وبلاگ
نماینده مجلس: حمایت‌ فرانسه از منافقین مبتنی بر هنجارهای بین المللی نیست

نماینده مجلس: حمایت‌ فرانسه از منافقین مبتنی بر هنجارهای بین المللی نیست

نماینده مجلس: حمایت‌ فرانسه از منافقین مبتنی بر هنجارهای بین المللی نیست

نماینده مردم تهران در مجلس، گفت: حمایت‌های دولت فرانسه در قبال گروهک منافقین مبتنی بر هنجارها و قواعد بین المللی نیست.

مجتبی توانگر نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، در گفت‌و‌گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، در واکنش به رفتارهای دولت فرانسه در قبال گروهک منافقین، اظهار کرد: حمایت‌های دولت فرانسه در قبال گروهک منافقین مبتنی بر هنجارها و قواعد بین المللی نیست. مسلما استمرار میزبانی و حمایت از یک گروه تروریستی برخلاف موازین انسانی و حقوقی خواهد بود و حضور قاتلان ۱۷ هزار شهید ترور در پاریس توهین آشکار به ملت ایران است و قطعا این رفتارها با اعتراض ایرانیان و قربانیان تروریسم مواجه خواهد شد.

وی ادامه داد: مسلما حضور اعضای منافقین با رفتارهای خشونت آمیز در این کشور علاوه بر ایجاد ناامنی روانی برای شهروندان فرانسوی موجب اختلال رفتاری در سیاست خارجی پاریس خواهد شد و خروجی این رفتار متناقض که از یک سو پیشنهاد استمرار مذاکرات می دهند و در گام بعدی حمایت از تروریست ها می کنند، رضایت بخش نخواهد بود.

نماینده مردم تهران در ادامه گفت: نمونه استمرار این تناقص ها در رخدادهای اخیر فرانسه که با مرگ یک جوان آغاز شده است، آشکارتر گردیده است. از یک سو دولتمردان فرانسوی خواستار کاهش سطح خشونت هستند و از سوی دیگر فضای محیطی برای خشونت ورزان تروریست مهیا می کنند و مجوز برگزاری تجمع برای آنان مهیا شده است.

دادگاه پاریس روز جمعه تصمیم پلیس پایتخت فرانسه مبنی بر ممنوعیت تجمع گروهک تروریستی منافقین در آینده را به دلیل خطر حمله لغو کرد و مدعی شد که این اقدام با آزادی اولیه اعتراض تداخل دارد.

حکم دادگاه اداری پاریس در حالی صادر می‌شود که پلیس در بحبوحه بدترین شورش‌هایی که از سال ۲۰۰۵ در شهر‌های مختلف فرانسه دیده شده، به دلیل تیراندازی مرگبار پلیس به یک نوجوان آغاز شده است.

گروهک منافقین و عوامل آنها در پایتخت فرانسه در سال‌های گذشته با مجوز مقامات این کشور بارها تجمعاتی برگزار کرده‌اند.

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *