وبلاگ
نشست خبری مشترک رؤسای جمهور ایران و ترکیه آغاز شد

نشست خبری مشترک رؤسای جمهور ایران و ترکیه آغاز شد

نشست خبری مشترک رؤسای جمهور ایران و ترکیه آغاز شد

نشست خبری مشترک رؤسای جمهور اسلامی ایران و ترکیه دقایقی پیش در پایتخت این کشور آغاز شد.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، نشست خبری مشترک آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی و «رجب طیب اردوغان» رؤسای جمهور ایران و ترکیه امروز (چهارشنبه، 4 بهمن) در آنکارا پایتخت ترکیه برگزار شد.

آیت‌الله سیدابراهیم در این نشست خبری، گفت: بسیار خرسندم از اینکه امروز در کشور دوست، برادر و همسایه ترکیه، بنده و همکارانم حضور داریم.

وی افزود: نشست عالی همکاری‌های اقتصادی دو کشور با حضور رئیس‌جمهور کشور ترکیه، وزرا و مسئولان این کشور و نیز همکاران من از جمهوری اسلامی ایران تشکیل شد.

رئیس‌جمهور گفت: در این جلسه ما نقطه نظرات مشترکی را با رئیس‌جمهور ترکیه و دولت این کشور داشتیم، ما به دنبال همکاری‌های بسیار خوبی که در این سال‌ها با کشور ترکیه داشتیم، هستیم، بنای ما بر ارتقا و توسعه سطح این روابط است، معتقدیم ظرفیت جمهوری اسلامی ایران و ظرفیت کشور همسایه دوست و برادر ما ترکیه، ظرفیت بالایی است.

رئیسی ادامه داد: با این ظرفیت‌هایی که بین دو کشور وجود دارد، می‌تواند سطح روابط ما توسعه پیدا کرده و نیز در همه حوزه‌ها ما می‌توانیم جهشی داشته باشیم.

به گزارش فارس، هیأت‌های عالی‌رتبه ایران و ترکیه امروز (چهارشنبه، 4 بهمن‌) اسناد همکاری دوجانبه را به امضا رساندند.

در این نشست 10 سند همکاری در حوزه‌های ریلی، تبادل انرژی، راه‌اندازی مناطق آزاد تجاری مشترک و همچنین در حوزه فرهنگی و ارتباطات به امضا رسید.

رئیس‌جمهور برای انجام یک سفر رسمی ظهر امروز چهارشنبه به وقت محلی با استقبال «عثمان آشکین‌بک» رئیس کمیسیون مشترک و وزیر ورزش و جوانان ترکیه وارد آنکارا پایتخت این کشور شد.

رئیسی در این سفر پس از استقبال رسمی از سوی «رجب طیب اردوغان»، با وی ملاقاتی خصوصی خواهد داشت و سپس هشتمین نشست شورای‌عالی همکاری‌های ایران و ترکیه به ریاست دو رئیس‌جمهور برگزار می‌شود.

آیت‌الله رئیسی در آغاز سفر خود به ترکیه در محل کاخ ریاست جمهوری «آق‌سرای» از سوی «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور این کشور مورد استقبال رسمی قرار گرفت.

در مراسم استقبال رسمی از رئیسی ابتدا سرود ملی دو کشور نواخته شد و سپس روسای جمهور از یگان تشریفات حاضر سان دیدند.

در حین نواخته شدن سرود ملی 21 گلوله توپ به مناسبت حضور رئیس جمهور کشورمان و هیئت عالی همراه شلیک شد.

رئیسی و اردوغان پس از این مراسم اعضای هیئت‌های عالی‌رتبه را به یکدیگر معرفی کردند.

تکمیل می‌شود…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *