وبلاگ
نایب رئیس خانه احزاب: اصلاح‌طلبان خواستار تأیید صلاحیت همه کاندیداهای خود از رئیس‌جمهور بودند

نایب رئیس خانه احزاب: اصلاح‌طلبان خواستار تأیید صلاحیت همه کاندیداهای خود از رئیس‌جمهور بودند

نایب رئیس خانه احزاب: اصلاح‌طلبان خواستار تأیید صلاحیت همه کاندیداهای خود از رئیس‌جمهور بودند

نایب رئیس خانه احزاب در تشریح دیدار نمایندگان احزاب و فعالان سیاسی با رئیس‌جمهور، گفت: در بخشی از جلسه برخی از اصلاح‌طلبان در خواست کردند پیش‌ثبت‌نام‌ها منتفی شده و هر کسی که ثبت‌نام کرده تأیید صلاحیت شود.

حسین کنعانی‌مقدم نایب رئیس خانه احزاب در گفت‌و‌گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس با اشاره به جزئیات دیدار احزاب با رئیس‌جمهور، گفت: شامگاه امشب در یک جلسه دو و نیم ساعته دبیران احزاب و شخصیت‌های مختلف سیاسی از گروه‌های مختلف میهمان رئیس‌جمهور بودند.

وی افزود: در این جلسه همه جریانات سیاسی و تفکرات مختلف دغدغه مشارکت را داشتند و آقای رئیس‌جمهور با آغوشی باز از همه سخنان استقبال کردند و خواستند که همه گروه‌ها و افراد و دولت در کنار یکدیگر برای تحقق مشارکت پرشور تلاش کنند.

نایب رئیس خانه احزاب، بیان کرد: در بخشی از این جلسه مطرح شد که همه در کنار همدیگر می‌توانیم موانع مشارکت رو برداریم و می‌توانیم بگوییم این جلسه آغاز خوبی برای کسانی که دست‌اندرکاران انتخابات هستند بود که یک دل و یک زبان با محور مشارکت حداکثری به میدان بیایند.

وی ادامه داد: بنده در این جلسه گفتم که انتخابات یک آوردگاه سیاسی است و دشمنان ایران می‌خواهند با کاهش مشارکت مشروعیت نظام را زیر سؤال ببرند.

کنعانی‌مقدم عنوان کرد: در این جلسه مطرح شد که در ماه‌های منتهی به انتخابات ما باید از خودزنی و خودتحریمی در داخل پرهیز کنیم و به صورت کلی باید خیلی مراقبت کنیم و در خصوص اینکه احزاب یک پل ارتباطی با مردم هستند، باید از این استفاده کنیم و مسأله مشارکت حداکثری باید اولویت یک همه باشد.

وی افزود: در بخشی از جلسه برخی از اصلاح‌طلبان در خواست کردند پیش‌ثبت‌نام‌ها منتفی شده و هر کسی که ثبت‌نام کرده تأیید صلاحیت شود و بعضی‌ها به دنبال این بودند یک نوع نا امیدی در جامعه بوجود بیاورند و البته بگو مگویی ها هم اتفاق افتاد در این جلسه که در نوع خود جالب بود.

نایب رئیس خانه احزاب تصریح کرد: در پایان جلسه دبیران احزاب در کنار رئیس‌جمهور شام خوردند و در همین حین هم صحبت‌ها ادامه داشت و آقای رئیس‌جمهور به عنوان آخرین نفر شام خود را صرف کرد و همچنان به سخنان افراد حاضر در جلسه گوش می‌داد.

وی ادامه داد: افرادی از اصلاح‌طلبان مثل آقای جواد امام، بیانیه خواند و سخنرانی کرد، آقای محسن هاشمی صحبت کرد آقایان کمالی، ربیعی، نوبخت، محمد هاشمی، وکیلی، پزشکیان و علی مطهری هرکدام مطالبی را به تفصیل بیان کردند و به نوعی به اصولگراها وقت کمتری داده شد و از طرف اصول‌گرایان هم آقایان بادامچیان، روح‌الامینی حداد عادل و چند نفر دیگر از دوستان سخن گفتند.

کنعانی‌مقدم در پایان، خاطرنشان کرد: با همه این بحث‌ها اما در پایان همه شخصیت‌ها و دبیران احزاب به مسأله مشارکت و کمک افزایش مشارکت و هم‌افزایی در این موضوع تأکید داشتند و این اتفاق را حرکتی رو به جلو قلمداد کردند.

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *