درباره موسیقی راک

تاریخچه موسیقی راک بی ثبات و غیرقابل پیش بینی بوده است زیرا این ژانر از زمان ظهورش در اواخر دهه 1940 به طور مداوم خود را بازتعریف و ابداع کرده است. بنابراین، تعجب آور نیست که اعمال یک تعریف ساده برای چنین قالب موسیقی بی قراری دشوار باشد.
پیشنهاد ما:دانلود آهنگ ‌

اما در حالی که مردم ممکن است در مورد جزئیات صحبت کنند، موسیقی راک به طور کلی می تواند به عنوان موسیقی سختی توصیف شود که با گیتار الکتریک، بیس و درام اجرا می شود و معمولاً با اشعاری که توسط یک خواننده خوانده می شود همراه است. این به اندازه کافی ساده به نظر می رسد، اما نگاهی دقیق تر به تکامل راک نشان می دهد که چگونه سبک ها و تأثیرات مختلف در طول سال ها توسعه آن را شکل داده اند.

پیشنهاد ما:دانلود آهنگ ‌

ریشه های راک (دهه 1940-1960)
خاستگاه راک را می توان در اواخر دهه 1940 دنبال کرد، زمانی که سبک های محبوب آن روز، موسیقی کانتری و بلوز، با کمک گیتارهای الکتریک و ضربات درام ثابت به صدای جدیدی تبدیل شدند. هنرمندان پیشگام راک در دهه 1950 مانند چاک بری به شدت بر ساختارهای کلاسیک بلوز تکیه کردند و در عین حال استعداد خود را به عنوان سرگرمی زاده های طبیعی نشان دادند. برخلاف موسیقی پاپ ایمن آن دوران، حمله تهاجمی راک حاکی از آزادی جنسی بود که در آن عصر محافظه کار تکان دهنده بود.

پیشنهاد ما:دانلود آهنگ ‌

در اوایل دهه 60، پیروان بری، به ویژه رولینگ استونز، دامنه راک را با تبدیل از هنرمندان تک آهنگ به نوازندگانی که قادر به تولید آلبوم های منسجم از آهنگ ها بودند، گسترش دادند. استونز با استقبال از روابط جنسی و شورش جوانان در موسیقی خود، جنجال برانگیخت، اما راک را نیز به ارتفاعات فرهنگی جدیدی ارتقا داد.

تکامل راک (دهه 1970)
از آنجایی که موسیقی راک به شکل غالب موسیقی عامه پسند تبدیل شد، گروه‌های جدید بر اساس نقاط قوت پیشینیان خود ساخته شدند و در عین حال به قلمرو صوتی جدید منشعب شدند. لد زپلین لحن تیره‌تر و سنگین‌تری به راک داد و به یکی از محبوب‌ترین گروه‌های دهه ۷۰ تبدیل شد و به شروع یک سبک جدید به نام هارد راک یا هوی متال کمک کرد.

تقریباً در همان زمان، پینک فلوید عناصر روانگردان و تنظیم‌های پیچیده را اضافه کرد و آلبوم‌های مفهومی ایجاد کرد که با یک تم واحد به هم گره خورده بودند و قرار بود در یک جلسه جذب شوند. آلبوم هایی مانند Dark Side of the Moon باعث ایجاد جنبش پروگرسیو راک شدند.

پیشنهاد ما:دانلود آهنگ ‌

در اواخر دهه 70، در پاسخ به گروه‌های «هیپی» پرمدعا مانند پینک فلوید، گروه‌هایی از جمله «سکس پیستولز» و «کلش» راک را به اجزای اصلی آن ساده‌سازی کردند: گیتارهای بلند، نگرش بی‌ادبانه، و آواز خواندن خشمگین. پانک متولد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *