وبلاگ
موکب طلاب المقاومه با ظرفیت 200 خادم در مسیر اربعین فعال شد

موکب طلاب المقاومه با ظرفیت 200 خادم در مسیر اربعین فعال شد

موکب طلاب المقاومه با ظرفیت 200 خادم در مسیر اربعین فعال شد

مسئول موکب دانشجویی بین‌المللی طلاب المقاومة تاکید کرد: به همت بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق موکب طلاب المقاومه الحسینیه با ظرفیت 200 خادم و ۴۰۰۰ متر مساحت در مسیر اربعین راه اندازی شد.

محمد متقی دستنائی مسئول موکب دانشجویی بین‌المللی طلاب المقاومة در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، گفت: موکب طلاب المقاومه الحسینیه، به همت بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق و همراهی دانشجویان بسیجی دانشگاه‌های تهران از سال ۱۳۹۵ در طریق نجف به کربلا تأسیس شده است، خدام این موکب در طول این سال‌ها همواره تلاش کرده‌اند تا خدمات رفاهی و فرهنگی متنوعی در اختیار زوار حسینی قرار دهند.

وی افزود: امسال هم با تأکید ویژه مبنی بر همکاری با تشکل‌های دیگر، ظرفیت گسترده‌ای برای بهبود کیفیت برنامه‌ها با حجم ۲۰۰ خادم در نظر گرفته شده است. ازاین‌رو در کنار بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق علیه‌السلام تشکل‌های بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله (عج) برای خدمت در بخش درمانی تحت عنوان موکب درمانی شهید کسری اسماعیلی، مرکز هماهنگی بسیج د دانشگاه‌ فنی و حرفه‌ای برای احداث غرفه‌های فنی مانند غرفه خیاطی، تعمیر کیف و کفش و ویلچر، پیرایشگری و خدمات فنی مواکب تحت عنوان موکب أبناءالحسین (ع) و موکب علم و فناوری شریف با حمایت دانشگاه صنعتی شریف جهت ترویج علم و فناوری در راستای پیشرفت تمدن اسلامی فعالیت می کنند.

این فعال دانشجویی تاکید کرد: بعلاوه اینکه فراخوان ثبت‌نام خادمی عمومی در سطح دانشگاه‌های تهران صورت گرفت تا از همه ظرفیت‌ها در این زمینه استفاده شود. با توجه به فضای بزرگ این موکب در حدفاصل عمود ۶۹۸ تا ۷۰۰ که به همت خیرین در اختیار دانشجویان خادم قرار گرفته است، برنامه‌ریزی‌های بسیاری برای استفاده حداکثری از این فضا انجام گرفته است.

وی افزود: توجه به فعالیت‌های بین‌الملل که همه ساله در موکب طلاب المقاومه الحسینیه تحت عنوان بخش جهان اسلام فعال بود، امسال هم به قوت خود باقی است و تلاش شده است تا برقراری ارتباط با زائران کشورهای مختلف با اهدای بسته فرهنگی، ایجاد نمایشگاه مقاومت و فراهم‌شدن محیط گفتگوی کلامی صورت گیرد.

دستنائی تاکید کرد: همچنین ظرفیت هیئت میثاق با شهدا با سخنرانی حجج الاسلام پناهیان و میرباقری و مداحی مادحین اهل بیت، ابوذر بیوکافی، مهدی رسولی، سیدمهدی حسینی و فرید بذرافشان امکان توشه‌گیری معنوی برای زائرین در طول طریق را محیا نموده است.

مسئول موکب دانشجویی بین‌المللی طلاب المقاومة تاکید کرد: ایجاد بخش مخصوص کودکان تحت عنوان موکبستان، با برنامه‌های متنوعی مثل نمایش عروسکی، قصه‌خوانی، پخش انیمیشن به همراه مسابقه‌ و اهدای جوایز مختلف از جمله فعالیت‌های جدید امسال موکب است. محیط اسکان و پذیرایی بالغ بر ۴۰۰۰ متر مساحت و ۴۰۰۰۰ وعده غذا برای خدمت رسانی به زائران حسینی مانند سال‌های گذشته در موکب تدارک‌دیده‌شده است.

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *