وبلاگ
همه چیز درباره سامانه پل و میزان انتقال پول در این سرویس

همه چیز درباره سامانه پل و میزان انتقال پول در این سرویس

اگر قصد انتقال پول به حساب یا کارتی دیگر را دارید، حتما با روش انتقال کارت به کارت آشنا هستید. اما یک روش دیگر هم وجود دارد که شاید خیلی‌ها کمتر نامش را شنیده باشند ولی توی همراه‌ بانک‌ و اینترنت بانک شما وجود دارد: سامانه پل.

تفاوت سامانه پل با پایا و ساتنا

اگر یک مشتری بانکی قصد انتقال ۱۰میلیون تومان را به حساب دیگری داشت، تنها با ۲ سامانه پایا و ساتنا میسر بود؛ حواله پایا اگرچه سقف واریزی ۳۰ تا ۵۰ میلیونی دارد ولی تنها در زمان‌های مشخصی از شبانه‌روز پول‌ را انتقال می‌دهد و گزینه مناسبی برای انتقال سریع پول نیست.

حواله ساتنا هم ۲ ایراد بزرگ دارد؛ اول این‌که حواله ساتنا تنها در ساعات کاری بانکی انتقال پول را انجام می‌دهد و اگر در پایان ساعات کاری بانک‌ها، پول را حواله کنید، پول صبح روز بعد به حساب مقصد واریز می‌شود. ایراد دوم ساتنا هم کارمزد 2دهم درصدی مبلغ تراکنش است.

اما در سامانه پل مشتری بانکی می‌تواند تا سقف ۱۰میلیون تومان را در هر ساعت از شبانه‌روز به حساب مقصد منتقل کند. هم انتقال پول آنی خواهد بود، هم کارمزد خیلی کمتری از ساتنا و پایا و کارت به کارت برای مشتری دارد.

همه چیز درباره سامانه پایا

همه چیز درباره سامانه ساتنا

چطور از سامانه پل استفاده کنیم؟

برای استفاده از سامانه پل ۳ راه وجود دارد؛

  1. مراجعه حضوری به شعبه بانک
  2. اینترنت ‌بانک
  3. همراه بانک

اگر مشتری بخواهد به شکل غیرحضوری از سرویس پل استفاده کند، یک کد پیامکی برای گرفتن تاییدیه به شماره موبایل شما ارسال می‌شود و عملیات بانکی را میسر می‌کند. تا الان بانک‌های ملی، ملت، آینده، صادرات، کشاورزی، پارسیان، سامان، دی، توسعه تعاون، پاسارگاد، رفاه کارگران، اقتصاد نوین، گردشگری و خاورمیانه توانسته‌اند از آزمون‌های بانک مرکزی نمره قبولی بگیرند و بانک‌های دیگر هم به زودی به این اکوسیستم جابه‌جایی پول اضافه خواهند شد.

تفاوت پل با کارت به کارت؟

  • در کارت به کارت شما پول را به شماره کارت مقصد منتقل می‌کنید، اما در سامانه پل برای انتقال پول می‌توانید به شماره کارت یا شماره حساب پول را انتقال بدهید.
  • کارمزد جابه‌جایی پول در روش کارت به کارت بیشتر از پل است؛ مثلا شما برای انتقال 10 میلیون تومان باید حدود 3 هزار تومان کارمزد بپردازید، اما کارمزد انتقال همین پول در سامانه پل کمترین مقدار کارمزد (یعنی 1500 تومان) است.

مزایای سامانه پل در یک نگاه

  • انتقال 10میلیون تومان در هر ساعت از شبانه‌روز
  • کارمزد کمتر از کارت به کارت، حواله پایا و حواله ساتنا
  • جابه‌جایی براساس شماره حساب به جای شماره کارت که ایمنی بالاتری دارد
  • واریز آنی پول به حساب مقصد

در واقع در تعریف کلیِ بانک مرکزی، پل سامانه‌ای بینابین جابه‌جایی با شماره شبا و شماره کارت است؛ هم از نظر مبلغ قابل انتقال، هم سرعت واریز و هم کارمزد.

The post همه چیز درباره سامانه پل و میزان انتقال پول در این سرویس appeared first on رده Rade.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *