وبلاگ
مقدم‌فر: رژیم صهیونیستی در غزه چهار شکست پی در پی داشت

مقدم‌فر: رژیم صهیونیستی در غزه چهار شکست پی در پی داشت

مقدم‌فر: رژیم صهیونیستی در غزه چهار شکست پی در پی داشت

کارشناس مسائل غرب آسیا،‌ با بیان اینکه صهیونیست‌ها در غزه چهار شکست پی در پی داشتند، گفت: در این مدت رژیم صهیونیستی شکست‌های پی در پی داشته است و امروز آن‌ها بیش از ما به این آتش بس نیاز دارند.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری شبکه خبر سیما امشب با موضوع دلایل ضربه‌فنی شدن رژیم صهیونیستی در مقابل فلسطین با حضور حمیدرضا مقدم‌فر و هادی محمدی کارشناسان مسائل غرب آسیا، برگزار شد.

هادی محمدی در ابتدای این برنامه، بیان کرد: اولین نکته‌ای که به ذهن می‌رسد این است که رهبر معظم انقلاب بهترین واژه، حکیمانه‌ترین تعبیر و خلاصه‌ترین مفهوم را توانستند در این ۴۸ روز مقاومت مردم غزه بیان کنند. در کنار مقاومت که جانانه توانسته بخش زرهی رژیم صهیونیستی را زمین گیر کند و تلفات بسیاری به آن‌ها تحمیل کند، جای آن دارد که از مقاومت و پایداری مردم غزه در بالاترین سطح تقدیر شود.

وی افزود: مردم غزه در شرایط فجیع و وحشیانه‌ای که داشتند چگونه پایداری و تاب آوری داشتند و حتی یک مورد نیز، بیان یا موضع منفی از آنها دیده نشده که اگر دیده می‌شد توسط رسانه‌های غربی برجسته و بیان می‌شد.

شکست در غزه برای رژیم صهیونیستی یک شکست عادی نیست

کارشناس مسائل غرب آسیا، با اشاره به شکست رژیم صهیونیستی در مقابل مقاومت فلسطین، با بیان اینکه آنچه اتفاق افتاده هم یک وعده قرآنی است و هم در بیان حکیمانه رهبر انقلاب جای تامل دارد، تصریح کرد: یک گروه کوچک در مقابل قدرتی که عقبه لجستیکی او به تمام غرب و ناتو مرتبط است نه تنها مقاومت کرده و به صهیونیست‌ها صدمه وارد کرده است بلکه پیروز هم شده و به تعبیر مقام معظم رهبری آن را ضربه فنی کرد. البته این شکست برای رژیم صهیونیستی یک شکست عادی هم نیست.

وی ادامه داد: عملیات طوفان الاقصی و ۷ اکتبر یک شکست و یک ضربه جانانه بر پیکره رژیم صهیونیستی بود که مورد اعتراف همه طرف‌هاست ولی اتفاقی که امروز رخ داد و طی ۱۰ روز گذشته رایزنی‌های آن انجام گرفت، می‌تواند اولین مرحله از پیروزی‌های مذاکرات سیاسی پایین جنگ نیز تلقی شود.

ثبت دو امتیاز پیروزی برای مقاومت مردم غزه و گروه‌های فلسطینی

محمدی، گفت: در این راستا، می‌توانیم دو امتیاز پیروزی را برای مقاومت مردم غزه و گروه‌های فلسطینی ثبت کنیم. این موضوع در بالاترین سطح مطرح است چرا که هفت کشور غربی در کنار رژیم صهیونیستی در این جنگ نابرابر و ظالمانه قرار داشتند لذا این عظمت پیروزی در حد پیروزی‌های گذشته نیست و به همین جهت بهترین تعبیر برای آن ضربه فنی شدن رژیم صهیونیستی است.

باید اقتدار ملت فلسطین را بیشتر تبیین کنیم

در ادامه این برنامه، حمیدرضا مقدم‌فر کارشناس مسائل غرب آسیا، بر لزوم تبیین اقتدار مقاومت فلسطین در مقابل صهیونیست‌ها،‌ تاکید کرد: یک سوال به صورت عمومی در بین مردم مطرح است و باید آن را بیشتر تبیین کرد. همان گونه که در صفحات شبکه‌های مختلف سیما مظلوم مقتدر و اقتدار مظلومیت عنوان شده، تصور می‌کنم در خصوص مظلومیت این کار به خوبی تصویر شده است ولی اقتدار و پیروزی را کمتر تبیین کرده‌ایم و باید بیشتر نسبت به آن کار انجام دهیم.

وی ادامه داد: رژیم صهیونیستی امروز به پایان کار خود یعنی قبول آتش بس رسیده که شکست دیگری برای این رژیم است. اسرائیل این رژیم کودک‌کش و اشغالگر در امر رسانه بسیار تخصص دارد، آن‌ها متخصص این هستند که یک شکست را پیروزی جلوه دهند و یا بالعکس چرا که سهامدار بسیاری از رسانه‌های بزرگ اروپا و غرب هستند، آن‌ها بخوبی از تکنیک‌ها آگاه هستند و می‌توانند تصویرسازی و ادراک‌سازی انجام دهند و باید در این حوزه بسیار مراقبت کرد.

پیروزی حماس با هدف قراردادن مولفه‌های قدرت و بقای رژیم صهیونیستی

کارشناس مسائل غرب آسیا، بیان کرد: ما باید صحنه و میدان را ترسیم کنید که در یک سوی آن افرادی هستند که بیش از ۷۰ سال است که خانه‌های مردم را تصرف کرده‌اند و به عنوان اشغالگر محسوب می‌شوند. در سوی دیگر مظلومین فلسطینی هستند که می‌خواهند خانه‌های خود را باز پس بگیرند و به حق خود برسند یعنی همان صحنه حق و باطل.

وی افزود: هدف گذاری حماس و فلسطینی‌ها این است که مولفه‌های قدرت و بقای ۷۰ – ۸۰ ساله این رژیم را هدف قرار دهند که در این راه به پیروزی رسیدند.

تشریح مولفه‌های بقای رژیم صهیونیستی که حماس آن‌ها را شکست

مقدم‌فر با بیان اینکه مؤلفه‌ها و فاکتورهای قدرت و بقای رژیم صهیونیستی باعث شده بود که در بیش از ۷۰ سال گذشته این رژیم بقا داشته باشد و همچون یک ستون موجب بقا و استواری این رژیم می‌شد، خاطرنشان کرد: نخست، جنبه‌های نظامی این رژیم بود، ارتشی که می‌گفت شکست ناپذیر است. دوم، جنبه امنیتی، سازمان موساد و دستگاه اطلاعاتی که به اذعان همه دستگاه‌های اطلاعاتی قوی‌ترین دستگاه اطلاعاتی جهان است.

وی ادامه داد: نکته سوم، یک هژمونی است که جنبه ابزاری و فیزیکی ندارد در این هژمونی رعب وحشت و اقتدار معنوی وجود دارد. این مولفه‌ها باعث شده که این رژیم بقا داشته باشد که این مؤلفه‌ها در عملیات طوفان الاقصی هدف قرار گرفت و مبارزان فلسطینی در هر سه حوزه نیز به پیروزی رسیدند.

هیمنه ارتش شکست ناپذیر صهیونیستی شکست

کارشناس مسائل غرب آسیا، با اشاره به شکست صهیونیست‌ها از حماس،‌ تاکید کرد: هیمنه ارتش شکست ناپذیر صهیونیستی شکست، ارتشی که رزمندگان فلسطینی توانستند کاملاً از دیوارهای دفاعی او نظیر گنبد آهنین، دیوارهای مرتفع، سیم خاردار‌ها و موانع کذایی عبور کنند. یعنی مولفه‌هایی که ادعا می‌کردند کسی توان عبور از آن را ندارد ولی رزمندگان فلسطینی با عبور از آن‌ها لشکرهای صهیونیست‌ها را غافلگیر کردند.

وی افزود: سازمان اطلاعاتی موساد که مدعی بود نسبت به همه عناصر حماس و مردم غزه شنود تلفنی، منبع و اشراف اطلاعاتی دارد و اگر آن‌ها کوچک‌ترین اقدامی انجام دهند بلافاصله مطلع می‌شود ولی آن‌ها تا یک ثانیه قبل از آغاز عملیات طوفان الاقصی از این عملیات مطلع نشدند. حدود یک‌ تا دو هزار نفر به مدت یک سال و نیم تا دو سال مقابل چشمان آن‌ها تمرین می‌کردند ولی صهیونیست‌ها هیچ واکنشی نشان نمی‌دادند چرا که باورشان نمی‌شد و معتقد بودند که آن‌ها آماده دفاع هستند و قدرت تهاجم ندارند.

رزمندگان حماس و فلسطینی‌ها به اهداف خود رسیدند

مقدم‌فر، تاکید کرد: رزمندگان حماس به درستی هدف گذاری کردند و مؤلفه‌ها و فاکتورهای قدرت و بقای رژیم صهیونیستی را به خوبی هدف قرار دادند. رزمندگان حماس و فلسطینی‌ها به اهداف خود رسیدند و این بزرگترین هدف و دستاورد برای آن‌ها بود. همه افکار عمومی دنیا متوجه ماهیت این رژیم شدند. البته نه فقط اسرائیل بلکه آمریکا و کشورهای غربی که به این رژیم کمک کردند همه به ماهیت کثیف این کشورها پی بردند.

کارشناس مسائل غرب آسیا، با بیان اینکه در این مدت رژیم صهیونیستی شکست‌های پی در پی داشته است امروز آن‌ها بیش از ما به این آتش بس نیاز دارند، تصریح کرد: اسرائیل چهار شکست داشته است؛ شکست اول، عملیات طوفان الاقصی. شکست دوم، موشک باران و بمباران مردم. شکست سوم، ورود زمینی به غزه هر کدام از آن‌ها وارد این منطقه می‌شوند، عملیات انجام می‌دهند اما نتیجه‌ای نمی‌گیرند و تمام کننده نیستند. شکست چهارم، حمله به بیمارستان‌ها و مدارس که کار بسیار وحشیانه‌ای است.

در حال تکمیل…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *