وبلاگ
نماینده مجلس: با پلتفرم‌هایی که با علامت دانش بنیان ارز دیجیتال می‌فروشند برخورد جدی شود

نماینده مجلس: با پلتفرم‌هایی که با علامت دانش بنیان ارز دیجیتال می‌فروشند برخورد جدی شود

نماینده مجلس: با پلتفرم‌هایی که با علامت دانش بنیان ارز دیجیتال می‌فروشند برخورد جدی شود

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: نهادهای امنیتی و دولتی، نسبت به پلتفرم‌هایی که از علامت دانش بنیان برای فروش ارزهای دیجیتال استفاده می کنند، برخورد جدی داشته باشند.

اصغر سلیمی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گفت و‌گو با …. اظهار داشت: ارزهای دیجیتالی یک مسیر مالی نوین و با ویژگی های خاص در دنیا محسوب می شود که در حال رشد و پیشرفت است، لذا کشور ما نمی تواند از حرکت در این مسیر مستثنی باشد.

وی با ببان اینکه دولت ‌‌و مجلس به دنبال قانونمند کردن استفاده از ارزهای دیجیتال هستند، افزود: مشکلات و کلاهبرداری هایی را در حوزه رمزارزها شاهدیم که ناشی از خلا قانونی است، اما در کنار آن، سرمایه گذاران ارزهای دیجیتال مالیات را پرداخت نمی کنند.

این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس ببان کرد: در این بین، برخی از این پلتفرم ها، در پوشش شرکتهای دانش بنیان در حوزه ارزهای دیجیتال ورود کرده اند حال اینکه دانش بنیان ربطی به خرید و فروش ارز دیجیتال ندارد و نباید اساسا عنوان و اعتبار دانش بنیان را وارد این حوزه کرد که خدای ناکرده باعث سوء استفاده از مردم شود.

نماینده مردم سیمرم در مجلس که از طراحان موضوع اعاده اموال نامشروع در مجلس است، با تاکید بر ضرورت برخورد نهادهای امنیتی و دولتی نسبت به افراد و شرکتهایی که از نام دانش بنیان برای فروش ارزهای دیجیتال استفاده می‌کنند، افزود: اگر قرار باشد افرادی با سودجویی از نام و نماد دانش بنیان، در سایتهای خود رمزارز بفروشند و شفافیت مالی نداشته باشند، اصل موضوع حمایت از محصولات دانش بنیان دچار خدشه می‌شود؛ لذا انتظار مجلس برخورد با سواستفاده کنندگان از این موضوع است.

سلیمی با تاکید بر لزوم قانونمند شدن و ساماندهی هرچه سریعتر سایت های خرید و فروش رمزارز گفت: انتظار می‌رود قانونمند شدن این فعالیت ها، جلوی تبلیغات و فعالیتهای غیرقانونی به سرعت گرفته شود.
پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *