وبلاگ
مقامات دفاعی ایران و عربستان در مسکو دیدار کردند

مقامات دفاعی ایران و عربستان در مسکو دیدار کردند

مقامات دفاعی ایران و عربستان در مسکو دیدار کردند

مقامات نظامی جمهوری اسلامی ایران و عربستان سعودی برای نخستین بار پس از بهبود مناسبات دوجانبه در مسکو دیدار کردند که این ملاقات با توافق طرفین برای از سرگیری فعالیت وابستگان نظامی در سفارتخانه‌ها در ریاض و تهران همراه بود‌.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس، امیر سرتیپ خلبان عزیز نصیرزاده جانشین رئیس ستادکل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران که برای شرکت در رویدادهای بین‌المللی نظامی – امنیتی روسیه به مسکو سفر کرده است، ملاقات‌هایی با دیگر مقام‌های نظامی شرکت‌کننده در کنفرانس امنیت بین‌الملل و نمایشگاه آرمی ۲۰۲۳ داشت.

جانشین رئیس ستادکل نیروهای مسلح در حاشیه این اجلاس با طلال عبدالله العطیبی جانشین وزیر دفاع عربستان سعودی دیدار و گفت‌و‌گو کرد.

به گفته وابسته نظامی سفارت ایران در روسیه، این نخستین ملاقات رسمی بین مقامات نظامی جمهوری اسلامی ایران و عربستان سعودی پس از بهبود مناسبات دوجانبه بود.

در این دیدار، طرفین بر اراده دو کشور جهت اجرایی کردن توافق اخیر در زمینه احیا و توسعه روابط تأکید و آن را در راستای منافع دو ملت و کشورهای منطقه و جهان اسلام ارزیابی کردند.

مقامات نظامی ایران و عربستان در این دیدار با تأکید بر نقش نیروهای مسلح در این روند، تداوم گفت‌وگوها و دستیابی به طرح و نقشه راه مناسب در این حوزه را ضروری دانستند.

در این دیدار، مقرر شد وابستگان نظامی دو کشور در اسرع وقت مبادله و در محل مأموریت مستقر شوند.

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *