وبلاگ
مشارکت کشورهای اسلامی برای پرداخت هزینه تحصیل دانشجویان دختر غزه در ایران

مشارکت کشورهای اسلامی برای پرداخت هزینه تحصیل دانشجویان دختر غزه در ایران

مشارکت کشورهای اسلامی برای پرداخت هزینه تحصیل دانشجویان دختر غزه در ایران

انسیه خزعلی معاون زنان رئیس جمهور ضمن اشاره به جنایات رژیم صهیونسیتی و بمباران مدارس و دانشگاه‌های غزه، توضیحاتی را در مورد نحوه پذیرش دانشجویان دختر غزه ارائه کرد.

گروه سیاسی فارس: از آغاز حملات رژیم صهیونیستی علیه مردم غزه تعداد زیادی از کودکان زنان و مردان به شهادت رسیده اند، ارتش رژیم صهیونیستی حتی از بمباران بیمارستان ها نیز چشم پوشی نکرده، تعداد زیادی از مدارس و دانشگاه ها را از بین برده و امکان فعالیت بسیاری از بانوان شهر غزه با محدودیت مواجه شده است.

برهمین اساس اخیرا تصاویری از هدف قرار گرفتن ساختمان‌های دانشگاه «الازهر» در غزه از سوی رژیم صهیونیستی منتشر شد.

با توجه به این اقدامات اسرائیل که واکنش های بین المللی نیز درپی داشت، انسیه خزعلی معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده تاکید کرده بود که از دختران مظلوم دانشجو در غزه برای تحصیل در کشور حمایت می کنیم. وی در این باره اضافه کرده بود که در گام نخست سه نفر از دانشجویان دختر غزه در دانشگاه بوعلی سینا همدان در حرکتی نمادین بورسیه می شوند تا شاهد گسترش این حرکت در سایر دانشگاه ها باشیم.

همکاری کشورهای اسلامی برای پرداخت هزینه تحصیل دانشجویان دختر غزه در ایران

انسیه خزعلی معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور در حاشیه نشست دولت در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس درباره جزئیات بیشتر این موضوع اظهار داشت: شرایط تحصیل برای دختران غزه فراهم نیست؛ تعدادی از دانشجویان شهید و عده‌ای دیگر توسط اسرائیلی ها دستگیر شده اند. در روزهای گذشته هم باخبر شدیم که 14 نفر دیگر از دانشجویان دختر توسط ارتش اسرائیل به اسارت درآمده‌اند. به دنبال این حوادث اعلام آمادگی کردیم که تعدادی از این دانشجویان را پذیرش کنیم و به عنوان بورسیه مشغول تحصیل شوند.

وی با بیان اینکه این مسئله صرفاً به دانشجویان دختر فلسطینی اختصاص ندارد و دانشجویان افغانستانی هم با توجه به اینکه شرایط تحصیل در کشورشان فراهم نیست مورد استقبال می‌گیرند، افزود: برخی از دولت‌های اسلامی در نشستی که در جده داشتیم اعلام آمادگی کردند در هزینه‌های تحصیلات دانشجویان دختر مشارکت کنند. سند این اقدام در حال آماده شدن است تا این کشورها در پرداخت هزینه‌ها همکاری داشته باشند.

اسناد لازم برای تحصیل دانشجویان در حال تدوین است

معاون امور زنان رئیس جمهور در پاسخ به این سوال که آیا ورود دانشجویان دختر فلسطینی به ایران قطعی شده است؟ تصریح‌کرد: در حال تدوین اسناد لازم هستیم. تعدادی از دانشجویان افغانستانی به ایران آمده‌اند؛ در مورد پذیرش دانشجویان فلسطینی نیز صحبت‌های لازم انجام شده است کشورهای اسلامی هم اعلام کردند در پرداخت هزینه‌ها مشارکت خواهند کرد، یعنی هزینه با آنها باشد و پذیرش از ما.

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *