وبلاگ
مسوول بسیج دانشگاه تربیت مدرس: تحولات فرانسه نتیجه سیاست های مداخله جویانه با دیگر ملل است

مسوول بسیج دانشگاه تربیت مدرس: تحولات فرانسه نتیجه سیاست های مداخله جویانه با دیگر ملل است

مسوول بسیج دانشگاه تربیت مدرس: تحولات فرانسه نتیجه سیاست های مداخله جویانه با دیگر ملل است

مسوول بسیج دانشجویی دانشگاه تربیت مدرس با بیان اینکه دولت فرانسه اعتراضات مردمی را سرکوب نکند، گفت: تحولات امروز فرانسه نتیجه سیاست های متناقض و مداخله جویانه آن با دیگر ملل بوده که امروز تشت رسوایی آن عالم را گرفته است.

امیرحسین کلهر مسوول بسیج دانشجویی دانشگاه تربیت مدرس در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، گفت: تحولات امروز فرانسه نتیجه سیاست های متناقض و مداخله جویانه آن با دیگر ملل بوده که امروز تشت رسوایی آن عالم را گرفته است، کشوری که رییس جمهور آن اعتراضات را از لبنان تا آفریقا مردمی می دانست تغییر موضع داده و اعتراضات به قتل یک جوان ۱۷ ساله را تروریستی می داند، این اقدام هم محدود به این برهه زمانی نیست و نمونه این برخورد متناقض یادآور مقابله با جنبش جلیقه زردها است.

وی افزود: بی شرمی این کشور زمانی به اوج خودش می رسد که قاتلین 17 هزار ایرانی مظلوم در این کشور مامن داده می شوند و مرکز عملیات و جلسات تروریستی منافقین کور دل خیابان های پاریس می شوند.

این فعال دانشجویی تاکید کرد: همچنین در اغتشاشات شهریور ۱۴۰۱ ایران، مکرون جلسات متعددی با سرکردگان اغتشاشات را می گیرد و از هیچ حمایت مالی و امنیتی کم نمی گذارد. این سیاست های پلید ریشه در تاریخ این کشور دارد از سیاست امپریالیستی ناپلئون و توافقش با روسیه تزاری بر سر ایران تا ارسال خون های آلوده به ایدز، همه این ها نشانگر سیاست های خصمانه این کشور با اصالت تمدن ایرانی دارد.

کلهر تاکید کرد: منتهی دولت فرانسه این نیت های پلید خود را در قالب های امروزی تر به اسم حقوق بین الملل و آزادی بیان مطرح می کنند که از قضا بزرگترین نقض کننده این حقوق و شعارها هم خودشان هستند و اثبات این مدعا وضع کنونی این کشور هاست که از فیلتر شبکه های اجتماعی تا تروریست خواندن معترضین کم نگذاشتند.

مسوول بسیج دانشجویی دانشگاه تربیت مدرس در پایان گفت: ما به عنوان جامعه دانشجویی از مسئولین فرانسوی می خواهیم بیشتر از آنکه به دنبال تشدید تنش باشند به احقاق حقوق مردمشان بپردازند و از این پس از سیاست های مداخله جویانه خود در سایر کشورها دست بردارند.

در پی انتشار خبر قتل نوجوان فرانسوی الجزایری‌تبار ۱۷ساله در روز سه شنبه، معترضان خشمگین ساختمان‌ها و خودروهای دولتی را در حومه پاریس به آتش کشیدند. از آن زمان به بعد، ناآرامی‌ها به سایر شهرها و مناطق فرانسه گسترش پیدا کرده است و تاکنون ادامه دارد. در حالی که نیروهای امنیتی و پلیس فرانسه برای کاستن از شدت اعتراضات ناکام مانده‌اند برخی خبرها حکایت از استفاده از پهپاد برای پایش اعتراضات و کنترل معترضان حکایت دارد.

طبق گزارش‌ها در جریان اعتراضات جمعه هفته گذشته تا روز گذشته، بیش از ۲۵۰۰ حادثه آتش سوزی ثبت شد، ۱۳۵۰ وسیله نقلیه و ۲۳۴ ساختمان به آتش کشیده شد و بیش از ۱۳۰۰ نفر دستگیر شدند.

حداقل ۴۵۰۰۰ مامور پلیس و ژاندارمری در فرانسه مستقر شده‌اند و دولت فرانسه همه مراسمات و رویدادهای بزرگ در سراسر کشور را لغو کرد.

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *