وبلاگ
مصوبه کمیسیون تلفیق برای کاهش یک درصد مالیات ارزش افزوده واردات کالاهای اساسی

مصوبه کمیسیون تلفیق برای کاهش یک درصد مالیات ارزش افزوده واردات کالاهای اساسی

مصوبه کمیسیون تلفیق برای کاهش یک درصد مالیات ارزش افزوده واردات کالاهای اساسی

سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه 1403 مجلس شورای اسلامی، جزئیاتی مصوبه این کمیسیون برای کاهش یک درصد مالیات بر ارزش افزوده واردات کالاهای اساسی را تشریح کرد.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس، رحیم زارع در تشریح مصوبات نوبت شب جلسه کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۱۴۰۳، گفت: کمیسیون تلفیق در جریان بررسی بند (پ) تبصره 11 لایحه بودجه، مصوب کرد به منظور تسریع و تسهیل سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در توسعه شبکه تار (فیبر) نوری کشور، شهرداری‌های سراسر کشور و وزارت راه و شهرسازی مکلف هستند مجوز حفاری و نصب تجهیزات در معابر شهری و خارج از شهری را حداکثر ۱۵ روز پس از دریافت تقاضای کارور معرفی شده از سمت وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و با رعایت شرایط و ضوابط و تعرفه‌های مصوب کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات و با همکاری شهرداری‌ها ارائه کنند.

نماینده مردم آباده و بوانات در مجلس شورای اسلامی در ادامه بیان کرد: همچنین کمیسیون در جریان بررسی بند (الف) تبصره 11 لایحه بودجه مصوب کرد تمام دستگاه‌های اجرایی موضوع ماده ( ۱ ) قانون فوق الذکر و نهادها و سازمان‌هایی که از بودجه عمومی استفاده می کنند، مکلفند حداقل نیم درصد از اعتبارات هزینه‌ای (به استثنای فصول ۱. ۴ و ۶ ) یا از اعتبارات تملک دارایی‌های سرمایه‌ای خود را به منظور تضمین و ارتقای سطح امنیت شبکه، امنیت زیرساخت‌ها و امنیت سامانه‌های خود و پیشگیری مؤثر از وقوع حوادث امنیتی رایانیکی (سایبری) در دستگاه خود اختصاص دهند.

سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۱۴۰۳ تأکید کرد:همچنین کمیسیون در جریان بررسی بند (الف) تبصره 10 لایحه بودجه مصوب کرد؛ در اجرای ماده ۵۰ قانون برنامه ۵ ساله هفتم پیشرفت، میزان مالیات طرح‌های مسکن مهر بابت هر واحد مسکن مهر و واحدهای احداثی موضوع قانون جهش تولید مسکن شامل (ساخت، آماده‌سازی، محوطه‌سازی، زیربنایی و روبنایی) برای سال‌های ۱۳۹۸ تا ۱۴۰۳ در طرح‌های تفاهم‌نامه سه‌جانبه با سازندگان و تعاونی‌ها و پیمانکاران فرعی طرف قرارداد با آن‌ها با هر نوع قرارداد و با معرفی وزارت راه و شهرسازی معادل ۳ میلیون ریال برای هر واحد تعیین شود و هیچگونه مالیات دیگری به غیر از مالیات بر ارزش افزوده بابت خرید مصالح به این طرح‌ها تعلق نگیرد.

زارع بیان کرد: همچنین کمیسیون در جریان بررسی بند (پ) تبصره 10 لایحه بودجه مصوب کرد؛ در اجرای ماده ۵۶ قانون برنامه ۵ ساله هفتم پیشرفت، هریک از شرکت‌ها و سازمان‌های تابعه وزارت راه و شهرسازی در حوزه حمل و نقل مکلفند صد در صد سود قابل تقسیم خود را پس از کسر مالیات ۵۰ درصد سود ویژه و سود سهام دولت مندرج در پیوست شماره ۳ این قانون، تا سقف ۱۰ هزار میلیارد ریال به حساب صندوق توسعه حمل و نقل کشور نزد خزانه‌داری کل کشور که توسط وزارت راه و شهرسازی اعلام می‌شود، واریز کنند. مبالغ واریزی به حساب سرمایه اولیه صندوق منظور و طبق اساسنامه آن صندوق به مصرف می‌رسد.

سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۱۴۰۳ اظهار کرد: همچنین کمیسیون در جریان بررسی جز یک تبصره 9 لایحه بودجه مصوب کرد که حقوق گمرکی کلیه ماشین‌آلات و تجهیزات (با رعایت ماده ۳ قانون جهش تولید دانش‌بنیان مصوب ۱۴۰۱)، قطعات مواد اولیه و واسطه‌ای تولید را به دو درصد کاهش دهد.

زارع بیان کرد: همچنین کمیسیون در جریان بررسی جز 2 تبصره 9 لایحه بودجه مصوب کرد حقوق گمرکی و مالیات ارزش افزوده واردات کالاهای اساسی، دارو، ملزومات مصرفی و نهاده‌های دامی، پزشکی و شیرخشک مخصوص اطفال را به یک درصد کاهش دهد.

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *