وبلاگ
مصوبه مجلس برای حمایت از تحکیم خانواده و توانمندسازی بانوان

مصوبه مجلس برای حمایت از تحکیم خانواده و توانمندسازی بانوان

مصوبه مجلس برای حمایت از تحکیم خانواده و توانمندسازی بانوان

نمایندگان مجلس شورای اسلامی مصوب کردند تا یک درصد از هزینه‌های شرکت‌های دولتی و بانک‌ها به منظور ارتقای فعالیت‌ها و تولیدات فرهنگی ، هنری و ورزشی به خزانه واریز شود.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، نمایندگان در نشست علنی نوبت دوم امروز (سه‌شنبه 3 بهمن ماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی بخش درآمدی لایحه بودجه سال 1403 کل کشور، با بند (ب) تبصره (13) ماده واحده این لایحه موافقت کردند. بر این اساس یک درصد از هزینه‌های شرکت‌های دولتی و بانک‌ها به منظور ارتقای فعالیت‌ها و تولیدات فرهنگی ، هنری و ورزشی به خزانه واریز شود.

در بند (ب) تبصره (13) ماده واحده آمده است؛ در راستای ارتقای اخلاق و فرهنگ اسلامی و همچنین ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، حمایت از تحکیم خانواده و جمعیت و رفع موانع رشد و شکوفایی بانوان، شرکت‌های دولتی، بانک‌ها و مؤسسات انتفاعی وابسته به دولت مندرج در این قانون مکلفند یک‌درصد(1%) از هزینه‌های خود را برای هم‌افزایی و ارتقای فعالیت‌ها و تولیدات فرهنگی، هنری و ورزشی از قبیل موضوعات قرآنی، ازدواج و خانواده، جوانی جمعیت، توانمندسازی بانوان و آسیب‌زدایی از زنان و خانواده، به حساب خاصی نزد خزانه‌داری کل کشور واریز نمایند.

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *