وبلاگ
نوباوه وطن: حضور اقشار مردمی در جشن غدیر نشان‌دهنده اهمیت اتحاد ملی است

نوباوه وطن: حضور اقشار مردمی در جشن غدیر نشان‌دهنده اهمیت اتحاد ملی است

نوباوه وطن: حضور اقشار مردمی در جشن غدیر نشان‌دهنده اهمیت اتحاد ملی است

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با اشاره به حضور میلیونی مردم در جشن‌های عید غدیر، گفت: زمانی که همه اقشار در چنین جشن‌ها و مراسمات شرکت می‌کنند نشان می‌دهند که اتحاد برای مردم چقدر مهم است.

بیژن نوباوه وطن نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس با اشاره به حضور میلیون مردم در جشن بزرگ عید غدیر، گفت: مهمانی 10 کیلومتری که در روز گذشته در تهران و برخی از شهرهای کشور برگزار شد معانی مختلفی دارد اولین معنی مهم آن عشق به ولایت ائمه اطهار علیهما السلام و مخصوصا امیرالمونین علی علیه السلام است که با گوشت پوست و خون همه شیعیان آمیخته با این عشق است.
وی افزود: اما فراتر از این مسئله در واقع ندای اتحادی است که چند سالی است که در کشورمان و در کشورهای همسایه و هم اعتقاد این ندا فراگیر شده است و روز به روز نشانه آن را در جشن غدیر، اربعین، عاشورا و در مراسمات مختلف می‌بینید.

نوباوه وطن تاکید کرد: با توجه به اهانت‌هایی که به اسلام و کتاب آسمانی مسلمانان شده این همبستگی‌ها نیاز امروز جامعه مسلمانان در دنیا است. جشن میلیونی غدیر یک نماد است برای اینکه ما همبستگی خود را جهانیان نشان دهیم.

نماینده تهران گفت: زمانی که همه اقشار در چنین جشن‌ها و مراسمات شرکت می‌کنند نشان می‌دهند که اتحاد برای مردم چقدر مهم است. مردم با شور و حال خاصی در این جشن شرکت کردند بخصوص در این زمانه حساس که خطرات ازهم گسختگی تفکرات حس می‌شود مردم به این مسئله رسیدند که باید اتحاد را بیشتر کنند.

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس یادآور شد: تاثیری که این مراسمات بر جوان و نوجوان جامعه می‌گذارد به مراتب بیشتر از افراد مسن‌تر است و برای نسل جدید این دست مراسمات یک ضرورت است تا شخصیتشان را شکل بدهد.
پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *