وبلاگ
مخبر: سازماندهی حضور مردم در اقتصاد با کمک بسیج امکان‌پذیر است

مخبر: سازماندهی حضور مردم در اقتصاد با کمک بسیج امکان‌پذیر است

مخبر: سازماندهی حضور مردم در اقتصاد با کمک بسیج امکان‌پذیر است

معاون اول رئیس‌جمهور، گفت: باید همانند دیگر صحنه‌های انقلاب اسلامی مردم را به عرصه اقتصاد نیز وارد کرد که این مهم و سازماندهی مردم در بخش اقتصادی با کمک بسیج امکان‌پذیر است.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس، محمد مخبر معاون اول رئیس‌جمهور به مناسبت هفته بسیج، امروز جمعه سه ساعت در جمع مسئولان بسیج دانشجویی سراسر کشور در محل لانه جاسوسی حاضر شد و به تشریح اقدامات دولت در دو سال گذشته و تبیین ظرفیت‌های اساسی اقتصادی کشور برای رشد و پیشرفت پرداخت.

معاون اول رئیس‌جمهور در این نشست با تأکید بر اینکه در نسل کنونی بسیجیان نیز امثال شهید چمران‌ها و قاسم سلیمانی‌ها وجود دارند، گفت: بارها شاهد بودیم که در حوادث طبیعی گروه‌های جهادی و بسیج با از خودگذشتگی در لحظات ابتدایی در کنار مردم حضور داشته‌اند که چنین ایثارگری‌هایی یادآور فداکاری‌های شهدا است.

مخبر با بیان اینکه کلید واژه‌هایی همانند بسیج و مقاومت به برکت وجود امام خمینی (ره) در ادبیات نظام بین‌الملل راه یافته است، افزود: مکتب بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی با گفتمان علوی، فرهنگ حسینی، اقتصاد مقاومتی و با لشکر بسیجی توانسته است چنان لرزه‌ای بر نظام سلطه بیافکند که هیچ اسلحه و تسلیحات نظامی توانایی مقابله با آن را ندارد.

وی خاطرنشان کرد: شاهد آن هستیم که ایثارگری شهید فهمیده در خرمشهر، امروز در غزه و در جنگ مقابل رژیم کودک‌کش صهیونیستی نیز اتفاق می‌افتد که این فرهنگ و روش را امام خمینی(ره) در جهان ایجاد کردند.

معاون اول رئیس‌جمهور با بیان اینکه امروز مهم‌ترین مشکل نظام سلطه با جمهوری اسلامی ایران، آموزش، فرهنگ و تربیت‌یافتگان مکتب خمینی کبیر است، تأکید کرد: رژیم صهیونیستی و آمریکا به این دلیل از نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران عصبانی هستند که با وجود اقدامات جبهه مقاومت در کنار فرهنگ اسلامی، هیمنه و هژمونی نظام سلطه در جهان از بین رفته است.

مخبر با اشاره به عملیات طوفان الاقصی حماس علیه رژیم منحوس صهیونیستی، تصریح کرد: رژیم اشغالگر قدس که مدعی قدرتمندترین ارتش و بزرگترین مجموعه اطلاعاتی در منطقه است و پس از سال‌ها و دهه‌ها محاصره یک باریکه، تنها توسط چند صد نفر نیروی حماس، هفت مانع غیرقابل تصور آنان شکسته شد و پس از این عملیات بزرگ، رژیم صهیونیستی نتوانست غزه را تسخیر و نیروی حماس را از بین ببرد و حال این رژیم جعلی به کودک‌کشی و نسل‌کشی در فلسطین روی آورده است.

وی همچنین در این نشست پس از تشریح وضعیت آغاز به کار دولت سیزدهم با اشاره به نامگذاری شعار امسال، بر برنامه کوتاه‌مدت، میان‌مدت و بلندمدت دولت برای مهار تورم و رشد تولید و تحقق منویات مقام معظم رهبری در حوزه‌های اقتصادی تأکید کرد و افزود: توقع دولت از بسیج دانشجویی و جامعه دانشگاهی برای رسیدن به اهداف مورد نظر خود رصد ظرفیت‌ها، تشخیص مسائل و ارائه راه‌حل‌ها به دولت است.

معاون اول رئیس‌جمهور در ادامه به تشریح اقدامات و دستاوردهای دولت پرداخت و کاهش رشد تورم مصرف‌کننده و تولیدکننده، کاهش تورم ماهانه ۳/۷ درصدی در فروردین به ۲/۳ درصد در آبان‌ماه، کاهش تورم نقطه به نقطه از ۵۵/۵ درصد به ۳۹/۵ درصد، کاهش تورم سالانه به نرخ ۴۴ درصد، میانگین رشد تولید ۷ درصدی در ۶ ماه اول سال جاری و افزایش ظرفیت تولید و فروش نفت را از جمله اقدامات دولت سیزدهم برشمرد.

مخبر با بیان اینکه سران کشورهای منطقه در ملاقات‌های دوجانبه و چند‌جانبه همواره بر تکمیل هرچه سریع‌تر کریدور شمال جنوب تأکید کرده‌اند، افزود: با همکاری برخی کشورها مراحل تکمیل کریدور شمال-جنوب با سرمایه‌گذاری ۳/۲میلیارد دلاری طراحی شده است و به‌زودی ساخت خط ریلی رشت-آستارا در مسیر شمال- جنوب آغاز می‌شود که می‌تواند ظرفیت باری کشور را سالانه به ۲۰ میلیون تن برساند.

معاون اول رئیس‌جمهور در تبیین اقدامات دولت در زمینه مسکن و تحقق شعار ساخت ۴ میلیون مسکن در دولت سیزدهم، افزود: اعطای زمین در هزار شهر، اتمام ۲۴۰ هزار واحد مسکن ناتمام و ثبت‌نام یک میلیون و چهارصد هزار نفر در طرح ملی مسکن تاکنون در این زمینه انجام شده است.

مخبر گفت: افزایش ظرفیت ۷ هزار مگاواتی برق کشور، شروع عملیات ۱۰ هزار مگاوات نیروگاه جدید، طراحی ۲۷ شهر ساحلی، ساخت ۵ شهر مولد کشاورزی، احداث ۱۳ پارک پتروشیمیایی و طراحی بزرگترین شهر تولیدی و مسکونی در مکران از دیگر برنامه‌‌های دولت مردمی است.

معاون اول رئیس‌جمهور تصریح کرد: با وجود مسائل و مشکلات در کشور اما ظرفیت‌ها، موفقیت‌ها و قدرت حل مسأله در کشور فوق‌العاده زیاد است، در این زمینه باید همانند دیگر صحنه‌های انقلاب اسلامی مردم را به عرصه اقتصاد نیز وارد کرد که این مهم و سازماندهی مردم در بخش اقتصادی با کمک بسیج امکان‌پذیر است.

همچنین در این جلسه، برخی از دانشجویان به بیان نظرات، درخواست‌ها، دغدغه‌ها، دیدگاه‌ها، پیشنهادات و مطالبه‌گری‌های خود در زمینه‌های حل مشکلات صنفی و آموزشی دانشگاه‌های مختلف، افزایش سطح کیفی فعالیت‌های فرهنگی، تقویت پیوند صنعت و دانشگاه، تسهیل ازدواج دانشجویی، افزایش دیدارهای دانشجویی با مقامات و وزرای دولت به‌ویژه در سفرهای استانی، امیدآفرینی در میان دانشجویان، افزایش ظرفیت برخی رشته‌های دانشگاهی و همچنین مشکلات استانی و شهرهای محلی خود پرداختند.

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *