وبلاگ
نمازی: رئیس جبهه اصلاحات نمی‌تواند نظرش را بر دیگران تحمیل کند

نمازی: رئیس جبهه اصلاحات نمی‌تواند نظرش را بر دیگران تحمیل کند

نمازی: رئیس جبهه اصلاحات نمی‌تواند نظرش را بر دیگران تحمیل کند

نماینده اصلاح طلب مجلس ششم گفت: تصمیماتی که از جبهه اصلاحات بیرون می‌آید برآیند گفت‌وگوها، مشورت‌ها و تبادل نظرهای همه اعضای جبهه اصلاحات است و اصطلاحاً یک نفر نمی‌تواند نظرش را به عنوان رئیس جبهه بر دیگران تحمیل کند.

علی محمد نمازی نماینده اصلاح طلب مجلس ششم در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس در رابطه با انتخاب آذر منصوری به عنوان رئیس جدید جبهه اصلاحات و مباحثی که مبنی بر تغییر رویکرد این جبهه برای تحریم در انتخابات مطرح می‌شود، گفت: خروجی تصمیماتی که از جبهه اصلاحات بیرون می‌آید برآیند گفت‌وگوها، مشورت‌ها و تبادل نظرهای همه اعضای جبهه اصلاحات است و یک نفر نمی‌تواند نظرش را به عنوان رئیس جبهه بر دیگران تحمیل کند.

وی افزود: معمولا در کارهای دست جمعی و تشکیلاتی افراد اگر به مواضع خودشان اعتقاد و ایمان دارند و می‌خواهند نظرشان را قالب کند باید تلاش بیشتری بکنند و رایزنی بیشتری بکنند و از مواضع خود دفاع بکنند تا سهم بیشتری در آن معدل تصمیم نهایی که گرفته می‌شود، داشته باشند.

نمازی خاطرنشان کرد: خروجی و رویکرد جبهه اصلاحات، میانگین و معدل نظرات همه افراد این جبهه است و یک جمع گسترده‌ای مثل جبهه اصلاحات که از 31 حزب تشکیل شده، مطمئناً در این جبهه رای گیری می شود که مستدل تر، منطقی تر و به روز تر باشد و یک نفر نمی‌تواند نگاه شخصی خودش را به عنوان تصمیم جمع جا بزند.

نماینده مردم لنجان در مجلس در ادامه گفت: ما برای اینکه در انتخابات پیش‌رو یک مشارکت گسترده ای را شاهد باشیم باید فضای انتخابات را به سمت یک فضای رقابتی پیش ببریم، و همانطور که رهبری هم بیان کردند رقابت یکی از مولفه‌های اصلی انتخابات سال جاری است.

وی در پایان گفت: اگر انتخابات رقابتی شود، خواه ناخواه احزاب قوی می‌شوند و ما به سمت مشارکت گسترده پیش می‌رویم و ابزار رقابتی شدن انتخابات هم همین احزاب هستند که می‌توانند بیایند و برنامه ها و شاخص ها و کاندیدهای خود را معرفی کرده و مردم را برای حضور در انتخابات ترغیب کنند.

پیش از این محمدعلی وکیلی مدیر مسئول روزنامه ابتکار و نماینده اصلاح طلب مجلس دهم درباره انتخاب آذر منصوری به ریاست جبهه اصلاحات گفته بود: آرایش فعلیِ جبهه اصلاحات ذیل گفتمان کنشگری رادیکال است و حالا فضا تغییر کرده و از سطح آقایان عارف و نبوی که وزنه سنگینی در فضای سیاست‌ورزی محسوب می شدند، به آذر منصوری می‌رسند که به نوعی هیچ رزومه قابل اعتنایی در فضای سیاسی نداشته و افراد دیگری بودند که می‌توانستند به جای نبوی مسئولیت را به‌درستی برعهده بگیرند.

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *