وبلاگ
نماینده مجلس: بکارگیری شیوه‌های نوین شناسائی فرار مالیاتی ضروری است

نماینده مجلس: بکارگیری شیوه‌های نوین شناسائی فرار مالیاتی ضروری است

نماینده مجلس: بکارگیری شیوه‌های نوین شناسائی فرار مالیاتی ضروری است

زهره الهیان نماینده تهران بر افزایش نظارت‌های فنی در فرآیند رسیدگی و وصول مالیات برپایه فناوری و حذف برخورد سلیقه‌ای و بکارگیری شیوه‌های نوین شناسائی فرار مالیاتی تاکید کرد.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس، معاون وزیر اقتصاد و دارائی در نشست با زهره الهیان جهت تسهیل در رسیدگی سقف مبلغ را در خصوص ماده ۱۰۰ بمنظور سال ۱۴۰۲ را ۱۸ میلیارد تومان اعلام کرد.

در نشست تخصصی زهره الهیان نماینده تهران و عضو کمسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی با سبحانیان ریاست سازمان مالیاتی کشور و رستگار ریاست اطاق اصناف تهران باتفاق مشاورین مالیاتی و ریاست کمیسون حل اختلاف مالیاتی اصناف همچنین روسای برخی اتحادیه ها در خصوص اهم مشکلات مالیاتی اصناف صورت گرفت.

الهیان عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی، بدرخواست روسای اتحادیه های تهران و همزمان در فصل بررسی بودجه سال ۱۴۰۳ با توجه به پیش بینی ۴۹ درصدی افزایش منابع مالیاتی در بودجه سال ۱۴۰۳ بمنظور بررسی و رفع چالش های مالیاتی اصناف پای صحبت و مشکلات روسای اتحادیه نشست.

الهیان اظهار نمود با توجه به وظایف نظارتی و تقنینی مجلس شورای اسلامی در شرائط جنگ اقتصادی و کاهش قدرت خرید مردم، پیشنهادهای راهبردی را به معاون وزیر اقتصاد و دارائی ارائه کردند.

الهیان در این نشست تاکید کرد: اصناف حامیان صدیق نظام از جنگ تحمیلی و جنگ اقتصادی کنونی تا در بحرانها و روزهای سخت مردم در سیل و زلزله بودند‌.

وی تاکید مرد که تعامل مثبت با اصناف، صیانت از سرمایه های ملی کشور و کاهش خروج منابع از قبیل قاچاق و بازارهای ارز دیجیتال است که هیچ ضمانتی بر برگشت ندارد.

وی بر با بیان اینکه بازنگری جدی و عمیق در حذف معافیت های مالیاتی غیر ضرور که به ضرر تولید و منافع ملی است، گفت: کاهش ضریب مالیاتی اصناف با توجه به اشتغال های زود بازده و ارزان و کاهش شدید قدرت خرید توده های مردم ضرورت دارد.

وی همچنین بر افزایش نظارت های فنی در فرآیند رسیدگی و وصول مالیاتی و مالیات ستانی سیستمی و برپایه فناوری و حذف برخورد سلیقه ای مسئولین مالیاتی در نحوه رسیدگی مالیاتی و بکارگیری شیوه های نوین شناسائی فرار مالیاتی تاکید کرد.

الهیان همچنین بر افزایش سریع تعداد معتمدین مالیاتی تاکید و تصریح کرد که این افزایش با تعداد مودیان مالیاتی تناسب داشته باشد.

بروز رسانی دانش مالیاتی و افزایش تسلط علمی ممیزین بر رخدادهای جدید قوانین سامانه مودیان و پایانه فروشگاهی، با آموزش های کارگاهی ضمن خدمت و همچنین ارتقاء سطح حقوق و دستمزد پرسنل منطبق با اثربخشی در سازمان مالیاتی از دیگر پیشنهاداتی بود که نماینده مردم تهران در مجلس به معاون وزیر اقتصاد پیشنهاد کرد.

پی بر تدوین پایه‌های مالیاتی سبز برای آلوده کنندگان محیط زیست و وضع پایه مالیاتی بر مصرف کنندگان مازاد بر استاندارد سوخت و انرژی و منابع تاکید و تصریح کرد: زیر ساخت های نرم افزاری سامانه ها بااصطلاح حذف باگ های مالیاتی در زمان تراکم مخاطبین و برخورداری از تکنولوژی های فناورانه با توجه به افزایش تعداد مودیان مالیاتی تقویت شود .
وی همچنین بر لزوم آموزش فراگیر فرهنگ مالیاتی در جامعه و نحوه مصارف آن در پیکره کشور و تسهیل در آموزش های فنی و کارگاهی به زبان ساده قوانین مالیاتی در رسانه ها و شبکه های مختلف جهت کلیه فعالان اقتصادی از حقیقی ها تا مودیان بزرگ مالیاتی اشاره کرد.

گفتنی است، سبحانیان رئیس سازمان مالیاتی نیز در این جلسه صمیمی، گزارشی را پیرامون زحمات نیروی انسانی مخلص این سازمان را یاد آور شدند و نگاه نو آورانه و رویکرد جدید نوید بخشی را در این سازمان اظهار کرد.

وی گفت که الویت اول هدف مالیات ستانی از دانه درشت هاست و آمارهای بسیار خوشایندی از شناسائی فرار مالیاتی را اعلام کرد و موافقت خود را با تعدیل ضریب مالیاتی اصناف را منوط به اینکه روسای اتحادیه ها گزارشی از در آمد و هزینه مستند و واقعی را در یک دوره کامل به معاونت فنی و حقوقی سازمان مالیاتی ارائه کنند و در صورت پذیرشِ مستندات ضریب مالیاتی تعدیل می‌شود.

معاون وزیر اقتصاد و دارائی جهت تسهیل در رسیدگی سقف مبلغ را در خصوص ماده ۱۰۰ بمنظور سال ۱۴۰۲ را ۱۸ میلیارد تومان اعلام کرد.
پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *