وبلاگ
مخبر: عزم دولت برای خودکفایی در کاغذ و نوشت‌افزار داخلی جدی است

مخبر: عزم دولت برای خودکفایی در کاغذ و نوشت‌افزار داخلی جدی است

مخبر: عزم دولت برای خودکفایی در کاغذ و نوشت‌افزار داخلی جدی است

معاون اول رئیس‌جمهور استقبال از نوشت‌افزار ایرانی را نشانه ذائقه‌سازی مناسب براساس فرهنگ ایرانی اسلامی و همچنین قیمت‌گذاری و کیفیت مناسب دانست و از عزم جدی دولت برای حمایت و تداوم این وضعیت خبر داد.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس، محمد مخبر معاون اول رئیس‌جمهور با حضور در محل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان از نمایشگاه «ایران نوشت» بازدید کرد و در گفت‌وگو با تولیدکنندگان و خریداران، وضعیت بازار لوازم‌التحریر را در آستانه آغاز سال تحصیلی جدید مورد بررسی قرار داد.

مخبر در این بازدید ضمن ابراز خشنودی از استقبال خوب تهرانی‌ها از تولیدات ایرانی، در گفت‌وگو با تعدادی از ۲۰۰ تولیدکننده داخلی که در این نمایشگاه شرکت کرده بودند، وضعیت تولید انواع مختلف نوشت‌افزار و کالاهای مرتبط را بررسی کرد و برای رفع برخی مشکلات آن‌ها قول مساعدت داد.

مخبر تأمین تمام کاغذ مورد نیاز چاپ کتب درسی برای سال جاری در داخل کشور را یک موفقیت بزرگ خواند و اظهار امیدواری کرد با حمایت از تولید کاغذ در داخل کشور، به‌زودی بتوان در زمینه تأمین کاغذ، به عنوان یک ماده اولیه مهم برای لوازم‌التحریر نیز خودکفا شد و قیمت‌ها را بهبود داد.

وی استقبال از این نمایشگاه و نوشت‌افزار ایرانی را نشانه ذائقه‌سازی مناسب براساس فرهنگ ایرانی اسلامی و همچنین قیمت‌گذاری و کیفیت مناسب دانست و از عزم جدی دولت برای حمایت و تداوم این وضعیت خبر داد.

معاون اول رئیس‌جمهور در حین این بازدید با تعدادی از خریداران و شهروندان حاضر در نمایشگاه نیز به گفت‌وگو پرداخت و وضعیت کیفیت، فراوانی و قیمت‌ها را در بازار لوازم‌التحریر جویا شد.

گفتنی است، نهمین نمایشگاه «ایران نوشت» با حضور بیش از ۲۰۰ مجموعه تولیدکننده ایرانی از یکشنبه ۱۹ شهریور تا یکشنبه دوم مهر از ساعت ۱۰ تا ۲۲ در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در حال برگزاری است.

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *