وبلاگ
وحیدیک دانشگاه‌ها سهم بزرگی در صحنه مشارکت اجتماعی و سیاسی دارند

وحیدیک دانشگاه‌ها سهم بزرگی در صحنه مشارکت اجتماعی و سیاسی دارند

وحیدیک دانشگاه‌ها سهم بزرگی در صحنه مشارکت اجتماعی و سیاسی دارند

وزیر کشور با تأکید بر اینکه انتخابات مهم ترین اتفاق در عرصه سیاسی است، گفت: حضور قوی و مشارکت گسترده دانشگاه ها در امر انتخابات اهمیت بسیاری دارد و دور کردن دانشگاه از این ایفای نقش، جفای بزرگ به آن است.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس، احمد وحیدی وزیر کشور امروز (چهارشنبه 27 دی ماه) در سومین نشست طرح ملی اعتلا (تعالی معرفتی و مهارتی و حرفه‌ای استادان) که در دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد، افزود: دانشگاه باید با فهم عمیق خود نسبت به آنچه در کشور و جهان می‌گذرد، به جلو حرکت کند و امیدآفرین باشد.

وی، انتخابات را تحول مهم کشور دانست و ادامه داد: اگر کسانی تبلیغ کردند که در انتخابات خنثی باشید یا مشارکت نکنید، به این معنا است که دانشگاه در مهم‌ترین مسأله سیاست یعنی انتخابات، دخالت نکند.

وزیر کشور اضافه کرد: آیا ضربه‌ای از این بدتر به پیکر دانشگاه است که از سیاست‌ورزی خردمندانه دور شود؟

وحیدی اظهار کرد: انتخابات مهم‌ترین اتفاق در عرصه سیاسی است و حضور قوی و مشارکت گسترده دانشگاه‌ها در امر انتخابات اهمیت بسیار است. دور کردن دانشگاه از این ایفای نقش، جفای بزرگ به آن است.

وی با بیان اینکه دانشگاه از بزرگترین کانون فرصت‌زا برای کشور است، تأکید کرد: اساتید عزیز در این زمینه و قرار دادن دانشگاه در این جایگاه رفیع، نقش اساسی دارند.

وزیر کشور با تأکید بر اینکه دانشجو باید در میدان باشد و برای مشکلات کشور راه‌حل ارائه دهد، خاطرنشان کرد: خارج کردن دانشگاه متن و جایگاه اصلی با موضوعات ساختگی، خیانت به دانشجو است، دانشگاه باید بهترین نقد منصفانه و تحلیل‌ها را داشته باشد و راه‌حل ارائه دهد.

وحیدی، دانشگاه متعالی و اسلامی را دانشگاهی توصیف کرد که به محیط و جامعه حساس است، گفت: این دانشگاه مشکلات را به دقت بررسی می‌کند و برای حل آن‌ها پا در میدان می‌گذارد.

وی، آگاهی اساتید و دانشجویان از پیشرفت‌های کشور در عرصه‌های مختلف را مهم دانست و با اشاره به برگزاری اردوهای پیشرفت، اظهار کرد: باید ظرفیت‌ها و نقاط بلندی که کشور به آن دست یافته است را تبیین کنیم.

وزیر کشور اظهار کرد: اگر دانشجو و حتی استاد دانشگاه بی‌اطلاع باشد، حتما دچار یأس و ناامیدی می‌شویم که راهی برای نابودی یک جامعه است.

وحیدی، امید و نگاه به آینده را برای توسعه کشور ضروری دانست و یادآور شد: علت تلاش دشمن برای از بین بردن امید در دل جوانان، همین است. انقلاب اسلامی دستاوردهای بزرگ دارد که باید به آن افتخار کرد.

وی، تزریق ناامیدی به جامعه را سم مهلک برشمرد و اضافه کرد: تزریق ناامیدی به نفع توسعه و امنیت کشور نیست و دانشگاه می‌تواند با آگاهی از دستاوردها، مرجعیت خود را در جامعه حفظ کند.

وزیر کشور تصریح کرد: دانشگاه باید با فهم عمیق خود نسبت به آنچه در کشور و جهان می‌گذرد، به جلو حرکت کند. نشان دادن پیشرفت‌ها و تزریق امید واقعی اهمیت دارد.

وحیدی خاطرنشان کرد: طرح اعتلا باید به این مسائل بپردازد و در زمانه انتخابات شاهد ایفای نقش برجسته دانشگاه باشیم.

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *