وبلاگ
وزیر کشور: در راستای بیانات رهبر انقلاب برای مشارکت حرکت خوبی خواهیم داشت

وزیر کشور: در راستای بیانات رهبر انقلاب برای مشارکت حرکت خوبی خواهیم داشت

وزیر کشور: در راستای بیانات رهبر انقلاب برای مشارکت حرکت خوبی خواهیم داشت

وزیر کشور با اشاره به بیانات اخیر رهبر معظم انقلاب درباره انتخابات، گفت: نکاتی که رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند بسیار کلیدی و مهم بود لذا با راهنمایی‌ها و تدابیر ایشان ما حرکت خیلی خیلی خوبی را در این حوزه خواهیم داشت.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، احمد وحیدی وزیر کشور امروز ( یکشنبه ۳ دی ماه) در حاشیه حضور در مرکز ارتباطات مردمی نهاد ریاست جمهوری جهت پاسخ به مطالبات برخط شهروندان، در جمع خبرنگاران با اشاره به بیانات اخیر رهبر معظم انقلاب درباره انتخابات، گفت: نکاتی که رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند بسیار کلیدی و مهم بود لذا با راهنمایی‌ها و تدابیر ایشان ما حرکت خیلی خیلی خوبی را در این حوزه خواهیم داشت.

وی افزود: بحث اهمیت و جایگاه مجلس خبرگان و مجلس شورای اسلامی در بیانات رهبری به خوبی تعیین و تبیین شد، همچنین مؤلفه‌‌های چهارگانه‌ از جمله مشارکت پرشور، رقابت واقعی، امنیت کامل و سلامت که ایشان در گذشته و در ابتدای سال نیز تأکید کرده بودند مجدداً بیان فرمودند، این چهار مؤلفه جزو کلیدواژه‌های اصلی ایشان بود.

وزیر کشور تصریح کرد: ما اکنون منتظر یک حرکت مهمی هستیم که توسط همه ذی‌ربطان، ذی‌صلاحان و عموم مردم در این حوزه اتفاق بیفتد تا همه در میدان باشند و همه بدانند که مشارکت گسترده یعنی ایران قوی، امنیت کامل، عزت و تعالی کشور و به ویژه نقطه تحول زیرا رهبر معظم انقلاب اسلامی در بیانات خود اشاره فرمودند که مشارکت و انتخابات می‌تواند یک نقطه جدید بر مبنای تحول باشد.

وحیدی ادامه داد: باید همگان برای این امر تلاش کنیم، وزارت کشور هم در این خصوص دارای مسئولیت است، در بحث اجرایی وزارت کشور باید مباحث اجرایی را به خوبی انجام دهد، همچنین موضوعات ویژه‌ای که عمدتاً به حوزه‌های امنیت و سلامت دستگاه های دولتی مرتبط است را هم به خوبی انجام دهد، در بحث رقابت نیز باید انواع طیف‌های سیاسی و جناح‌های مختلف هم با یکدیگر یک رقابت واقعی شکل دهند.

وی خاطرنشان کرد: بسترهای این موارد فراهم است، باید همه دلسوزان، فعالان اجتماعی و سیاسی، اقتصادی و فرهنگی به میدان آیند تا این حرکت مهم یعنی مشارکت پرشور شکل گیرد.

وزیر کشور با بیان اینکه تا این مرحله از همه طیف‌های سیاسی و از همه سلایق در انتخابات وجود دارند، عنوان کرد: نتیجه بررسی صلاحیت ها ۱۴ دی ماه، توسط هیئت نظارت اعلام خواهد شد.

وحیدی در پایان حضور همه طیف‌های سیاسی را خواست عمومی دانست و گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز در فرمایشات خود همین را فرمودند که همه جناح‌ها، گروه‌ها و سلایق در انتخابات باشند و این‌ها حتما خواهند بود، من فکر می‌کنم که زمینه رقابت واقعی را که رهبری بر آن تأکید داشتند، فراهم شود.

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *