وبلاگ
وحیدی: بانک شناسنامه فنی سازه‌ها به سرعت تهیه شود

وحیدی: بانک شناسنامه فنی سازه‌ها به سرعت تهیه شود

وحیدی: بانک شناسنامه فنی سازه‌ها به سرعت تهیه شود

وزیر کشور از سازمان نظام مهندسی خواست تا با کمک سایر دستگاه‌های دخیل، تهیه بانک شناسنامه فنی ساختمان را در دستورکار سریع قرار دهد.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس، احمد وحیدی وزیر کشور در جلسه ستاد ملی پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران از سازمان نظام مهندسی خواست تا با کمک سایر دستگاه‌های دخیل، تهیه بانک شناسنامه فنی ساختمان را در دستورکار سریع قرار دهد.

وزیر کشور گفت: سازمان نظام مهندسی باید به سرعت، وضعیت سند فنی ساختمان (شناسنامه ساختمان) را در دستورکار قرار دهد.

رئیس ستاد مدیریت بحران افزود: اولین مسأله درباره ساختمان، شناسنامه فنی است. یک زمانبندی بدهید؛ شهرداری و سایر سازمان‌ها هم کمک کنند که بانک شناسنامه فنی سازه‌ها تهیه شود.

وحیدی با بیان اینکه در این موضوع «پای جان مردم در میان است»، بر اجرای دقیق این طرح تأکید کرد.

در جلسه ستاد بحران امروز یکشنبه همچنین چند مسأله مطرح شد. در صدر مباحث نشست، موضوع ارزیابی ایمنی سازه‌ها بررسی شد؛ سازه‌هایی که از لحاظ ناپایداری، حریق، فرونشست یا فروریزش باید مورد ارزیابی قرار می‌گرفتند.

وحیدی در کنفرانس مطبوعاتی پایان نشست نیز افزود: براساس قانون با اولویت کلانشهرها، ساختمان‌های مهم و بلندمرتبه باید مورد ارزیابی صورت می‌گرفت. این مسأله مهم و مورد توجه همگان است. لازم است که دستگاه‌های ذیربط در این موضوع با سرعت و فعالیت بیشتری عمل کنند.

جلسه ستاد مدیریت بحران کشور امروز یکشنبه به ریاست احمد وحیدی وزیر کشور برگزار شد که طی آن موضوعاتی از قبیل ایمنی سازه‌های کشور و فعالیت‌ها و عملکرد صندوق حوادث طبیعی با حضور نمایندگانی از دستگاه‌های مربوطه مانند شهرداری، مرکز تحقیقات وزارت راه و شهرسازی، سازمان نظام مهندسی و صندوق بیمه حوادث، مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *