وبلاگ
معاون وزیر دفاع: تحرکات آمریکا در دریای سرخ و مدیترانه  را به‌صورت ماهواره‌‌ای رصد می‌کنیم

معاون وزیر دفاع: تحرکات آمریکا در دریای سرخ و مدیترانه را به‌صورت ماهواره‌‌ای رصد می‌کنیم

معاون وزیر دفاع: تحرکات آمریکا در دریای سرخ و مدیترانه را به‌صورت ماهواره‌‌ای رصد می‌کنیم

معاون وزیر دفاع و رئیس سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح، گفت: حرکات شناورهای آمریکایی در منطقه، دریای سرخ، دریای مدیترانه و اقیانوس ها دائماً به صورت تصاویر ماهواره‌ای رصد می‌شوند.

امیر سرتیپ دوم مجید فخری معاون وزیر دفاع و رئیس سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح در گفت‌و‌گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس در خصوص چگونگی رصد تحرکات آمریکا و کشورهای فرامنطقه‌ای، اظهار کرد: حرکات شناورهای آمریکایی در منطقه، دریای سرخ، دریای مدیترانه و اقیانوس ها دائماً به صورت تصاویر ماهواره‌ای رصد می‌شوند.

وی افزود: تصاویر ماهواره‌‌ای، پردازش شده و به صورت دوره‌ای تفسیر و تغییراتی که در این پایگاه‌ها صورت می‌گیرد تحلیل و جمع‌بندی شده و در اختیار نیروهای مسلح قرار می‌گیرد.

به گزارش فارس، ناو هواپیمابر آمریکایی CVN۶۹ (آیزنهاور) به همراه رزم‌ناو CG۵۸ و ناو پشتیبانی TA۰۰۶ پنجم آذرماه وارد خلیج فارس و ۲۳ آذرماه با کنترل کامل نیروی دریایی سپاه از خلیج فارس و تنگه هرمز خارج شدند.

این اتفاق در حالی صورت گرفت که نشریه پولیتیکو اخیراً به نقل از مقامات آمریکایی اعلام کرد که پنتاگون در واکنش به حملات نیروهای یمنی علیه کشتی‌های اسرائیلی دستور اعزام ناو هواپیمابر هسته‌ای «دوایت آیزنهاور» را به دریای سرخ صادر کرده است.

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *