وبلاگ
وزیر ارشاد: به زودی جشن خودکفایی تولید کاغذ را برگزار می‌کنیم

وزیر ارشاد: به زودی جشن خودکفایی تولید کاغذ را برگزار می‌کنیم

وزیر ارشاد: به زودی جشن خودکفایی تولید کاغذ را برگزار می‌کنیم

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ‌در نشست پاسخگویی بر خط مرکز ارتباطات مردمی ریاست جمهوری گفت: به زودی جشن خودکفایی تولید کاغذ را برگزار می‌کنیم و کاغذ ایرانی برای حمایت از حوزه نشر و مطبوعات عرضه می شود.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس محمد مهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برای سومین بار ‌در نشست پاسخگویی بر خط مرکز ارتباطات مردمی امروز یکشنبه ۱۴ آبان حاضرشد و پاسخگوی سؤالات مردم بود.وی در پاسخ به دغدغه های یکی از فعالان فرهنگی جبهه انقلاب از شیراز اظهار کرد: شورای فرهنگ عمومی استان فارس اولین شورای فرهنگی بود که دو سال قبل در آن سند فرهنگ عمومی را رونمایی کردیم امروز هم روز شورای فرهنگ عمومی است که ۳۶ سال است از عمر آن می گذرد اولین جلسه شورای فرهنگ عمومی هم صبح امروز به ریاست ریس جمهور برگزار شد.

وی درباره احداث ساختمان های سینماها ادامه داد: در سفر اخیر دولت به فارس ۴ سالن سینما در شهر شیراز افتتاح شد تا پایان امسال هم ۱۷ سالن سینمای دیگر در استان فارس افتتاح می شود شهرهای بالای ۱۰۰ هزار نفر فاقد سالن سینما در دور دوم سفرهای استانی دارای سالن سینما می شوند..

این فعال فرهنگی شیرازی اضافه کرد: چند سالن سینما در اختیار حوزه هنری است که از سال های قبل ساخته شده بود این سالن ها مشکلاتی با شهرداری دارند که باید برطرف شوند.

وزیر ارشاد در ادامه پاسخگوی یکی دیگر از فعالان فرهنگی شهرستان فسا در استان فارس بود. این تماس گیرنده با بیان اینکه چند ماه است که هنوز رییس اداره فرهنگ و ارشاد شهرستان منصوب نشده خواستار تعیین وضعیت مذکور شد که وزیر ارشاد هم دستور اقدام فوری داد و هم از مدیرکل فرهنگ و ارشاد استان پیگیر شد.

نفر بعدی که بی واسطه‌ با وزیر سخن گفت یکی از نویسندگان بانوی مطرح کشور از استان کردستان بود که قطع نخاعی است و ۱۶ کتاب چاپ شده و ۳۶ کتاب آماده چاپ دارد.

وزیر ارشاد دستور رسیدگی فوری به درخواست این بانوی نویسنده داشت و قرار شد کتاب های چاپ نشده اش در اختیار اداره کل فرهنگ و ارشاد کردستان برای چاپ قرار گیرد به گفته وزیر ارشاد این بانوی کردستانی شاعر هم هست و رئیس جمهور در سفر اخیر به کردستان با فرهیختگان استان دیدار داشت.

این بانوی فرهیخته درخواست خرید کتاب هایش را داشت که وزیر فرهنگ ‌و ارشاد اسلامی اعلام کرد به نهاد کتابخانه های عمومی کشور دستور خرید تعدادی از آنها و توزیع در کشور را داد همچنین اسماعیلی دستور داد تا مشکل بیمه این بانوی فرهیخته کردستانی از طریق صندوق هنر برطرف شود.

تماس گیرنده بعدی بانوی کتابدار قرارداد ساعتی نهاد کنابخانه های عمومی بود که مشکلات نیروهای شرکتی و ساعتی را به اطلاع وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی رساند؛ این بانوی کتابدار در خصوص مشکلات حقوق و مزایای کارکنان شرکتی و ساعتی این نهاد نیز مسائلی مطرح کرد.

اسماعیلی پاسخ داد: به ریس نهاد کتابخانه های عمومی موضوع را اطلاع می دهم همچنین با توجه به اینکه نهاد کنابخانه های عمومی، یک نهاد عمومی غیر دولتی است، تابع حقوق و مزایای کارکنان دولت نمی شود با این حال امسال ما دو بار افزایش حقوق را اعمال کرده ایم. وزیر ارشاد درباره درخواست مرخصی زایمان هم دستور داد تا مقررات ذیل قانون جوانی جمعیت در راستای افزایش فرزندآوری اجرایی شود.

تماس گیرنده بعدی آقای بازنشسته نیروهای مسلح از نوشهر بود که اظهار کرد: تعطیلات نوروز امسال سفر عتبات عالیات با شرکت های زیارتی مصوب سازمان حج و زیارت داشتیم ولی شرکت مذکور پول مضاعف به عنوان تورهای پیمانکاری طرف قرارداد سازمان حج و زیارت از زائران دریافت کرد اما خدمات آنها بسیار موهن به زائران بود.

وزیر فرهنگ و ارشاد با اعلام ناراحتی از اظهارات این زائر عتبات عالیات که مشکلات و سختی های زیادی در طول مسیر ایجاد شده بود به مدیرکل بازرسی وزارت فرهنگ و ارشاد دستور رسیدگی فوری داد.

آخرین شهروندی که با اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد بی واسطه سخن گفت؛ یک فعال مطبوعاتی از خراسان رضوی بود که مشکلات چاپ نشریه داشت و هزینه های زیادی برای فعالان این صنف تحمیل شده است و خواستار حمایت از هزینه های خرید کاغذ نشریات شد. وزیر ارشاد نیز به فرشاد مهدی پور معاون مطبوعاتی وزارت ارشاد دستور حمایت از این فعال مطبوعاتی خراسان رضوی را صادر کرد.

اسماعیلی در مورد کاغذ گفت: به زودی جشن خودکفایی تولید کاغذ را در مازندران برگزار می‌کنیم و کاغذ ایرانی برای حمایت از حوزه نشر و مطبوعات عرضه می شود.

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *