وبلاگ
وزارت دفاع: خبرنگاران، پیشتازان و سرآمدان شجاع و بصیر صحنه جنگ نرم هستند

وزارت دفاع: خبرنگاران، پیشتازان و سرآمدان شجاع و بصیر صحنه جنگ نرم هستند

وزارت دفاع: خبرنگاران، پیشتازان و سرآمدان شجاع و بصیر صحنه جنگ نرم هستند

وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در بیانیه‌ای به مناسبت روز خبرنگار نوشت: خبرنگاران، پیشتازان و سرآمدان شجاع و بصیر صحنه نابرابر جنگ نرم هستند.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس، وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در بیانیه‌ای به مناسبت 17 مرداد و گرامیداشت سالروز شهادت محمود صارمی خبرنگار شهید، بیانیه‌ای صادر کرد.

در این بیانیه آمده است:‌ خبرنگاران، پیشتازان و سرآمدان شجاع و بصیر صحنه نابرابر جنگ نرم بوده که مسئولیتشان با توجه به پیشرفت سریع عرصه سایبری و دستاوردهای جدید فضای مجازی روز به روز سنگین‌تر و حساس تر از قبل می‌گردد.

متن این بیانیه به شرح زیر است:

به نام خدا

هفدهم مرداد روز خبرنگار، روز پاسداشت، تکریم و تقدیر از مجاهدان عرصه آگاهی‌بخشی، روشنگری و تبیین است.

در این سال‌های پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی مان، خبرنگاران حامیان و پی گیری کنندگان شعارهای اصیل و ارزش‌های والای انقلاب اسلامی بوده‌اند. روشنگری متعهدانه و همراه با مسئولیت‌پذیری و خردورزی برای پیشرفت ایران اسلامی و شکل دهی تمدن نوین اسلامی از شاخصه های خبرنگار تراز جمهوری اسلامی در گام دوم انقلاب است که همواره مورد تاکید مقام معظم رهبری حضرت آیت الله العظمی امام خامنه‌ای( مد ظله العالی) است.

رسانه‌ها و مطبوعات از ارکان مهم و امید بخش مردم سالاری دینی و از مطالبات دائمی انقلاب اسلامی بوده و اطلاع رسانی و خبر رسانی به موقع، صادقانه، مشفقانه و نقد ناصحانه آنان تضمین کننده سلامت، رقابت، پیشرفت و ‌‌نظارت بر جامعه و مایه تداوم ‌‌ توفیقات نظام اسلامی است.

در روزگاری که بسیاری از رسانه های غربی، ابزار دست استکبار جهانی برای ترویج دروغ، خشونت، اهانت، تهمت، بی‌اعتمادی و نفاق بوده و دیکتاتوری رسانه ای غرب در صدد سرپوش گذاشتن بر حقایق و پدیده های مهم و ارزشمند و جهانی همانند اسلام ناب محمدی(صلوات الله علیه)، انقلاب اسلامی و مقاومت است مجدد جامعه خبری غربی با حمایت و بعضا با سکوت به اهانت به قرآن مجید، مقدسات، شعائر مذهبی ادیان الهی، صفحه تاریک و‌ زشت در کارنامه خود رقم زدند وعدم استقلال آنان به رغم ادعای آزادی و حقوق بشر بیش از پیش بر همگان آشکار شد.

در این میان وظیفه سنگین روشنگری، ارسال اخبار درست، تبیین دقیق مسائل و تحلیل و تفسیر صحیح رویدادها، برعهده خبرنگاران مومن، مسلمان، مستقل و آزاده؛ این پیشتازان و سرآمدان شجاع و بصیر صحنه نابرابر جنگ نرم بوده که مسئولیتشان با توجه به پیشرفت سریع عرصه سایبری و دستاوردهای جدید فضای مجازی روز به روز سنگین‌تر و حساس تر از قبل می‌گردد.

وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ضمن قدردانی از جامعه با ایمان و پر از امید خبرنگاران به ویژه تلاش گران عرصه خبررسانی دفاعی این روز را به تمامی این عزیزان تبریک عرض نموده و یاد و خاطره شهدای خبرنگار را گرامی می‌دارد.

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *