وبلاگ
هزار ایستگاه شارژ خودروی برقی تا پایان سال احداث می‌شود

هزار ایستگاه شارژ خودروی برقی تا پایان سال احداث می‌شود

هزار ایستگاه شارژ خودروی برقی تا پایان سال احداث می‌شود

رئیس سازمان محیط زیست گفت: حدود 150 ایستگاه شارژ برقی در تهران و کرج به راه افتاده و تا پایان سال حداقل به هزار ایستگاه خواهد رسید. خوشبختانه دستور العمل اساسی که برای وسایل نقلیه در نظر گرفتیم در حال عملی شدن است.

علی سلاجقه رئیس سازمان محیط زیست در گفت و گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، در مورد اتخاذ تدابیری برای جلوگیری از افزایش آلودگی هوا در روزهای سرد سال گفت: در جلسه آخر هیات دولت این مساله را مطرح کردم؛ کارهای خوبی نیز در حال انجام است از جمله برقی کردن وسایل نقلیه عمومی؛ شهرداری تهران و برخی دیگر از کلان شهرهای کشور حدود هزار دستگاه اتوبوس برقی وارد خواهند کرد.

وی با بیان اینکه برقی‌کردن تاکسی‌ها در دستور کار قرار دارد، افزود: حدود 150 ایستگاه شارژ برقی در تهران و کرج به راه افتاده است و تا پایان سال حداقل به هزار ایستگاه خواهد رسید. خوشبختانه دستور العمل اساسی که برای وسایل نقلیه در نظر گرفتیم در حال عملی شدن است.

سلاجقه در پاسخ به این سوال که آیا محدودیتی برای نیروگاه‌ها و صنایع وضع شده است یا خیر تصریح کرد: تمهیداتی اندیشیده شده است که خیلی سراغ سوخت‌های آلوده کننده در نیروگاه‌ها و صنایع نرویم.

سلاجقه در مورد محدودیت های درنظر گرفته شده برای نیروگاه هایی که از سوخت مازوت استفاده می کنند، گفت: این کار را انجام می دهیم ولی زمانی که مصلحت کشور باشد و شعام (شورای عالی امنیت ملی) دستور دهد مساله دیگری است؛ ولی ما محدودیت را در چارچوب نیازهای کشور وضع می کنیم.

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *