وبلاگ
مصوبه کمیسیون تلفیق مجلس برای تسهیل دریافت وام بانکی

مصوبه کمیسیون تلفیق مجلس برای تسهیل دریافت وام بانکی

مصوبه کمیسیون تلفیق مجلس برای تسهیل دریافت وام بانکی

سخنگوی کمیسیون تلفیق برنامه هفتم توسعه در مجلس با اشاره به مصوبه اخیر این کمیسیون، گفت: در جلسه امروز کمیسیون تلفیق، مقرر شد تسهیلاتی برای وام‌گیرندگان بانکی با تشکیل سامانه جامع وثایق در نظر گرفته شود.

محسن زنگنه سخنگوی کمیسیون تلفیق برنامه هفتم توسعه در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس گفت: اعضای کمیسیون تلفیق در نشست امروز عصر خود در مصوبه‌ای وزارت امور اقتصادی و دارایی را مکلف کردند تا نسبت به راه‌اندازی سامانه جامع وثایق اقدام کند.

وی افزود: براساس این مصوبه، اشخاص حقیقی و حقوقی به میزان اعتباری که دارند و در سامانه جامع وثایق به ثبت رسیده، می‌توانند از بانک وام دریافت کنند.

سخنگوی کمیسیون تلفیق برنامه هفتم توسعه در مجلس اظهار کرد: این اعتبارات شامل دارایی‌های عینی، مطالبات و… می‌شود و بانک‌ها به اشخاص حقیقی و حقوقی براساس اعتباری که طبق این سامانه دارند، وام پرداخت خواهند کرد.

زنگنه خاطرنشان کرد: همچنین اعضای کمیسیون در مصوبه دیگری تمام واحدهای دولتی و خصوصی که فعالیت عمومی دارند و اقدام به صدور پروانه می‌کنند را مکلف کردند تا پروانه‌های خود را در سامانه ملی صدور مجوزها صادر کرده و در این سامانه به ثبت برسانند.

وی افزود: این مصوبه شامل حال دستگاه‌های ماده 5 قانون مدیریت خدمات کشوری، مناطق آزاد تجاری، صنعتی و تمام واحدهای خصوصی که خدمات عمومی دارند، می‌شود.

سخنگوی کمیسیون تلفیق برنامه هفتم توسعه در مجلس اظهار کرد: اعضای کمیسیون تلفیق همچنین در مصوبه خود، قوه‌قضاییه را مکلف کردند تا در مورد صدور حکم ممنوعیت خروج از کشور برای اشخاص، این حکم را قبل از مراجعه افراد به فرودگاه، به اطلاع‌شان برساند.

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *