وبلاگ
نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس: عوامل حادثه تروریستی راسک پیگیری و مجازات شوند

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس: عوامل حادثه تروریستی راسک پیگیری و مجازات شوند

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس: عوامل حادثه تروریستی راسک پیگیری و مجازات شوند

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی خواستار پیگیری و مجازات عوامل حادثه تروریستی راسک شد.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، ابراهیم عزیزی نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در برنامه فرامتن شبکه خبر با اشاره به حادثه تروریستی راسک، گفت: گروهک تروریستی جیش الظلم که وابسته به جریانات بیگانه و دلداده مکتب دشمنان و اسلام و بشریت است، سال‌هاست با عقبه‌ای که برگرفته از اندیشه‌های شیطانی است متأسفانه اقدامات و عملیات‌هایی را در ایران اسلامی به ویژه شرق کشور به اجرا می‌گذارد که عموماً به برخورد قاطع منتهی می‌شود.

وی با اشاره به همراهی برخی عناصر در داخل با این گروهک گفت: این گروهک تروریستی با این همکاری ها و نهایتاً با پشتیبانی‌های آن سوی مرز و بیگانگان، اقدام وحشیانه را به اجرا گذاشت.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس در پاسخ به سؤالی مبنی بر چگونگی پاسخ ایران به حادثه تروریستی راسک، اظهار کرد: یکی از وظایف دولتمردان جمهوری اسلامی ایران در سطوح مختلف و همچنین، مجلس شورای اسلامی این است که عوامل مؤثر، مباشر، عامر و هر فردی که به هر شکل و به هر میزانی که در این جنایت نقش داشته را مورد بررسی، پیگیری و برخورد قاطع قرار دهند؛ همچنین مسئولین دولت پاکستان باید پاسخگوی این موضوع باشند.

عزیزی در پاسخ به سؤالی در خصوص همکاری پاکستان در شناسایی و برخورد با عاملان حادثه تروریستی راسک، تصریح کرد: ما با پاکستان توافق‌نامه امنیتی داریم و بدون شک باید بر پایه این توافق‌نامه دولت و مسئولین پاکستان پاسخگو باشند.

وی افزود: بدون شک باید این موضوع هم در حوزه داخلی و هم در حوزه خارجی از طریق وزارت خارجه و سایر دستگاه‌های مسئول پیگیری شود، اما به جهت اینکه بررسی بیشتری نسبت به عوامل و چگونگی این حادثه داشته باشیم، قرار است هیأتی از سوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، به منطقه راسک اعزام شده تا موضوع را به‌طور دقیق از نزدیک بررسی کنند.

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *