وبلاگ
وحیدی: احزاب درباره ضرورت پیش‌ثبت‌نام انتخابات اطلاع‌رسانی کنند

وحیدی: احزاب درباره ضرورت پیش‌ثبت‌نام انتخابات اطلاع‌رسانی کنند

وحیدی: احزاب درباره ضرورت پیش‌ثبت‌نام انتخابات اطلاع‌رسانی کنند

وزیر کشور خطاب به دبیران کل احزاب کشور گفت: با اطلاع‌رسانی شایسته و آگاهی‌بخشی به اعضا و وابستگان فعال خود در سراسر کشور نسبت به پیش‌ثبت‌نام انتخابات مجلس شورای اسلامی، یاریگر وزارت کشور باشید.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس، احمد وحیدی وزیر کشور با انتشار بیانیه‌ای به دبیران کل احزاب کشور یادآور شد همانگونه که در رسانه‌های عمومی و مراجع رسمی اطلاع‌رسانی نیز انتشار یافته، قانون جدید انتخابات مجلس شورای اسلامی، پس از تدوین نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی و تصویب شورای محترم نگهبان به وزارت کشور به عنوان مجری برگزاری انتخابات ابلاغ شده است.

وی تأکید کرد: یکی از تغییرات قانون جدید نسبت به ادوار پیشین، اضافه شدن فرآیند «پیش ثبت‌نام» داوطلبان نمایندگی مجلس در موعد مقرر (در این دوره از ۱۶ لغایت ۲۲ مرداد ماه) است و عدم اقدام در موعد تعیین شده مانع ثبت‌نام نهایی خواهد شد.

وزیر کشور تصریح کرد: از این رو انتظار می‌رود احزاب سیاسی فعال با اطلاع‌رسانی شایسته و آگاهی‌بخشی به اعضا و وابستگان فعال خود در سراسر کشور نسبت به این مهم، در راستای تحقق هر چه بهتر اضلاع «رقابت» و «مشارکت» در چارچوب راهبردهای کلان انتخابات، یاریگر وزارت کشور به عنوان دستگاه برگزارکننده انتخابات و در انجام رسالت سیاسی و مأموریت ملی خود نقش‌آفرین باشند.

فرآیند برگزاری انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی روز یکشنبه با دستور وزیر کشور به فرمانداران و بخشداران سراسر کشور آغاز شد.

پیش‌ثبت‌نام این انتخابات از دوشنبه ۱۶ مرداد ماه به مدت یک هفته انجام خواهد شد و متقاضیان می­‌بایست ثبت­‌نام خود را طی ۷ روز از تاریخ ۲۷ مهرماه امسال نهایی کنند.

انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری در روز جمعه ۱۱ اسفند امسال برگزار خواهد شد.

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *