وبلاگ
واکنش قاطع تشکل‌های دانشجویی به حادثه تروریستی کرمان

واکنش قاطع تشکل‌های دانشجویی به حادثه تروریستی کرمان

واکنش قاطع تشکل‌های دانشجویی به حادثه تروریستی کرمان

تشکل‌های دانشجویی در بیانیه‌های جداگانه‌ای نسبت به حادثه تروریستی کرمان واکنش قاطعی نشان دادند.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس، سازمان بسیج اساتید کشور در پی جنایت تروریستی کرمان با صدور بیانیه‌ای ضمن تسلیت به پیشگاه مقام معظم رهبری و ملت بزرگ ایران به ویژه خانواده‌های داغدار این فاجعه تروریستی، جنایت کرمان را نشانه استیصال و سردرگمی دشمن دانسته و آورده است: ایران اسلامی، ریشه‌کن‌کردن رژیم جعلی و کودک‌کش را رها نخواهد کرد.

در متن این بیانیه آمده است:

بسمه تعالی

مِنَ المُؤمِنینَ رِجالٌ صَدَقوا ما عاهَدُوا اللَّهَ عَلَیهِ فَمِنهُم مَن قَضى نَحبَهُ وَمِنهُم مَن یَنتَظِرُ وَما بَدَّلوا تَبدیلًا.(الأحزاب-آیه ۲۳)

شهادت جمعی از زائران مزار شهید سلیمانی در حادثه تروریستی در مسیر گلزار شهدای کرمان یک بار دیگر نشان داد که دشمنان شرور و جنایتکار، حتی لحظه‌ای خوی وحشی‌گری خود علیه ملت ایران را کنار نگذاشته و در هر فرصتی تلاش می‌کنند این ملت بزرگ و مقاوم را آماج ددمنشی‌ها، رذالت‌ها و جنایت‌های خود قرار دهند.

تروریسم بین‌الملل به سرکردگی آمریکای جنایتکار در هفته‌های گذشته فجایع بسیاری را در منطقه رقم زده‌اند، اما نه تنها به اهداف خود نرسیده‌اند، بلکه چهره عریان و کریه دموکراسی غربی بیش از پیش برای جهانیان نمایان شده است. جنایت کرمان نشان می‌دهد، دشمن تا چه میزان مستأصل و سردرگم شده است که با اقدامات تروریستی تلاش می‌کند، بر شکست‌های خود سرپوش بگذارد، اما یقین بداند ایران اسلامی، ریشه‌کن‌کردن رژیم جعلی و کودک‌کش را رها نخواهد کرد و این اقدامات تأثیری در نابودی آن‌ها و بی‌آبرویی بیشتر حامیانش ندارد.

جنایتکاران کوردل در نهایت سنگدلی، بی‌شرمی، رذالت و قساوت در روز عید سعید ولادت حضرت صدیقه طاهره (س)، میلاد امام خمینی (ره) و در سالروز شهادت سردار سلیمانی این فاجعه مصیبت‌بار و غیرانسانی را رقم زدند و مردان، زنان و کودکان بی‌دفاع را مظلومانه در خون غلتاندند و ثابت کردند عشق و شوق مردم برای زیارت مرقد سردار بزرگشان شهید قاسم سلیمانی و دفاع از آرمان‌های نظام اسلامی و میثاق با شهدا تا چه اندازه برای آن‌ها غیرقابل تحمل و دردناک است.

دشمنان قسم خورده ملت سرافراز ایران یقین داشته باشند که پیروان راه روشن سلیمانی جنایت‌ها و وحشی‌گری‌های آن‌ها را بی‌پاسخ نخواهند گذاشت و فاجعه‌آفرینان باید پاسخگوی رذالت‌های خود باشند. این اقدامات مذبوحانه و عاجزانه که با حمایت آشکار دشمنان اجرا می‌شود، هیچ‌گونه اثری در عزم راسخ، بلند و متعهدانه ملت قهرمان ایران نخواهد داشت.

شهید سلیمانی که دشمنان از نام او هم هراس دارند، شهید قدس است و خون شهید سلیمانی و شهدای فلسطین، همواره در پیکره مقاوم مقاومت در جوش و خروش است و موجب نصرت الهی و اسلامی خواهد شد که چشم‌انداز آن، نابودی رژیم صهیونیستی و فتح قدس و استقرار تمدن نوین اسلامی و پایان تمدن منحط غربی رارقم خواهد زد.

سازمان بسیج اساتید و اساتید بسیجی کشور ضمن تسلیت به پیشگاه مقام معظم رهبری و ملت بزرگ ایران به ویژه خانواده‌های داغدار و آرزوی بهبودی و عافیت برای مجروحان این فاجعه تروریستی، خود را شریک غم و اندوه خانواده‌های مصیبت‌دیده می‌داند و صبر و تسلّای آنان را از خداوند متعال مسألت دارد.

۱۴ دی‌ماه

سازمان بسیج اساتید کشور

بیانیه اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان در اروپا در پی جنایت تروریستی در کرمان

فَمَنِ اعْتَدَىٰ عَلَیْکُمْ فَاعْتَدُوا عَلَیْهِ بِمِثْلِ مَا اعْتَدَىٰ عَلَیْکُمْ وَاتَّقُوا اللَّهَ وَاعْلَمُوا أَنَّ اللَّهَ مَعَ الْمُتَّقِینَ

پس هر که بر شما تعدّی کرد، شما هم به مثل آن بر او تعدّی کنید، و از خدا پروا نمایید، و بدانید که خدا با پروا پیشگان است. (ترجمه آیه ۱۹۴ سوره مائده قرآن کریم)

اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان در اروپا، جنایت تروریستی وحشیانه در کرمان را که به شهادت و مجروحیت ده‌ها تن از مردم بی‌گناه انجامید به اشد وجه محکوم می‌نماید و بدینوسیله، ضمن همدردی با خانواده‌های شهدای مظلوم این فاجعه در کرمان، مصیبت وارده را به ایشان و ملت شریف ایران تسلیت عرض می‌نماید.

این اتحادیه از مسئولین قضایی خواستار است نسبت به اعلام شفاف نتایج پیگیری‌ها و مجازات عاملان این جنایت هولناک، بدون فوت وقت اقدام نمایند.

اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان در اروپا

۱۳ دی ۱۴۰۲ مصادف با ۳ ژانویه ۲۰۲۴

بیانیه بسیج دانشجویی دانشگاه تهران در واکنش به حادثه تروریستی گلزار شهدای کرمان

روز گذشته، در سالگرد شهادت سردار مقاومت، حاج قاسم سلیمانی، رژیم نامشروع صهیونستی که ضعیف‌تر از هر زمان دیگری است، در اقدامی بزدلانه و در ادامه‌ تلاش‌های مذبوحانه برای تهدید جبهه مقاومت، سربازانی دیگر از مکتب اباعبدالله (ع) را به شهادت رساند.

پاسخ دشمن وقیحی که سرداران جبهه مقاومت از سیدرضی تا سیدصالح‌ها را در روز روشن ترور می‌کند، در خانه‌ و در روز سالگرد حافظ امنیت مردم ایران و منطقه، هموطنانمان را به شهادت می‌رساند و داغ بر دل ملت ایران می‌نشاند، باید پاسخی درخور، کوبنده و همه‌جانبه باشد.

بیانیه انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه صعتی شریف در محکومیت حمله تروریستی در مسیر گلزار شهدای کرمان

بسم اللّٰه القاصم الجبارین

۱۳ دی ماه ۱۳۹۸ بعد از اذان صبح خبر از دست

‌رفتن قهرمانی به ملت ایران رسید که تنها نامش برای فراری دادن گروهک‌های تروریستی کفایت می‌کرد و کنون همهمه‌ زائرانش… و امروز ۱۳ دی ۱۴۰۲ در چهارمین سالگرد شهادت سپهبد قاسم سلیمانی، درحالی که زمان زیادی از شهادت سردار رشید اسلام سیدرضی موسوی نگذشته، دوباره شاهد یک جنایت دیگر، آن هم در جوار مزار سردار سلیمانی عزیز هستیم! جنایتی که قربانیانش زنان، مردان و کودکانی بودند که برای قدردانی از زحمات قهرمانشان به زیارت مزارش رفته‌ بودند. در این فاجعه‌ تلخ ۱۰۳ هموطن بی‌گناه با دست ایادی دشمن صهیونیست ترور شدند.

امروز ما برای بار سوم از آبان سال گذشته تاکنون شاهد چنین حملات تروریستی‌ای هستیم که با ۱۶ نفر قربانی شروع شد و اکنون جسارت‌شان به حدی رسیده که کشتن دست‌کم ۹۵ انسان برای عوامل آن‌ها امری سهل به نظر می‌رسد! این سهل‌‌پنداشتنِ دست‌درازی به خاک ایران توسط گروهک‌های تروریستی و رژیم غاصب و جنایتکار صهیونیستی زنگ خطر بسیار واضح و جدی‌ایست که نشان می‌دهد نیروهای امنیتی و دفاعی کشور قطعا باید با دقت و شدت بیشتر در چنین مراسمات و اماکن پرجمعیتی سعی در تأمین امنیت مردم داشته باشند.

ملت شهیدپرور ایران بارها و در تمامی بزنگاه‌های تاریخی فریاد زده‌اند که هیچگاه از شهادت نمی‌ترسند و همواره قدردان مردانی که شبانه‌روز برای حفظ امنیت آن‌ها در تلاش هستند، می‌مانند اما اگر این ضعفِ قربانی دادن ادامه‌دار باشد، روز به روز گستاخی مستبدان ظلم‌مسلک بیشتر و خاک پاک ایران جولانگاهی برای اعمال جنایتکارانه‌ آن‌ها خواهد شد. زمانی این دست‌ها کوتاه می‌شود که قطع شود، نه این‌که لرزان بیایند، جنایت کنند، خون‌آلود و پیروز برگردند.

طبق فرمایش رهبر فرزانه‌ انقلاب ما نیروهای مردمی پایبند به آرمان خمینی کبیر (ره) از تمامی نیروهای امنیتی کشور درخواست داریم که چه در داخل و چه در خارج از ایران به دنبال قطع این دست‌های کثیف بگردند، در امر مجازات -که قطعا پای رژیم صهیونیستی و عوامل آن در آن دراز است- تردید به خود راه ندهند که این تردید خوره‌ای است که پایه‌های امنیت وطنمان را خواهد پوساند.

مِنَ المُؤمِنینَ رِجالٌ صَدَقوا ما عاهَدُوا اللَّهَ عَلَیهِ فَمِنهُم مَن قَضىٰ نَحبَهُ وَمِنهُم مَن یَنتَظِرُ وَما بَدَّلوا تَبدیلًا

در میان مؤمنان مردانی هستند که بر سر عهدی که با خدا بستند صادقانه ایستاده‌اند؛ بعضی پیمان خود را به آخر بردند و بعضی دیگر در انتظارند و هرگز تغییر و تبدیلی در عهد و پیمان خود ندادند.

سوره مبارکه الأحزاب ؛ آیه ۲۳

«از تکثیر او وحشت دارند»

امروز رژیم جعلی صهیونیستی انتقام طوفان الاقصی را از حاج قاسم‌های فردا می‌گیرد…

طرح گسترش ناامنی در منطقه برای فرار از منجلابی است که در غزه به آن دچار شده است.

هیچ عاملی به اندازه تردید در دفاع از حقوق کشور موجب تهدید کشور نمی‌شود!»

بسیج دانشجویی دانشگاه شریف ضمن محکومیت حمله تروریستی بزدلانه در مسیر منتهی به مزار مطهر شهید سلیمانی، به ملت عزیز ایران تسلیت عرض می‌کند.

همچنین جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه الزهرا (س) در محکومیت حمله تروریستی گلزار شهدای کرمان بیانیه‌ای صادر کرد که متن کامل این بیانیه به شرح زیر است:

بسم الله القاصم الجبارین

«بکشید ما را ملت ما بیدارتر می‌شود !»

در پی حادثه تروریستی رژیم غاصب صهیونیستی به شهروندان مظلوم کرمان قلب‌های مسلمین متألم گردید و بار دیگر نفرت دشمنان خبیث جمهوری اسلامی ایران را آشکار کرد.

رژیم اشغالگر اسرائیل بداند و آگاه باشد هرچه خون ریخته شود از همبستگی امت مسلمین کم نخواهد کرد و به‌زودی پاسخ جنایت ناجوانمردانه خود را خواهد گرفت!

جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه الزهرا (س) ضمن آرزوی بهبودی برای مجروحین حادثه، این جنایت هولناک را به شدت محکوم کرده و همدردی خود را با خانواده قربانیان این حادثه دردناک اعلام می‌دارد.

از دستگاه‌های مسئول اطلاعاتی، امنیتی و انتظامی نیز خواستار انتقامی سخت هستیم. باشد که این مسیر منتهی به ظهور حضرت بقیه‌الله الاعظم (عج) باشد.

بیانیه اتحادیه دفتر تحکیم وحدت در پی حادثه تروریستی کرمان و شهادت هوطنان

سیعلم الذین ظَلَموا أَی منقَلَبٍ ینقلبون

به‌زودی ستمکاران خواهند دانست که چگونه زیر و زبر می‌شوند

عجز دشمن ددمنش و کودک‌کش صهیونیستی که از سیلی طوفان الاقصی سرگردان و گیج شده است موجب گشته تا به جای رزم در میدان، به بمب‌افکنی در غزه و بمب‌گذاری در کرمان روی آورد.

در آخرین اقدام، این دشمن درمانده در مقابل عظمت و شکوه فرمانده شهید نیروی آزادسازی قدس و دلباختگان مسیر او؛ در اقدامی بزدلانه مردم عزادار و غیر مسلح را به شهادت رسانید.

دفتر تحکیم وحدت ضمن تبریک و تسلیت به رهبری عزیز انقلاب و ملت ایران و محکومیت این جنایت؛ به دشمن صهیونیستی و اذناب آن اعلام می‌دارد که ملت ایران ملت شهادت است و این خون‌های پاک این ملت را در مسیر حق خویش استوارتر می‌سازد.

به مردم عزیز اعلام می‌داریم نیروهای مسلح غیور و شجاع جمهوری اسلامی که ضرب شست‌شان دشمن را درون مرزهای غصبی‌شان‌ سخت منفعل ساخته است حتما بانیان، عاملان و آمران این جنایت را قصاص خواهند نمود. بدون شک قطره قطره این خون‌ها همچون خورشید راه را برای حق‌طلبان دنیا آشکار می‌سازد.

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *