وبلاگ
منصوری: برای همه‌ شهرستان‌ها اعتباری جهت توسعه همه‌جانبه در نظر گرفته خواهد شد

منصوری: برای همه‌ شهرستان‌ها اعتباری جهت توسعه همه‌جانبه در نظر گرفته خواهد شد

منصوری: برای همه‌ شهرستان‌ها اعتباری جهت توسعه همه‌جانبه در نظر گرفته خواهد شد

سرپرست نهاد ریاست‌جمهوری بر لزوم توسعه همه‌جانبه استان‌ها تأکید کرد و گفت: برای همه‌ شهرستان‌ها اعتباری در نظر گرفته خواهد شد تا ان‌شاءالله همه مناطق کشور از این اعتبارات بهره‌مند شوند.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس، محسن منصوری معاون اجرایی رئیس‌جمهور و سرپرست نهاد ریاست‌جمهوری در دیدار با مجمع نمایندگان استان چهار محال و بختیاری، اظهار کرد: استان چهار محال و بختیاری در خرداد ماه سال گذشته، میزبان دور نخست سفر استانی رئیس‌جمهور و اعضای هیأت دولت بود، که تاکنون ۴ هزار و ۲۷۰ میلیارد تومان از مصوبات این سفر پرداخت شده است و ان‌شاءالله ۲ همت دیگر نیز، پیش از سفر رئیس‌جمهور به این استان پرداخت خواهد شد.

وی با اشاره به ظرفیت‌های ارزشمند استان چهار محال و بختیاری در حوزه‌های مختلف، گفت: از آنجا که ظرفیت‌های بسیار خوبی در حوزه‌های کشاورزی، دامپروری و صنایع دستی در این استان وجود دارد، پرداخت تسهیلات خرد فراگیر جهت ارتقای این بخش‌ها در دستورکار دولت قرار گرفته است و به‌زودی بهره‌مندی از این اعتبارات محقق خواهد شد.

سرپرست نهاد ریاست‌جمهوری در ادامه بر لزوم توسعه همه‌جانبه استان‌ها تأکید کرد و گفت: برای همه‌ شهرستان‌ها اعتباری در نظر گرفته خواهد شد تا ان‌شاءالله همه مناطق کشور از این اعتبارات بهره‌مند شوند.

معاون اجرایی رئیس‌جمهور از رایزنی با بنگاه‌های اقتصادی فعال برای سرمایه‌گذاری در این استان خبر داد و تأکید کرد: به منظور معرفی و شرایط ویژه استان، جلسه‌ای با حضور استاندار، با ۷۰ بنگاه اقتصادی بزرگ برگزار شده تا این شرکت‌ها، زمینه‌های سرمایه‌گذاری در صنایع و حوزه‌های مختلف را در استان فراهم آورند.

منصوری ضمن تأکید بر لزوم توسعه مناطق محروم استان چهار محال و بختیاری، خاطرنشان کرد: به منظور بهسازی روستاهای مختلف استان، اعتباراتی افزون بر اعتبارات سازمان برنامه و بودجه و بنیاد مسکن، پرداخت خواهیم کرد تا گام مهمی برای توسعه این مناطق و جلوگیری از مهاجرت روستاییان به حاشیه شهرها برداشته شود.

معاون اجرایی رئیس‌جمهور ادامه داد: با توجه به حجم بالای طرح‌های عمرانی، ضروری است همه دستگاه‌ها و پیمانکاران به وظایف خود به‌درستی عمل کنند تا شاهد پیشرفت هرچه سریع‌تر و بهتر طرح‌ها باشیم.

در بخش دیگری از این نشست، نمایندگان مردم استان چهار محال و بختیاری در مجلس شورای اسلامی و استاندار چهار محال و بختیاری از اقدامات دولت سیزدهم تقدیر کرده و پیشنهادات و درخواست‌های خود را در حضور منصوری مطرح کردند.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی استان چهار محال و بختیاری با بیان اینکه دولت سیزدهم باعث ایجاد امید در میان مردم شده است، اظهار کردند: حجم مشکلات و مطالباتی که در استان وجود داشت، نشان از عدم پاسخگویی به این نیازها در دولت‌های گذشته بود که خوشبختانه با روی کار آمدن دولت سیزدهم امیدآفرینی بین مردم ایجاد شده است.

گفتنی است، بحث و بررسی در خصوص اقدامات انجام شده در استان چهار محال و بختیاری پس از روی کار آمدن دولت سیزدهم، به ویژه کاهش نرخ بیکاری و ایجاد اشتغال پایدار، بهره‌برداری از بزرگترین طرح انتقال آب آشامیدنی، افزایش سرعت در عملیات اجرایی تکمیل سد غدیر بابا حیدر و … از دیگر محورهای اصلی این جلسه بود.

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *