وبلاگ
همه چیز درباره وام ازدواج 180 میلیونی در سال 1402

همه چیز درباره وام ازدواج 180 میلیونی در سال 1402

وام ازدواج

اگر قسمت شد و در سال 1402 تشکیل خانواده دادید، می‌توانید برای تامین بخشی از هزینه‌های سنگین ازدواج سراغ وام بروید. این را هم بدانید که از سال 1402 نیازی به داشتن مدرک پایان خدمت سربازی نیست. پس حتی اگر مشمول خدمت هستید و سربازی هم نرفته‌اید، می‌توانید برای گرفتن وام ازدواج اقدام کنید. برای اطلاع از شرایط دریافت تسهیلات ازدواج سال 1402، مقدار وام، مبلغی که هرماه باید بابت اقساط پرداخت کنید و دیگر نکات مهم این مطلب را در سای «رده» بخوانید.

مراحل گرفتن تسهیلات ازدواج

همه متقاضیان وام ازدواج باید به سامانه «تسهیلات ازدواج» وارد شوند. پس از ورود به سامانه قوانین و مقررات را کامل و دقیق بخوانید. هر کدام از زوجین باید جداگانه وارد سامانه شوند و فرم اینترنتی را پر کنند. بعد از پر کردن فرم اینترنتی یک پیامک که حاوی کد 10رقمی است، برایتان ارسال می‌شود. این کد پیگیری از بعد ثبت‌نام تنها راه پیگیری وام شما از طریق این سامانه است. در نهایت هم بعد از بررسی شرایط و تایید شما توسط سامانه، باید یکی از بانک‌های وام‌دهنده را انتخاب کنید.

شرایط گرفتن وام ازدواج

اما گرفتن وام ازدواج شرط و شروطی هم دارد که آنها را برایتان فهرست کرده‌ایم:

  • قبلا از تسهیلات ازدواج استفاده نکرده باشید. هر فرد تنها یکبار می‌تواند از این وام بهره ببرد.
  • اگر قبلا از اوم ازدواج استفاده نکرده‌اید، برای ازدواج دوم یا بیشتر وام به شما تعلق می‌گیرد.
  • نداشتن سابقه چک برگشتی یا بدهی بانکی در زمان ثبت‌نام در سامانه تسهیلات ازدواج
  • هر کدام از زوجین باید جداگانه در سامانه وام ازدواج ثبت نام کنند و کد رهگیری بگیرند.

مبلغ وام ازدواج در سال 1402؟

اگر تاریخ ازدواج شما و همسرتان از ابتدای سال 1398 به بعد است، به هر کدام از زوجین مبلغ 180 میلیون تومان وام تعلق می‌گیرد. اگر تاریخ ثبت سند ازدواج متعلق به اول سال 1398 به بعد است و در زمان تاریخ عقد شوهر زیر 25سال و زن زیر 23سال سن داشته‌اند، مبلغ تسهیلات ازدواج 220میلیون تومان خواهد بود. این یعنی وام ازدواج نسبت به سال گذشته با افزایش روبه‌رو شده است.

شرایط، مدارک، ضامن و مبلغ وام ازدواج

بعد از پیشنهاد مجلس قرار شد خانم‌های زیر ۲۳ سال و آقایان زیر ۲۵سال که ازدواج می‌کنند، براساس تسهیلات جدید وام خود را دریافت کنند؛ یعنی 360 میلیون تومان برای زن و شوهرهایی که از سال 1398 به بعد ازدواج کرده‌اند و 440 میلیون تومان برای مردان زیر 25سال و زنان زیر 23سال در زمان ازدواج.

برای اینکه پرداخت اقساط برای وام گیرنده‌ها سخت نباشد، مدت زمان بازپرداخت وام ازدواج هم از 7 سال به 10 سال افزایش پیدا کرده است. شرط داشتن ضامن کارمند رسمی هم از شروط گرفتن این وام حذف شده است. به خاطر همین زمان بازپرداخت بلندمدت و سود کارمزد 4درصدی است که وام ازدواج بهترین تسهیلات بانکی با کمترین میزان سود و بلندترین اقساط محسوب می‌شود.

اقساط وام 180میلیونی ازدواج

اگر به عنوان متقاضی، وام ازدواج 180میلیونی (به تومان!) با دوره بازپرداخت ۱۰ ساله بگیرید، اقساط این وام چقدر خواهد بود. «رده» این محاسبه را برای شما انجام داده است؛ اگر کسی امسال این تسهیلات 180 میلیونی را بگیرد، هر ماه باید حدود یک میلیون و 636 هزار تومان قسط بدهد. البته چون کارمزد این وام هم باید محاسبه شود، قسط‌های اول هر سال – یعنی اولین قسط سال اول، اولین قسط سال دوم و… تا اولین قسط سال دهم- مبلغ بیشتری از باقی قسط‌های عادی خواهد بود. برای همین هم اولین قسط سال اول 7 میلیون و 200هزار تومان خواهد بود، اولین قسط سال دوم 6میلیون و 480هزار تومان است. اولین قسط سال سوم 5 میلیون و 760هزار تومان است. این روند تا زمان اولین قسط سال دهم که مبلغش 700هزار تومان است، نزولی خواهد بود.

The post همه چیز درباره وام ازدواج 180 میلیونی در سال 1402 appeared first on رده Rade.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *