وبلاگ
چطور خلافی خودرو بگیریم؟

چطور خلافی خودرو بگیریم؟

استعلام خلافی خودرو

استعلام خلافی و پرداخت هزینه آن، یکی از نکاتی است که رانندگان خودروها باید به آن توجه داشته باشند. مالکان خودروها در صورتی که به موقع اقدام به پرداخت این خلافی‌ها نکنند، جریمه خواهند شد. در حال حاضر روش‌های مختلفی وجود دارد که با استفاده از آن‌ها می‌توانید در کوتاه‌ترین زمان ممکن استعلام خلافی خودروی خود را دریافت کنید. در این مطلب از رده به معرفی انواع روش‌های دریافت خلافی خودرو می‌پردازیم.

انواع روش‌های دریافت خلافی خودرو

۱.دریافت خلافی از وب‌سایت پلیس راهور ناجا

در این روش برای استعلام خلافی خودرو باید به سایت پلیس راهور مراجعه کنید. پس از مراجعه به سایت، در سمت راست سایت بر روی گزینه خدمات کلیک کنید. سپس از منوی خدمات بر روی گزینهاستعلام میزان تخلفات رانندگی کلیک نمایید. پس از کلیک بر روی این گزینه، به صفحه استعلام خلافی خودرو وارد می‌شوید.

لازم به ذکر است که برخی اوقات به دلیل حجم گسترده مراجعه به این سایت، این احتمال وجود دارد که در دریافت اینترنتی خلافی خودرو دچار مشکل شوید. در نتیجه، باید صبور باشید.

2.دریافت خلافی خودرو از پلیس 10+

اگر دل‌تان برای صف ایستادن و معطلی تنگ شده است، می‌توانید از این روش استفاده کنید. برای این کار، با در دست داشتن کارت خودرو، سند خودرو یا بیمه‌نامه به صورت حضوری به دفاتر پلیس ۱۰+ مراجعه کنید. دقت داشته باشید که اگر مبلغ خلافی شما بیش از یک میلیون تومان است، باید به مراکز راهنمایی و رانندگی مراجعه نمایید. اگر شما پلیس ۱۰+ را انتخاب کرده‌اید، باید این نکته را در نظر بگیرید که علاوه بر صرف وقت و پیدا کردن جای پارک و مسائل دیگر، رقم ۱۷ هزار تومان هم بابت استعلام پرداخت کنید.

3.دریافت خلافی با کد USSD

با هر مدل موبایلی که دارید می‌توانید بدون نیاز به اینترنت، کد #۱۱۰* را شماره‌گیری کرده و خلافی خودروی خود را دریافت و سپس پرداخت کنید. پس از شماره‌گیری این کد دستوری، دو گزینه‌ در اختیار شما قرار می‌گیرد: 1-خدمات قابل ارائه 2-خدمات در دست اقدام.

اگر می‌خواهید خلافی ماشین‌تان را ببینید باید عدد ۱ را ارسال کنید. سپس از شما خواسته می‌شود که شماره‌ ۱۷ رقمی پشت کارت خودروی‌تان را وارد کنید. کد را وارد کرده و سپس ارسال نمایید.

در مرحله بعد، اگر فقط لیست خلافی خودروی‌تان را می‌خواهید عدد ۱ (خلافی خودرو) را ارسال کنید و در صورتی که علاوه بر لیست خلافی خودرو، شناسه قبض و شناسه پرداخت را می‌خواهید عدد ۲ (خلافی خودرو و شناسه قبض و شناسه پرداخت) را وارد کنید.

برای استفاده از این روش باید به 2 نکته توجه داشته باشید:

اول این که باید کدها را حتما به زبان انگلیسی وارد کنید تا دچار مشکل نشوید.

دوم این که کدهای USSD به دلیل مسائل امنیتی در صورت عدم دریافت پاسخ بعد از چند ثانیه ارتباط‌شان قطع می‌شود. در نتیجه، بهتر است بدون معطلی شماره 17 رقمی پشت کارت را وارد کنید تا مجبور نشوید چندین بار این فرآیند را تکرار کنید.

4.دریافت خلافی خودرو از وب‌سایت رده

دریافت خلافی از سایت رده مثل نوشیدن یک لیوان آب است. برای این کار باید ابتدا در پنل رده ثبت نام کنید. همانطور که در تصویر زیر مشخص است، برای ثبت نام فقط باید نام و نام‌خانوادگی، شماره موبایل (شماره موبایلی که متعلق به خودتان باشد)، رمزعبور و کد ورود را در کادر مربوط به خودشان وارد کنید و در انتها بر روی گزینه ثبت نام کلیک کنید.

روش استعلام خلافی خودرو ۱

اگر هم از قبل ثبت نام کرده‌اید، همانطور که در تصویر زیر می‌بینید، باید به صفحه ورود به پنل کاربری مراجعه کنید و با وارد کردن شماره موبایل و رمزعبورتان وارد پنل کاربری‌تان شوید.

روش استعلام خلافی خودرو ۲

بعد از وارد کردن اطلاعات خواسته شده، صفحه جدیدی برایتان ظاهر می‌شود. در این صفحه تمام خدمات ارائه شده توسط رده را می‌بینید. همانطور که در تصویر زیر مشخص است، در پایین صفحه و در گوشه سمت چپ عبارت استعلام خلافی خودرو قابل مشاهده است. بر روی آن کلیک کنید.

روش استعلام خلافی خودرو ۳

با کلیک بر روی این گزینه، صفحه زیر برایتان باز می‌شود. در این صفحه‌، موجودی فعلی شما و هزینه هر استعلام خلافی نوشته شده است. اگر موجودی فعلی شما صفر یا کمتر از هزینه استعلام خلافی است، بر روی گزینه افزایش موجودی کلیک کنید تا کیف پول خودتان را شارژ کنید. بعد از کلیک کردن بر روی افزایش موجودی، به صفحه پرداخت منتقل می‌شوید که می‌توانید با وارد کردن اطلاعات کارت بانکی‌تان کیف پول خود را شارژ کنید.

روش استعلام خلافی خودرو

بعد از شارژ کیف پول حالا نوبت دریافت خلافی‌تان است. چه خودرو داشته باشید چه موتور، می‌توانید با وارد کردن کد ملی، شماره موبایل و پلاک خودروی‌تان به راحتی استعلام بگیرید. فقط دقت کنید که شماره همراه و کد ملی وارد شده باید متعلق به صاحب پلاک باشد تا دریافت نتیجه استعلام خلافی امکان‌پذیر باشد.

نکته: پس از استعلام خلافی خودرو در سایت رده، این امکان فراهم شده است که شما بتوانید از همان جا برای پرداخت رقم خلافی اقدام کنید، یعنی بدون این‌که از جای تکان بخورید هم استعلام بگیرید و هم پرداخت کنید.

The post چطور خلافی خودرو بگیریم؟ appeared first on رده Rade.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *