وبلاگ
ولایتی: شهید سلیمانی نیات پلید رژیم سلطه و صهیونیسم جهانی را تبیین کرد

ولایتی: شهید سلیمانی نیات پلید رژیم سلطه و صهیونیسم جهانی را تبیین کرد

ولایتی: شهید سلیمانی نیات پلید رژیم سلطه و صهیونیسم جهانی را تبیین کرد

دبیرکل مجمع جهانی بیداری اسلامی، گفت: شهید سلیمانی با ترسیم چهره واقعی استکبار و استعمار، اهداف واقعی و نیات پلید رژیم سلطه و صهیونیسم جهانی را برای مردم منطقه و بین‌الملل تبیین و تفسیر کرد.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس، همایش بین‌المللی حاج قاسم از منظر بزرگان ادیان و مذاهب با حضور شخصیت‌های سیاسی و بین‌المللی به‌صورت مجازی برگزار شد.

علی‌اکبر ولایتی دبیرکل مجمع جهانی بیداری اسلامی در همایش وبیناری با عنوان حاج قاسم از منظر بزرگان ادیان و مذاهب که به‌صورت مجازی با شرکت شخصیت‌های برجسته سیاسی و بین‌المللی برگزار شد، تأکید کرد: شهید سلیمانی با ترسیم چهره واقعی استکبار و استعمار، اهداف واقعی و نیات پلید رژیم سلطه و صهیونیسم جهانی را برای مردم منطقه و بین‌الملل تبیین و تفسیر کرد.

متن پیام دبیرکل مجمع جهانی بیداری اسلامی به این شرح است:

با عرض سلام خدمت همه میهمانان گرامی، در ابتدا اقدام رذیلانه و تروریستی در کرمان و شهادت جمعی از هموطنان عزیز را تسلیت می‌گویم و پیروزی‌های جبهه مقاومت در مقابله با رژیم کودک‌کش صهیونیستی را به مردم مبارز فلسطین و غزه تبریک عرض می‌نمایم.

پیروزی انقلاب اسلامی ایران نقطه عطفی در آگاهی بخشیدن به مستضعفین و مظلومین عالم بود و دشمنان انقلاب با درک موقعیت ایدئولوژیک خیزش مردم بزرگ ایران به رهبری امام خمینی (ره) و پیام جدید این گفتمان طی ۴۵ سال اخیر هزاران طرح و نقشه جهت مقابله با این جریان نورانی و الهی طراحی و پیاده‌سازی کردند، که مهمترین و اولین اقدام آنان تحمیل جنگ همه‌جانبه نظامی با به‌کارگیری تمام قوا در مقابل اراده‌های پولادین مردم انقلابی ایران بوده است. دفاع مقدسی که کارخانه انسان‌سازی برای استمرار جریان انقلاب اسلامی در تاریخ گردید. مکتب اسلام ناب و امامین انقلاب اسلامی در دفاع مقدس شاگردان بزرگی را در مسیر و راه انقلاب و بیداری اسلامی تقدیم کرد که قطعاً شهید سلیمانی شاگرد ممتاز و برجسته این مکتب محسوب می‌شود و صاحب مکتب جدیدی بنابر فرمایش رهبر معظم انقلاب اسلامی تحت عنوان مکتب شهید سلیمانی است.

شهید سلیمانی ۴۰ سال از پایین‌ترین سطوح تا عالی‌ترین جریان مقاومت جهاد شبانه‌روزی کرد و حاصل این جهاد بی‌وقفه تقویت هسته‌های اولیه مقاومت و تبدیل آن به جبهه‌ای قدرتمند در نظام بین‌الملل می‌باشد.

شهید سلیمانی با درک واقعیات و شرایط ملل به استضعاف کشیده شده و مظلوم در کشورهای جهان تمامی ابعاد و حساسیت‌های هر منطقه را متناسب با گفتمان انقلاب اسلامی بازآرایی و ترسیم می‌نمود و با حفظ و پایبندی بر ارزش‌های والایی همچون عدالت، آزادی، معنویت، اخلاق، اتحاد، مقاومت، ظلم‌ستیزی و استکبارستیزی تلاش می‌کرد که اختلافات و هیجانات قشری، قومی، مذهبی و قبیله‌ای را به حداقل برساند و پیام راستین انقلاب اسلامی را به گوش مستضعفان واقعی و جویندگان حقیقت و آزادی‌خواهی و عدالت‌طلبی برساند.

شهید سلیمانی با ترسیم چهره واقعی استکبار و استعمار، اهداف واقعی و نیات پلید رژیم سلطه و صهیونیزم جهانی را برای مردم منطقه و بین‌الملل تبیین و تفسیر می‌کرد، ایشان نه تنها این تصویر حقیقی را در گفتار، نوشتار و ابزارهای نوین فرهنگی و رسانه‌ای به بلوغ و تکامل رسانید بلکه با حضور خود در میدان‌های مختلف و عرصه‌های گوناگون توده‌های مردم را آگاه، هوشیار و بیدار در مقابل این دسیسه‌ها و توطئه‌ها می‌نمود.

از سوی دیگر نقطه آغازین فصل جدید مقاومت و آگاهی‌بخشی ملت‌های منطقه را باید جنگ ۳۳ روزه حزب‌الله و رژیم صهیونیستی دانست.

شهید سلیمانی با اخلاص و عمل صالح در این میدان نبرد، فصلی نو و درخشان را پیش روی مقاومت گشود، زمانی که حزب‌الله لبنان در مقابل یک ارتش تا دندان مسلح بیش از یک ماه ایستادگی و مقاومت کرد و پیروز شد مردم دربند و مظلوم‌ باور کردند که می‌توان این رژیم پوشالی و یا هر اراده غیر الهی و مستکبر را با استقامت و مقاومت به زانو درآورد، گروه‌های مقاومت فلسطین نیز که ۵۰ سال تجربه تحقیر و دروغ را از این رژیم جعلی شاهد بودند، پس از الگوی موفق شکست رژیم غاصب دهه ‌ها نبرد یک طرفه زورگویی را بر هم زدند و مرحله به مرحله قدرت ایمان و عمل خود را ارتقا دادند تا جایی که می‌توان گفت دکترین تدافعی مقاومت به یک دکترین هوشمند پیش‌دستانه در مقابل تجاوزگری و اشغالگری بدل شده است و این قطعاً حاصل ‌ سال‌ها مجاهدت، ایثار و از خودگذشتگی هزاران سرباز مقاومت و در اوج این جانفشانی‌ها شهید سلیمانی بود.

ایجاد هسته‌ها، تقویت، اتحاد و انسجام گروه‌های مقاومت، ارتقاء سطح مقاومت از یک گروه محلی به یک قطب منطقه‌ای، شکست استراتژی‌های استکبار و رژیم صهیونیستی مانند گروه‌های تکفیری و داعش توسط این شهید بزرگوار موجب شد، آحاد مردم کشورهای مسلمان در باطن و باور خویش، این حقیقت را همانگونه که در سقوط دیکتاتورهای دست‌نشانده در منطقه خاورمیانه نیز شاهد بودیم، باور داشته باشند که با وحدت کلمه و اتکا به وعده‌های الهی هر قدرت مادی شیطانی را می‌توان نابود ساخت و به اذن الهی حق بر باطل پیروز می‌باشد.

نقش فرادینی حاج قاسم در مبارزه با تروریسم سازمان‌یافته تکفیری‌ها و صهیونیست‌ها در منطقه، تبیین نقش، دیدگاه و سیره بین‌الادیانی شهید سلیمانی در مبارزه با تروریسم، جریانات تکفیری سازمان‌یافته و صهیونیزم در منطقه بر کسی پوشیده نیست و نگاه حاج قاسم به دلیل برخورداری از یک منظومه منسجم فکری و عقیدتی، دیدگاه همه‌جانبه و روشن در مبارزه با استعمار، جمع میان نگاه فکری، عقیدتی، انسانی و تجربه مبارزاتی و میدانی در سرتاسر زندگانی ایشان تا زمان شهادت و بعد شهادت، از وی یک فرمانده با نگاه انسانی ساخته بود و با باور به تکریم انسان در کلیه تحولات و تغییرات منطقه‌ای به ویژه تحولات غرب آسیا و رخدادهای سال‌های اخیر مبارزه با استراتژی جنگ نیابتی و قدرت هوشمند صحنه را فرماندهی و مدیریت کرد.

نگاه دینی و بین‌الادیانی شهید سلیمانی برخاسته از ایمان به آموزه‌های قرآنی مبتنی بر تکریم انسانیت بود و رفتار و اقدامات وی در قبال اقلیت‌ها و دفاع از آنان به ویژه شکستن محاصره آمرلی و حقوق اقلیت‌های کرد، ایزدی، ترکمن و مسیحی خارج از قومیت، نژاد و مذهب حکایت دارد، به طوری‌که مجاهدت شهید سلیمانی در دفاع از موجودیت انسان‌ها و اقلیت‌ها بدون نگاه دینی و مذهبی مایه نجات تعداد بی‌شماری از انسان‌های بی‌گناه گردید.

شهید سلیمانی فارغ از نگاه مبتنی بر تفاوت‌های قومی، نژادی، مذهبی و جغرافیایی و براساس باور قرآنی به تکریم انسان‌ها و تکلیف دینی در پاسخ به ندای تظلم‌خواهانه و مظلومانه مردم تحت ستم مستکبرین رفتار می‌کرد و با این رویکرد در میدان مبارزه با داعش و جریانات تکفیری که به نیابت از آمریکا و صهیونیزم بین‌الملل بودند مقتدرانه به میدان آمد و تمامی نقشه‌ها و راهبردهای دشمن را به شکست مبدل نمود و فارغ از هرگونه وابستگی جناحی، مذهبی، قومی و ملیتی با استکبار مبارزه کرد.

او در عین ایرانی بودن یک شخصیت برجسته فرا ایرانی است که در آزادسازی سرزمین‌های اسلامی از دست غاصبان تکفیری و صهیونیزم نقش اساسی و راهبردی داشته است به طوری‌که در میان مذاهب اسلامی از تشیع دوازده امامی، زیدی، شاخه‌های اهل سنت محبوبیت و فراگیری داشت و فارغ از دین و مذهب مدافع اقلیت‌های گوناگون منطقه از مسیحیان سوریه تا مسیحیان کلدانی عراق بود و همزمان نقش بی‌بدیل در حراست و دفاع از مردم ساکن غرب داشت، زیرا تلاش‌های او مانعی جدی و آشکار از نفوذ تکفیری‌ها و تروریست‌ها به غرب و به ویژه اروپا به شمار می‌رود.

در پایان ضمن تشکر از برگزارکنندکان این نشست، آرزو می‌کنم که همواره و پیوسته در مسیر بلند و نورانی این مجاهد شهید در مبارزه با استکبار و استعمار گام برداریم و برای جبهه مقاومت، مردم عزیز غزه و همه مسلمانان جهان توفیق و پیروزی روزافزون آرزومندم.

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *