وبلاگ
معاون فرهنگی وزارت بهداشت خطاب به فعالان دانشجویی: نسبت به آرمان‌ها و واقعیات دچار افراط نشوید

معاون فرهنگی وزارت بهداشت خطاب به فعالان دانشجویی: نسبت به آرمان‌ها و واقعیات دچار افراط نشوید

معاون فرهنگی وزارت بهداشت خطاب به فعالان دانشجویی: نسبت به آرمان‌ها و واقعیات دچار افراط نشوید

معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت در نشست پایان دوره تحکیم وحدت، گفت: در کار تشکیلاتی باید حرص در مطالعه داشته باشید، دنبال پیدا کردن جواب سوالاتتان باشید و نسبت به آرمان‌ها و واقعیات دچار افراط نشوید.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس، عباس شیراوژن معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت با تشریح توصیه های شهید صدرزاده برای کار فرهنگی، گفت: وقتی کار فرهنگی را شروع می‌کنید با اولین چیزی که باید بجنگیم خودمان هستیم. وقتی که کارتان می‌گیرد و دورتان شلوغ می‌شود تازه اول مبارزه است زیرا شیطان به سراغتان می‌آید.

وی افزود: اگر فکر کرده‌اید که شیطان می‌گذارد شما به راحتی برای حزب‌الله نیرو جذب کنید، هرگز. اگر می‌خواهید کارتان برکت پیدا کند به خانواده شهدا سر بزنید، زندگی نامه شهدا را بخوانید سعی کنید در روحیه خود شهادت‌ طلبی را پرورش دهید.

معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت گفت: یک دانشجو تشکلی باید ویژگی های مختلفی داشته باشد، در وهله اول باید مثبت‌نگری باشد و از اختلافات پرهیز کند. دوم ارتقای مبانی معرفتی و فکری و تقوای فردی، سوم افزایش سطح و کیفیت مطالعه ، چهارم تعادل در مطالبه‌گری، پنجم دلسوزی و محبت و تواضع نسبت به دیگر دانشجویان و مسئولان، ششم ارتقای صبر و جلوگیری از شتاب‌زدگی و هفتم مراقب نفوذ جریان انحراف است.

وی ادامه داد: اختلافات باعث می‌شود دچار سستی و رخوت بشوید و مجموعه‌تان هم دچار مشکل شود. در جدال های بیخود، گاهی پای منیت در میان است. تاجایی که حق روشن شود می‌توانید بحث منطقی و جدی داشته باشید ولی بعد از آن دیگر باعث ایجاد مشکل در تشکل می‌شود.

شیراوژن تاکید کرد: تقوای فردی و جمعی را رعایت کنید، تقوای جمعی یعنی به همدیگر کمک کنیم و از هم مراقبت کنیم تا در دام محرمات اجتماعی نیفتیم.

معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت گفت: در کار تشکیلاتی باید حرص در مطالعه داشته باشید، دنبال پیدا کردن جواب سوالاتتان باشید. نگذارید شبهه‌ها در ذهنتان باقی بماند، یک‌جاهایی ممکن است به ما ضربه بزند. باید به نسبت آرمان‌ها و واقعیات دقت کنیم. دچار افراط نشویم و نسبت متعادلی بین آن ها لحاظ کنیم، در زندگی شخصی و در جامعه واقعیت‌ها را چه مثبت و چه منفی باید ببینیم.

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *