وبلاگ
وزیر ارشاد: ساز وکار جدیدی برای نظارت بر فیلم‌های سینمایی در حال تدوین است

وزیر ارشاد: ساز وکار جدیدی برای نظارت بر فیلم‌های سینمایی در حال تدوین است

وزیر ارشاد: ساز وکار جدیدی برای نظارت بر فیلم‌های سینمایی در حال تدوین است

وزیر ارشاد با بیان اینکه در حوزه نمایش، سریال‌های خانگی به عهده صداوسیماست اما فیلم های سینمایی باید در حوزه وزارت ارشاد انجام شود، گفت: ساز وکار جدیدی برای نظارت بر فیلم‌های سینمایی در حال تدوین است.

محمد مهدی اسماعیلی وزیر ارشاد در پاسخ به سوال خبرنگار فارس راجع به تدوین شیوه جدید حکمرانی شبکه نمایش خانگی در وزارت ارشاد، گفت: برای نمایش خانگی در شورای انقلاب فرهنگی کارگروهی تشکیل شده است و به زودی به صحن می رود. طبق ماده ۱ توافق‌نامه‌ای که در شورای عالی انقلاب فرهنگی داشتیم، مسئولیت نظارتی بر همه مجوزهایی که در فضای حقیقی می دهیم در فضای مجازی نیز به عهده داریم و ساز وکار جدیدی برای نظارت بر فیلم‌های سینمایی در حال تدوین است.

وی افزود: در حوزه نمایش، سریال‌های خانگی به عهده صداوسیماست اما فیلم های سینمایی باید در حوزه وزارت ارشاد انجام شود که ساز و کار جدیدی برای آن فراهم می‌کنیم.

اسماعیلی تاکید کرد: مردم و کارشناسان بعضا نسبت به نظارت بر برخی فیلم‌های سینمایی در فضای مجازی گلایه‌مند هستند. یک اختلاف حقوقی درباره نظارت بر فیلم‌های سینمایی در فضای مجازی وجود داشت که برطرف شد.

وزیر ارشاد عنوان کرد: سریال‌های نمایش خانگی به عهده همکاران ما در صدا وسیماست ولی فیلم‌های سینمایی باید در حوزه وزارت ارشاد انجام شود و ساز وکار جدیدی برای آن‌ها تبیین می شود.

اسماعیلی ادامه داد:باید از حریم خانواده در سریال های نمایش خانگی مراقبت جدی داشت، بعضی سریال‌ها زیبنده جامعه اخلاق محور و خانواده محور نیست و حفظ حریم خانواده برای ما مهم است، ما این انتقاد را هم به برخی از آثار سینمایی داریم.

وزیر ارشاد عنوان کرد: امسال در جشنواره فیلم فجر همه فیلم هایی که به بخش داوری رسیده است بدون استثنا امید بخش است و سیاه نمایی در آن جایی ندارد، در این جشنواره در مورد سرداران بزرگ و مجاهد مثل شهید کاظمی، شهید شیرودی، شهید زین الدین فیلم ساخته شده است و در نهایت سیاه نمایی، ترویج خشونت و حفظ حریم خانواده برای ما مسئله و خط قرمز است.

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *