وبلاگ
منصوری: همه تعهدات اقتصادیِ سفر اول رئیس جمهور به استان البرز محقق شد

منصوری: همه تعهدات اقتصادیِ سفر اول رئیس جمهور به استان البرز محقق شد

منصوری: همه تعهدات اقتصادیِ سفر اول رئیس جمهور به استان البرز محقق شد

معاون رئیس‌جمهور با بیان اینکه ۱۰۰ درصد تعهدات اقتصادی دولت در سفر اول رئیس‌جمهور محقق شده است، گفت: تاکنون ۱۹ هزار میلیارد تومان از سوی بانک‌ها تسهیلات به فعالان اقتصادی و صنعتی استان پرداخت شده است.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس، محسن منصوری معاون اجرایی رئیس‌جمهور و سرپرست نهاد ریاست‌جمهوری در جلسه‌ فرصت‌های سرمایه‌گذاری و توسعه اقتصادی استان البرز، ضمن تسلیت ایام فاطمیه با اشاره به سفر آتی رئیس‌محترم به این استان، اظهار کرد: ۴ هزار میلیارد تومان از اعتبارات عمرانی سفر دور اول رئیس‌جمهور به استان البرز تأمین شده و در اختیار استان قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه ۱۰۰ درصد تعهدات اقتصادی دولت در سفر اول رئیس‌جمهور محقق شده است، گفت: تاکنون ۱۹ هزار میلیارد تومان از سوی بانک‌ها تسهیلات به فعالان اقتصادی و صنعتی استان پرداخت شده است.

معاون اجرایی رئیس جمهور، ادامه داد: باید از ظرفیت سفر استانی برای گره‌گشایی مسائل بهترین استفاده را کرد. بخشی از مسائل استان البرز مربوط به مسائل اقتصادی است، این استان یک استان صنعتی و اقتصادی است و ویژگی‌های منحصر به فرد از جمله جمعیت قابل توجه و نزدیکی به تهران دارد که باید از این ظرفیت‌ها به درستی استفاده کرد.

معاون اجرایی رئیس‌جمهور در ادامه، گفت: برای ساماندهی کردن صنایع در استان البرز باید برنامه‌ریزی کنیم. بافت صنعتی استان البرز کاملاً مشابه استان تهران است، ما باید صنایع و شهرک‌های صنعتی را ساماندهی کنیم، زیرا رها کردن آن‌ها به ضرر محیط زیست است.

وی عنوان کرد: تعداد زیادی از صنایع در استان، هویت جمعی و سازماندهی شده ندارند، لذا لکه‌های صنعتی در قالب شهرک‌های صنعتی خصوصی ساماندهی خواهند شد تا مشکلات این حوزه حل و فصل گردد.

سرپرست نهاد ریاست‌جمهوری با اشاره به فرودگاه پیام، عنوان کرد: تعیین تکلیف وضعیت فرودگاه پیام باید انجام شود. این فرودگاه ظرفیت فوق‌العاده‌ای به جهت اقتصادی و پدافندی برای البرز و تهران دارد که الآن کمترین استفاده از آن می‌شود.

سرپرست نهاد ریاست‌جمهوری در ادامه با اشاره به ساخت و بهره‌برداری از بیمارستان شهید سلیمانی فردیس، ادامه داد: بیمارستان ۲۶۰ تخت خوابی شهید سلیمانی فردیس در سفر رئیس‌جمهور به بهره‌برداری می‌رسد. چندین طرح در زمینه آب، فاضلاب و تصفیه‌خانه نیز به بهره‌برداری خواهد رسید. همچنین طرح‌های دیگری در زمینه راه و قطار شهری نیز در حال انجام است.

معاون اجرایی رئیس‌جمهور با اشاره به ایجاد مجموعه‌های بزرگ تولیدی برای تهران و استان البرز، اظهار کرد: یک مجموعه پرورش مرغ با ظرفیت ۱۵۰ میلیون قطعه مرغ در سال با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی ایجاد شود تا بخش عمده نیاز این دو استان را رفع کند.

منصوری در پایان، گفت: در این سفر رئیس‌جمهور با سرمایه‌گذاران و کارآفرینان دیدار خواهد داشت.

گفتنی است، جلسه بررسی فرصت‌های سرمایه‌گذاری و توسعه اقتصادی استان البرز با حضور فعالان کلان اقتصادی و صنعتی، استاندار البرز و مدیران کل ادارات استانی این استان به ریاست معاون اجرایی رئیس‌جمهور برگزار شد و در این جلسه صاحبان صنایع و بنگاه‌های صنعتی به بیان دغدغه‌ها و پیشنهادات خود پرداختند.

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *