وبلاگ
مردانی: بسیج اساتید اجازه نمی‌دهد فرصت‌طلبان از ماجرایی قانونی بهره‌برداری سیاسی کنند

مردانی: بسیج اساتید اجازه نمی‌دهد فرصت‌طلبان از ماجرایی قانونی بهره‌برداری سیاسی کنند

مردانی: بسیج اساتید اجازه نمی‌دهد فرصت‌طلبان از ماجرایی قانونی بهره‌برداری سیاسی کنند

رئیس سازمان بسیج اساتید کشور، گفت: این سازمان، دفاع تمام‌عیار از حقوق و منزلت همه اساتید را تکلیف خود دانسته و آن را به عنوان یک مطالبه جدی پیگیری می‌کند، اما در عین حال اجازه نمی‌دهد عده‌ای فرصت‌طلب از این موضوع کاملا حقوقی و قانونی به بهره‌برداری سیاسی بپردازند.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس، محمدرضا مردانی رئیس سازمان بسیج اساتید کشور در گفت‌وگویی با اشاره به سوءاستفاده سیاسی برخی جریان‌ها و احزاب داخلی و معاندین خارج کشور از موضوع لغو قرارداد تعدادی از اساتید دانشگاه‌ها که به دلیل رکود علمی صورت گرفته است، اظهار کرد: سازمان بسیج اساتید دفاع تمام عیار از حقوق و منزلت همه اساتید را تکلیف خود دانسته و آن را به عنوان یک مطالبه جدی پیگیری می‌کند، اما در عین حال اجازه نمی‌دهد عده‌ای فرصت‌طلب از این موضوع کاملا حقوقی و قانونی به بهره‌برداری سیاسی بپردازند.

مردانی افزود: لغو قرارداد تعدادی از اساتید دانشگاه‌ها که تعدادشان نیز بسیار اندک است، در راستای رشد علمی کشور و حقوق اساتید فرهیخته و در واقع رعایت حقوق دانشجویان است، چراکه وقتی استادی در زمینه علمی نمی‌تواند حداقل رشد و رتبه خویش را کسب نماید، در واقع حقوق سایر اساتید زحمتکش و دانشجویانی را ضایع نموده و ظلم مضاعفی به دانشجویانی است که در کلاس درس یا پژوهش و تدوین پایان‌نامه با آن استاد کار می‌کنند.

وی خطاب به تعداد معدود اساتیدی که متأسفانه قادر به کسب حداقل امتیاز برای رتبه علمی نشده و به هر دلیلی نتوانسته‌اند نظر مثبت کمیته مربوطه را برای ادامه قرارداد با دانشگاه خود جلب کنند، گفت: درخواست ما این است که اعتراض خویش را به شکل قانونی از مبادی ذی‌ربط پیگیری نموده و در صورتی که بخواهند با تشویش اذهان عمومی زمینه سوء‌استفاده فرصت‌طلبان را فراهم سازند، دستگاه‌های مربوطه نیز ناگزیر به ارائه مستندات پرونده آن‌ها خواهد نمود که شاید سبب هتک حیثیت و حرمت برخی از آن‌ها شود.

رئیس سازمان بسیج اساتید با اشاره به اینکه بسیج اساتید پشتوانه‌ای قابل اتکا برای اساتید دانشگاه‌ها است، گفت: اگر جایی حقی از استادی ضایع شود، با تمام توان آن را پیگیری خواهیم کرد، البته از رکود علمی و برخی ترک فعل‌ها و اقدامات ساختارشکنانه برخی اساتید، حمایت نمی‌کنیم.

مردانی در ادامه افزود: مطالبه همیشگی بسیج اساتید از نظام آموزش عالی و دولت، حفظ حرمت و ارتقای منزلت و جایگاه اساتید بوده و خواهد بود. از جریان‌های سیاسی می‌خواهیم با ورود غیرکارشناسی به برخی مباحث اداری و صنفی به مسأله دامن نزنند؛ باید تلاش کنیم استاد و دانشگاه در جایگاه خود نقش‌آفرین باشند.

وی با تأکید بر اینکه اگر جریان‌های سیاسی یا معاندین بخواهند از برخورد قانونی با تعداد انگشت‌شماری از جامعه استادی که دارای رکود علمی هستند سوء‌استفاده کنند، ساکت نخواهیم ماند، گفت: جریانات سیاسی و معاندین از آمارسازی و بزرگنمایی بپرهیزند.

رئیس سازمان بسیج اساتید با تأکید بر اینکه اگر عده انگشت‌شماری که به دلیل رکود علمی، لغو قرارداد شده‌اند، دست به فضاسازی و مظلوم‌نمایی بزنند و اذهان عمومی را مشوش کنند، راهی جز مطالبه افشای مستندات پرونده و ادله رکود علمی آن‌ها از مسئولان دانشگاه نخواهیم داشت، گفت: بسیج اساتید با توجه به رسالت سنگینی که بر دوش دارد، از هیچ اقدامی در جهت تنویر افکار عمومی فروگذار نخواهد کرد.

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *