وبلاگ
نگاهداری: غده سرطانی اسرائیل درمانی جز ریشه‌کنی ندارد

نگاهداری: غده سرطانی اسرائیل درمانی جز ریشه‌کنی ندارد

نگاهداری: غده سرطانی اسرائیل درمانی جز ریشه‌کنی ندارد

رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس، گفت: باید هر چه فریاد داریم بر سر آمریکا بکشیم و اسرائیل غده سرطانی است که جز ریشه‌کنی و نابودی، درمانی برای آن وجود ندارد.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس، نشست تخصصی با عنوان «جنایات رژیم صهیونیستی در آینه عدالت» امروز (سه‌شنبه ۹ آبان ۱۴۰۲) با حضور بابک نگاهداری رئیس مرکز پژوهش های مجلس، مسئولانی از هلال احمر، وزارت امور خارجه، نماینده کلیمیان در مجلس شورای اسلامی، فعالان فلسطینی و اعضای هیأت علمی دانشگاه‌ها، با هدف راهکارهای علمی و کاربردی حقوقی برای توقف جنایات رژیم صهیونیستی در غزه برگزار شد.

نگاهداری در این نشست با ابراز امیدواری نسبت به اینکه گفت و شنودهای این نشست منجر به ارائه راهکارهای تخصصی برای مقابله با رژیم اشغالگر شود، اظهار کرد: چندین دهه ظلم تاریخی به مردم فلسطین، واقعیتی انکارناپذیر است.

رئیس مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه باید ریشه جنایات امروز صهیونیست‌ها را به صورت سریالی در گذشته جست‌وجو کرد، یادآور شد: این ظلم در پی استقرار گروه‌های صهیونیستی در اراضی کشور فلسطین و براساس تصمیمات انگلیسی‌ها و آمریکایی‌ها در نیمه قرن بیستم صورت گرفته است در حالیکه این مستقر شدن صهیونیست‌ها در اراضی فلسطینی خارج از قوانین بین‌الملل و موازین اخلاقی بوده است.

نگاهداری توضیح داد: شاید رخدادهایی قبل از طوفان الاقصی، مانند هتک حرمت به مسجدالقصی در روزهای نزدیک به این عملیات، یا اقدامات تندی که راست‌گرایان افراطی صهیونیستی علیه مردم فلسطین انجام دادند، یا وعده تبادل اسرا که عملی نشد، به رنج تاریخی فلسطینیان دامن زد و خشم مردم را در پی داشت.

جنایات صهیونیست‌ها در غزه نسل‌کشی است

وی با تأکید بر اینکه آنچه در غزه از سوی رژیم صهیونیستی رخ می‌دهد، نسل‌کشی است، ادامه داد: آنچه در رسانه‌های دنیا شاهدیم، این است که این رژیم غاصب، هر چقدر بخواهد، نمی‌تواند جنایات خود را در غزه توجیه کند.

رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس با بیان اینکه جنگ هم شرافتی دارد، گفت: نوع رفتار و نوع نسل‌کشی که صهیونیست‌ها در غزه انجام می‌دهند، نشان می‌دهد که آنان خارج از شرافت انسانی رفتار می‌کنند، هر چند از ابتدا هم در سنگر انسانیت نبودند، اما آخرین سنگر انسانیت که همان شرف است را نیز از دست داده‌اند.

نگاهداری با بیان اینکه در جنگ طرف متخاصم باید شرف داشته باشد، تصریح کرد: اقدامات جنایت‌بار رژیم صهیونیستی به نحوی است که در حقیقت شرافت را از دست داده و در ادامه غربی‌ها هم در برابر کودک‌کشی و جنایات رژیم صهیونیستی سکوت می‌کنند که خلاف انسانیت است، چراکه اگر این رژیم بویی از شرافت برده بود، به طور قطع نباید برق، آب و انرژی را از مردم غزه دریغ و بیمارستان‌ها را بمباران می‌کرد.

وی ادامه داد: اما همگان دیدند که صهیونیست‌ها عاری از شرافت، در روزهای گذشته به هر جنایتی دست زدند.

غده سرطانی اسرائیل، جز ریشه کنی، درمان دیگری ندارد

رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس به حمایت‌های استکبار جهانی و استاندارهای دوگانه غربی‌ها در مواجهه با جنایاتی بسیار کوچکتر از آنچه در غزه رخ می‌دهد، اشاره کرد و افزود: همانطور که امامین انقلاب می‌گفتند باید هر چه فریاد داریم بر سر آمریکا بکشیم و اسرائیل غده سرطانی است که جز ریشه‌کنی و نابودی، درمانی برای آن وجود ندارد.

نگاهداری با اشاره به اینکه فلسطین، طبق گفته امام خمینی (ره)، پاره تن جهان اسلام است، افزود: اگر به سنت‌های الهی اعتقاد داشته باشیم، خون مظلوم بر زمین نمی‌ماند و حتما خون مظلومان فلسطینی باعث فروپاشی اسرائیل خواهد شد.

وی با اشاره به شهادت بیش از هفت هزار فلسطینی در غزه، بیان کرد: به نظر من عاشورا و کربلای امروز جهان اسلام در غزه شکل گرفته و الآن هزاران علی‌اصغر در خون خود غلتیده‌اند و صدها خمیه آتش گرفته است.

رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس تصریح کرد: این اتفاقات در جهان اسلام باعث بسیج افکار عمومی علیه این جنایت‌ها و رفتارهای ددمنشانه می‌شود. همچنین تقویت وحدت و انسجام بین گروه‌های مختلف شکل گرفته است. از طرف دیگر چهره کریه آمریکا و انگلیس در این اتفاقات برای مردم به وضوح قابل مشاهده است و ظلم نظام سلطه و رژیم صهیونیستی خود را نشان داده که مطمئنا در بیداری نسل جوان در کشورهای اسلامی اثرگذار است.

نگاهداری با بیان اینکه باید راهکارهایی حقوقی برای مقابله با جنایات صهیونیست‌ها ارائه شود، افزود: پرونده‌های حقوقی از طریق سازمان کنفرانس اسلامی یا سایر مجامع بین‌المللی باید پیگیری شود و دیپلماسی جمهوری اسلامی در این زمینه باید فعال شود.

نذر علمی پایگاه بسیج مرکز پژوهش‌های مجلس برای آزادی فلسطین

رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس در پایان با تأکید بر اینکه نیاز است که کشورهای اسلامی برای توقف این ماشین جنایتگر منسجم شوند، گفت: پژوهشگران مرکز پژوهش‌های مجلس در یک پویش مردمی با ایمان و اعتقاد به سنت‌های الهی، نصرت‌های الهی و وعده فروپاشی رژیم غاصب صهیونیستی به عنوان یک رسالت دینی و انقلابی و نه وظیفه اداری با انتشار فراخوان علمی سه‌زبانه‌ای در قالب نذر علمی برای آزادی فلسطین از همه پژوهشگران جهان اسلام و منطقه جهت مشارکت در این نذر علمی و ارسال مطالعات و مقالات خود در یک حرکت مردمی دعوت کرده است. در نظر است از مجموعه مطالبات و مقالات واصله به دبیرخانه با رویکرد آینده‌نگرانه نسبت به برنامه‌ریزی برای آینده فلسطین بعد از فروپاشی رژیم غاصب صهیونیستی به منظور کمک به مردم مظلوم فلسطین بهره‌برداری شود. محوریت این پویش مردمی و فراخوان علمی برعهده مرکز مطالعات پایگاه بسیج مرکز پژوهش‌های مجلس است.

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *