وبلاگ
کجا سرمایه‌گذاری کنیم که درآمد ثابت داشته باشیم؟

کجا سرمایه‌گذاری کنیم که درآمد ثابت داشته باشیم؟

درآمد ثابت از سرمایه‌گذاری

هدف بسیاری از افراد برای سرمایه‌گذاری، آن است که یک درآمد ثابت داشته باشند. درنتیجه این سوال به‌وجود می‌آید که در بین انواع روش‌های سرمایه‌گذاری، کجا سرمایه‌گذاری کنیم که درآمد ثابت داشته باشیم؟ اختصاص دادن سرمایه خود به یک تیم یا مکان معتبر که بتواند از آن سود ایجاد کند، بهترین روش برای رسیدن به درآمد ثابت از طریق سرمایه‌گذاری است. با مطالعه این مطلب، با بهترین روش سرمایه‌‌گذاری که ازطریق آن می‌توانید درآمد ثابت داشته باشید آشنا می‌شوید.

برای سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت چه فاکتورهایی را در نظر بگیریم؟

درصورتی‌که می‌خواهید با سرمایه‌گذاری سرمایه خود به یک سود یا درآمد ثابت برسید، باید قبل از هرگونه اقدام فاکتورهای لازم برای انتخاب بهترین روش سرمایه‌گذاری را در نظر بگیرید. فاکتورهایی که به شما کمک می‌کنند تا در سرمایه‌گذاری به سود ثابت برسید شامل موارد زیر می‌شوند:

نقدشوندگی: این که شما بتوانید پس از سرمایه‌گذاری، در کمترین زمان و با بهترین قیمت سرمایه خود را دوباره در دست داشته باشید اهمیت زیادی دارد. برای مثال، اگر سرمایه خود را به سپرده بانکی تبدیل کرده‌اید تا ماهانه سود ثابتی دریافت کنید، باید این اطمینان وجود داشته باشد که بتوانید بدون ضرر و در کمترین زمان سرمایه خود را داشته باشید.

اهداف سرمایه‌گذاری: اهداف سرمایه‌گذاری اهمیت بالایی دارند، از آن جایی که هدف شما دریافت درآمد ثابت است، روش‌های سرمایه‌گذاری که می‌توانید انتخاب کنید محدود خواهند بود. گزینه مناسب شما برای سرمایه‌گذاری، روشی است که بتواند در سریع‌ترین زمان ممکن و با حفظ سرمایه شما، سود ثابت ایجاد کند.

میزان ریسک: برای انتخاب روش سرمایه‌گذاری که به درآمد ثابت منجر می‌شود، لازم است که میزان ریسک آن را درنظر داشته باشید. هرچه بازدهی یک روش بیشتر باشد، میزان ریسک آن هم بیشتر خواهد بود.

افق زمانی خود را مشخص کنید!

همان‌طور که می‌دانید، بازار سرمایه کاملا پرنوسان است. درصورتی‌که می‌خواهید برای یک سرمایه‌گذاری با سود ثابت اقدام کنید، در مرحله اول لازم است که افق زمانی سرمایه‌گذاری خود را مشخص کنید. این به آن معنا است که باید مدت زمان سرمایه‌گذاری، کوتاه‌مدت، میان‌مدت یا بلندمدت، را تعیین کنید. هرچه بازه زمانی سرمایه‌گذاری کوتاه‌تر باشد، نوسانات تاثیر بیشتری بر میزان سود شما خواهند داشت. به همین دلیل، به شما پیشنهاد می‌کنیم که برای رسیدن به درآمد ثابت در سرمایه‌گذاری، دید بلندمدت داشته باشید. یک بازه زمانی یک یا دو ساله بهترین شرایط برای رسیدن به سود ثابت است.

سرمایه‌گذاری در صندوق‌های سرمایه‌گذاری

یکی از بهترین روش‌های سرمایه‌گذاری که دریافت سود ثابت را تضمین می‌کند، سرمایه‌گذاری در صندوق سرمایه‌گذاری است. بسیاری از افراد تجربه و زمان کافی برای سرمایه‌گذاری مستقیم در بورس را ندارند. علاوه‌بر آن، در این روش برای رسیدن به درآمد ثابت هیچ ضمانتی وجود ندارد. اما با استفاده از این صندوق‌ها، سرمایه‌گذاری به روش غیرمستقیم اتفاق می‌افتد، به این صورت که سرمایه شما به یک تیم حرفه‌ای سپرده می‌شود تا آن را به سود برسانند. درنتیجه، با ورود به این صندوق‌ها می‌توانید با صرف زمان کمتر و به کمک افراد حرفه‌ای، سود کسب کنید.

صندوق سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت

صندوق سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت یکی از انواع صندوق‌های سرمایه‌گذاری است که در آن بین 70 تا 90 درصد از کل سرمایه جمع‌آوری شده باید در دارایی‌های بدون ریسک مانند اوراق مشاکرت و سپرده بانکی سرمایه‌گذاری شود. در این صندوق، احتمال زیان صفر است، به همین دلیل به آن درآمد ثابت می‌گویند. این موضوع باعث می‌شود تا نرخ سود ثابت در این صندوق‌ها از یک حد مشخص بالاتر نرود. در دارایی‌های بدون ریسک مانند این صندوق، نرخ‌های سود مشخص هستند، این نرخ معمولا به میزان نرخ تورم کشور است.

چه افرادی در صندوق‌های درآمد ثابت سرمایه‌گذاری می‌کنند؟

سرمایه‌گذاران صندوق‌های با درآمد ثابت افرادی هستند که هدف‌شان از سرمایه‌گذاری رسیدن به یک میزان سود معقول (درآمد ثابت) است. این سرمایه‌گذاران افراد ریسک‌پذیری نیستند و انتظار دارند که با کمترین ریسک سودی قابل قبول دریافت کنند. به همین دلیل است که مدیران این صندوق‌ها، منابع مالی حاصل از فروش واحدهای صندوق‌ها را به‌طور کامل برای خرید اوراق بهادار بدون ریسک یا کم ریسک مانند اوراق مشارکت، اوراق اجاره، اوراق خزانه و غیره صرف می‌کنند. از این طریق سود مورد نظر برای سرمایه‌گذاران تامین می‌شود.

میزان ریسک و بازدهی در صندوق‌های سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت چگونه است؟

همان‌طور که گفتیم، میزان ریسک در این صندوق‌ها بسیار پایین است، بنابراین نباید انتظار سودهای کلان را داشته باشید. با سرمایه‌گذاری در صندوق‌های درآمد ثابت حداقل میزان سود نصیب سرمایه‌گذاران می‌شود. به همین دلیل است که افراد ریسک‌گریز به سراغ این روش سرمایه‌گذاری می‌روند.

سرمایه‌گذاری در صندوق درآمد ثابت چه مزایایی دارد؟

با سرمایه‌گذاری در صندوق‌های درآمد ثابت، علاوه‌بر دریافت سود ثابت می‌توانید از مزایای زیر بهره ببرید:

مدیریت سرمایه به دست افراد حرفه‌ای: هر صندوق سرمایه‌گذاری شامل یک تیم حرفه‌ای می‌شود که سرمایه افراد را به بهترین و تخصصی‌ترین نحوه ممکن مدیریت می‌کند. این مزیت باعث می‌شود تا سرمایه‌گذاری در این روش برای افراد غیرحرفه‌ای یک انتخاب مناسب باشد.

نقدشوندگی بالا: یک مزیت دیگر درمورد این صندوق‌ها آن است که برخلاف سهام و سایر اوراق بهادار، که برای فروش آن‌ها صف‌های طولانی ایجاد می‌شود، برای فروش سهام در این صندوق‌ها نیازی به صرف زمان زیاد نیست. شما می‌‌توانید به‌راحتی سرمایه خود را از صندوق‌ها خارج کنید.

امکان سرمایه‌گذاری با پول کم: درصورتی‌که شما سرمایه اندکی دارید اما می‌خواهید با همان میزان سرمایه به یک درآمد ثابت برسید، صندوق سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت به شما کمک می‌کند تا به این هدف‌تان نزدیک شوید. در این صندوق‌ها امکان شروع سرمایه‌گذاری با کمتر از یک میلیون تومان هم وجود دارد.

کلام آخر: همان‌طور که در ابتدای این مطلب توضیح دادیم، روش‌های زیادی برای سرمایه‌گذاری وجود دارد. اما افرادی که می‌خواهند با این روش به یک درآمد ثابت دست پیدا کنند باید قبل از اقدام برای سرمایه‌گذاری، یک سری عوامل را درنظر بگیرند. در این مقاله علاوه‌بر بررسی این فاکتورها، بهترین روش سرمایه‌گذاری برای کسب درآمد ثابت را معرفی کردیم. به کمک این صندوق‌ها می‌توانید سرمایه خود را به دست افراد حرفه‌ای بسپارید تا از دریافت سود ثابت مطمئن شوید. درصورتی‌که پس از خواندن این مطلب درمورد سرمایه‌گذاری و کسب درآمد ثابت ابهامی دارید، می‌توانید به سایت رده مراجعه کنید و از مطالب مربوط به صندوق‌های سرمایه‌گذاری بهره ببرید.

The post کجا سرمایه‌گذاری کنیم که درآمد ثابت داشته باشیم؟ appeared first on رده Rade.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *