وبلاگ
نامه جمعی از اساتید به گوترش: روند کودک‌کشی و نسل‌کشی در غزه در اسرع وقت متوقف شود

نامه جمعی از اساتید به گوترش: روند کودک‌کشی و نسل‌کشی در غزه در اسرع وقت متوقف شود

نامه جمعی از اساتید به گوترش: روند کودک‌کشی و نسل‌کشی در غزه در اسرع وقت متوقف شود

جمعی از اساتید دانشگاه‌های تهران در نامه‌ای به دبیرکل سازمان ملل متحد خواستار توقف روند کودک‌کشی و نسل‌کشی در غزه در اسرع وقت شدند.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس، جمعی از استادان دانشگاه‌های تهران به نیابت از جامعه نخبگی جمهوری اسلامی ایران، در نامه‌ای خطاب به آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل متحد، ضمن تقبیح جنایات رژیم صهیونیستی، اعتراض شدیداللحن خود را از ادامه نسل‌کشی رژیم اشغالگر قدس اعلام کردند.

در متن این نامه آمده است:

بسم الله الرحمن الرحیم

جناب آقای آنتونیو گوترش

دبیرکل سازمان ملل متحد

عالی‌جناب؛

این نامه را به منظور ابراز نگرانی و تأثر عمیق اساتید دانشگاه‌ها و جامعه نخبگی ایران نسبت به تجاوزات و جنایات وحشیانه در حال ارتکاب از سوی رژیم اشغالگر در سرزمین فلسطین اشغالی و درخواست مداخله مسئولانه جنابعالی و مجموعه سازمان ملل متحد برای توقف تجاوز و پاسخگوکردن متجاوزان اشغالگر می‌نویسیم.

اکنون بیش از 23 روز است که مردم مظلوم غزه زیر شدیدترین بمباران‌ها و موشک باران‌های غاصبان وحشی سرزمین‌های اشغالی فلسطین قرار داشته و جهان شاهد کشتار بی‌رحمانه قریب به ده هزار انسان بی‌دفاع اعم از زن و کودک می‌باشند. در این مدت همه اصول انسانی، حقوق بشری و قواعد نظامی زیر پا گذاشته شد و قلب میلیاردها انسان از این همه جنایت و خیانت به درد آمد. آنچه در این میانه دردناک‌تر رنجی است که مردم مجروح و گرسنه غزه می‌کشند، حمایت بی‌شرمانه دولت آمریکا و برخی از دول اروپایی از متجاوزان و سکوت مجامع بین‌الملل است.

از این رو، ما جمعی از استادان دانشگاه‌های تهران به نیابت از جامعه نخبگی جمهوری اسلامی ایران، ضمن تقبیح جنایات رژیم صهیونیستی، اعتراض شدیداللحن خود را از ادامه این نسل‌کشی اعلام داشته و مراتب زیر را اعلام می‌داریم:

روند کودک‌کشی و نسل‌کشی در غزه را در اسرع وقت متوقف نموده و از ادامه قتل‌عام زنان و کودکان و یک فاجعه انسانی هولناک جلوگیری به عمل آید.

اقدامات لازم در ارسال کمک‌های انسان‌دوستانه به‌ویژه دارو، غذا، آب، سوخت و برق به مردم مظلوم غزه به طور عاجل به عمل آمده و سایر مبادی کمک‌رسانی بازگشایی گردد.

رژیم اشغالگر صهیونیستی خاصه دولت خونخوار نتانیاهو و حامیان غربی‌اش از جمله رئیس‌جمهور آمریکا به دلیل جنایت جنگی و نقض همه قوانین و هنجارهای حقوق بین‌الملل و حقوق بشری در یکی از محاکم بین‌المللی محاکمه و به اشد مجازات محکوم گردد.

از روند غصب مستمر اراضی فلسطین، کشتارهای دسته‌جمعی، تخریب خانه‌ها و مزارع مردم، دستگیری و شکنجه صاحبان اصلی سرزمین‌های اشغالی، هتک حرمت مکرر مقدسات اسلامی از جمله مسجدالاقصی جلوگیری به عمل آمده و حق دفاع مشروع فلسطینان به رسمیت شناخته شود.

با صدور قعطنامه‌ای حقوقی از ادامه جانبداری بی‌قید و شرط کشورهای غربی به ویژه ایالات متحده آمریکا از رژیم اشغالگر قدس و نادیده گرفتن حقوق مردم فلسطین ممانعت به عمل آورده و برای همیشه حامیان مالی، تسلیحاتی و سیاسی این رژیم منحوس، همدست و معاونت در جرم و جنایت علیه مردم فلسطین و منطقه محسوب شود.

بار دیگر تأکید می‌نماییم تنها راه‌حل این مسأله، پایان بخشیدن به اشغال و به رسمیت شناختن حق تعیین سرنوشت مردم مظلوم فلسطین و تحقق تشکیل دولت مستقل فلسطینی در تمام آن سرزمین به پایتختی قدس شریف است. چراکه صلح پایدار منوط به پایان تجاوز و اشغال می‌باشد.

در پایان ضمن تحسین مواضع قاطعانه جنابعالی در محکومیت تجاوز به غزه، بار دیگر مسئولیت سازمان ملل متحد و شخص دبیرکل در حمایت از مردم مظلوم اقصی نقاط جهان بویژه فلسطین را گوشزد کرده و یادآور می‌شویم هرگونه کوتاهی و قصور در این زمینه سبب گستاخی و سنگین‌تر شدن پرونده سیاه و طولانی صهیونیزم و استکبار در ارتکاب شنیع‌ترین و شدیدترین جنایات بین‌المللی می‌گردد. چراکه بی‌تردید اگر سکوت رضایت‌آمیز نهادها و مجامع بین‌المللی در جنایت دیریاسین، کشتار صبرا و شتیلا، حمله به غزه در سال‌های ۲۰۰۸ و ۲۰۱۴ نبود، امروز شاهد این فاجعه انسانی و جنایت هولناک علیه بشریت و صلح نبودیم.

اساتید دانشگاه‌های تهران

هشتم آبان ماه ۱۴۰۲

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *