل است. ارزش‌های دینی که برخاسته از فطرت الهی و نجات‌بخش بشریت است، باید همیشه مصون از تعرض، اهانت و دست‌اندازی باقی بماند.

وی با تأکید بر اینکه سوئد و دانمارک در قبال اهانتی که به قرآن کریم صورت گرفته مسئولیت حقوقی دارند، گفت: قطعاً ارتکاب چنین اقدامات وقیحانه‌ای در صورتی که ادامه یابد و عاملان آن برای محاکمه و مجازات تحویل محاکم قضایی کشورهای اسلامی نشوند، اعلام جنگ علیه امت اسلام است که با واکنش مسلمانان مواجه شده و ارکان امنیت و منافع ملی این کشورها را به خطر خواهد انداخت.

کریم‌خانی ادامه داد: همان‌طور که در بیانیه رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز به عنوان یک حق مسلم و مطالبه عمومی قید شده است، تمام آحاد مسلمانان به ویژه علما و فقهای اسلام خواستار اشد مجازات عاملان بی‌حرمتی به قرآن کریم هستند که این امر باید هرچه سریع‌تر تحقق یابد، ضمن اینکه باید تدابیری اتخاذ شود تا نه تنها حرمت قرآن بلکه ارزش‌ها و سایر اعتقادات اسلامی نیز برای همیشه از هرگونه تعرض و بی‌احترامی مصون بماند.

عضو شورای سیاستگذاری مجمع جهانی بیداری اسلامی تصریح کرد: عظمت قرآن این کتاب مقدس آسمانی که راهگشای تمام مشکلات بشری از همه ادیان و مذاهب است، فراتر از آن است که با اقدامات وحشیانه عناصر افراطی و مشخص و پشت‌پرده در غرب خدشه‌دار شود، ولی این هرگز به معنای نادیده انگاشتن یا نقض حریم ملکوتی و الهی قرآن نیست. هرگونه بی‌حرمتی به قرآن مردود بوده و به معنای اعلام جنگ علیه مسلمانان و تمام آزادی‌خواهان جهان است.

کریم‌خانی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به نقش رژیم صهیونیستی در فتنه اهانت به قرآن گفت: رژیم صهیونیستی برای نخستین بار در ۷۵ سال گذشته با بحران‌های پیچیده داخلی و خارجی و تهدیدهای موجودیتی مواجه است. امروز بیش از هر زمان دیگری ضعف‌ها و آسیب‌های رژیم جنایتکار اسرائیل برجسته‌تر شده و در کانون توجه افکار عمومی جهان قرار گرفته است.

وی اضافه کرد: بنابراین برای انحراف افکار عمومی از تحولات فلسطین فتنه اهانت به قرآن را طراحی و‌ اجرا می‌کند تا بلکه از مسائل و تهدیدهایی که متوجه خود است بکاهد و تمرکز مسلمانان را به مسأله‌ای غیر از فلسطین هدایت کند غافل از اینکه چنین اقداماتی هرگز به نتایج مطلوب صهیونیست‌ها منجر نخواهد شد و در نقطه مقابل نفرت و انزجا ر مسلمانان نسبت به رژیم صهیونیستی را بیشتر خواهد کرد.

وی در پایان تصریح کرد: مجمع جهانی بیداری اسلامی بار دیگر از علما، نخبگان و عموم ملت های مسلمان و آزادیخواه جهان برای مقابله جدی و عملی با توطئه های شوم دشمنان اسلام و قرآن دعوت بعمل می آورد.

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *